Reklama

Zwłoki w saunie, nielegalne składowisko odpadów, wieczór panieński ekstra, foch pani dyrektor... Najbardziej popularne tematy w 2021 r. w powiecie gostyńskim

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: fotomontaż Z. Pacanowski

Zwłoki w saunie, nielegalne składowisko odpadów, wieczór panieński ekstra, foch pani dyrektor... Najbardziej popularne tematy w 2021 r. w powiecie gostyńskim - Zdjęcie główne

foto fotomontaż Z. Pacanowski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Za nami rok 2021. Jaki był? Z pewnością w powiecie gostyńskim działo się wiele. Jakie tematy były najczęściej sprawdzane przez naszych Czytelników? Przedstawiamy wybrane, najczęściej odwiedzane artykuły na portalu gostynska.pl.

Reklama

Rok 2021 obfitował w wiele wydarzeń. Były też takie, które rozsławiły powiat gostyński na całą Polskę.

Nie brakowało - niestety - tych tragicznych. Wciąż mieszkańcy powiatu gostyńskiego, nasi potencjalni czytelnicy żyli wypadkiem z lipca 2020 r., jaki miał miejsce w gm. Pogorzela. Wtedy spłoszony koń zderzył się z motocyklistką, a następnie z autem osobowym. Wiosną właściciel konia popełnił samobójstwo. Kilka tygodni później wróciliśmy do sprawy, dotyczącej nielegalnego składowiska śmieci w Kunowie i w innych okolicach Gostynia. Dlaczego? Ciało przedsiębiorcy, który miał związek ze składowaniem odpadów w nieczynnym wyrobisku pod Kunowem znaleziono w saunie.
W połowie 2021 r. roku na terenie jednej z firm pracownicy z nocnej zmiany urządzili koleżance wieczór panieński. O imprezie, która odbyła się w czerwcu, w zakładowej hali produkcyjnej, też głośno było w całym kraju. Nasi czytelnicy zaglądali również do artykułów opisujących postępowanie prokuratury w sprawie rozcieńczania mleka i innych oszustw w gostyńskiej spółdzielni mleczarskiej.

Mimo wszystko nie brakowało informacji dobrych, jak np. sukcesy naszych mieszkańców - i to nie tylko podczas wydarzeń sportowych, ale też w prywatnym życiu zawodowym. Opisywaliśmy też realizację oczekiwanych przez ludzi inwestycji. Cieszymy się bardzo, gdyż okazuje się, że Czytelnicy uwielbiają zaglądać do relacji i galerii, jakie przygotowujemy z organizowanych na terenie powiatu gostyńskiego wydarzeń - czy to sportowych, czy kulturalnych. A takich imprez i spotkań poza domem w 2021 roku wyczekiwaliśmy bardzo, po zniesieniu srogich obostrzeń związanych z pandemią.

Postanowiliśmy sprawdzić, które z opublikowanych na naszym portalu informacji w mijającym roku - były najczęściej przez Was czytane. 

Powiat gostyński. Które artykuły odwiedzaliście najczęściej w roku 2021 na portalu gostynska.pl? Co wzbudzało w Was największe emocje? Które artykuły komentowaliście najczęściej? Oto lista naszych wybranych tekstów z roku 2021:

Właściciel konia popełnił samobójstwo. Bez wątpienia była to jedna z głośniejszych spraw, nie tylko 2021 roku. Miała swój początek w lipcu 2020 roku w gm. Pogorzela. Spłoszony koń zderzył się z motocyklistką, a następnie z autem osobowym, którym kierował młody mieszkaniec gm. Gostyń. Kilka miesięcy walczono o jego życie. Niestety, zmarł w listopadzie 2020 r. A wiosną 2021 r. dotarły do nas informacje o śmierci właściciela konia, który spowodował wypadek - 37-letni mieszkaniec gm. Pogorzela targnął się na swoje życie. Zdarzenie wzbudzało ogromne emocje - głównie w dyskusjach dotyczących przyczyny śmiertelnego wypadku i kto ponosi za to odpowiedzialność? Sprawę poruszaliśmy na naszych łamach wielokrotnie od 2020 r. 

Wieczór panieński - w wesołej atmosferze. Wydarzenie słynne na całą Polskę. Z muzyką w rytmie disco-polo, tańcami, tortem udekorowanym penisem i imprezowymi gadżetami: balonami, welonem dla przyszłej panny młodej, świecącymi rogami na głowach uczestników. Zabawa na całego. Co w tym niezwykłego? Impreza odbyła się w hali produkcyjnej jednego z gostyńskich zakładów pracy. Hucznie i głośno bawiło się kilkanaście osób. Ze swego rodzaju „korona-party” do sieci wyciekły nagrania i zdjęcia, a internauci (również nasi Czytelnicy) oglądali i komentowali je z zainteresowaniem. Komentujący dyskutowali, a my napisaliśmy też o srogich konsekwencjach, jakie wyciągnięto wobec osób, biorących udział w imprezie. Wszyscy zostali zwolnieni - albo dyscyplinarnie, albo z zachowaniem okresu wypowiedzenia.

Ciało gostyńskiego przedsiębiorcy znaleziono w saunie, na terenie jednej z działek w okolicy żwirowni w Kunowie. To stało się w połowie czerwca. Ależ emocje zbudziła ta wiadomość wśród internautów. Głównie dlatego, że zmarły miał związek m.in. z nielegalnym składowaniem odpadów w nieczynnym wyrobisku pod Kunowem (gm. Gostyń). Miał 62 lata, a prokuratura wykluczyła, aby do zdarzenia przyczyniły się osoby trzecie.

Duży niepokój wśród mieszkańców wzbudzały zakopywane w ziemi beczki, wiadra po środkach chemicznych (farbach), tworzywa sztuczne w postaci worków, folii i plastiku. O nielegalnym składowisku odpadów, o śledztwie i wyroku, jaki otrzymał Witold G. - PISALIŚMY TUTAJ.

Wandale z Halloween. Sztuczna krew na drzwiach, samochodach, porozbijane jajka na murze, mąka na wycieraczce - to wynik psikusów, a raczej chuligańskich wybryków dzieci i młodzieży, które pozostały po obchodach Halloween w gminie Gostyń. Przykre niespodzianki, jakie zastali mieszkańcy. Wściekli się za wyrządzone krzywdy - większość komentujących przeklinała amerykańskie zwyczaje, które zakorzeniły się w Polsce, a spora grupa pytała: „Gdzie byli rodzice?”. Pisaliśmy również o tym, jak to chuligaństwo skończyło się w gminie Piaski.

Miejsca zajęte, auta zablokowane i wyjechać nie można - zablokowany parking to zmora jednego z osiedli położonego w centrum Gostynia. A brak parkingów to zmora całego miasta, co Czytelnicy podkreślają za każdym razem, komentując z zaangażowaniem artykuły o ciasnych parkingach, także na facebooku.

Dwie kobiety weszły do lasu w okolicy Ponieca i wystraszyły się nie na żarty - ledwie przekroczyły linię drzew, napotkały nietypowy... ołtarzyk. Niedaleko tego miejsca leżał porzucony drewniany krzyż. Tego było już dla nich za wiele i wystraszone, czym prędzej uciekły z lasu. Artykuł czytany z zapartym tchem, zwłaszcza, że pikanterii sprawie dodaje dalsza część historii, w której ów ołtarz kilka dni później pojawia się w pobliżu miejsca zamieszkania jednej z nich.

Opiekunka szkolnych dzieci była pijana. Z autokaru, przewożącego szkolne dzieci wyprowadzała ją borecka policja. Autobus szkolny został zatrzymany, opiekunkę wyprowadziła policja i... rodzice uczniów (którzy podejrzewali, że kobieta jest pijana i wezwali policję) nie otrzymali wyjaśnień, a chcieli wiedzieć co dalej, więc zgłosili sprawę do naszej redakcji.

Tragiczny finał podróży z Niemiec. W marcu opisywaliśmy podróż dwóch mieszkańców gm. Jarocin. Przed Świętami Wielkanocnymi wracali do domu, z pracy za granicą. Kiedy przejeżdżali przez Wilkonice, w gm. Pępowo, nagle zmęczony długą podróżą pasażer mercedesa źle się poczuł i zasłabł w samochodzie. Próbował go ratować ojciec i ZRM. Nie udało się.

Roztrzaskane auto na drodze wojewódzkiej 434. Kierowca nie miał szans na przeżycie. Wypadek śmiertelny na na odcinku z Gostynia do Krobi. Samochód osobowy nagle wjechał na pas, którym poruszała się ciężarowa Scania. Doszło do czołowego zderzenia pojazdów.

Czwórka nastolatków dachowała mazdą pod Starą Krobią. Jeden z uczestników oddalił się z miejsca zdarzenia. Młodzi ludzie podróżowali samochodem osobowym, który w nocy wypadł z drogi i dachował w przydrożnym rowie na drodze wojewódzkiej numer 434 na wysokości Starej Krobi. Jedna osoba została ranna.

Zatrucie pokarmowe w przedszkolu? Rodzice z Zalesia mieli żal, bo nikt nie zajął się sprawą. Czy w oddziale przedszkolnym w Zalesiu (gm. Borek Wlkp.) doszło do zatrucia pokarmowego? Była salmonelloza czy nie? Takie przypuszczenia mieli wiosną rodzice maluchów, którzy interweniowali w redakcji portalu gostynska.pl 

Wulgaryzmy i zdewastowana płyta. Do niecodziennego i przykrego incydentu doszło na cmentarzu parafialnym w Piaskach. Tam zniszczony został nagrobek. Dostaliśmy anonimową informację na ten temat. A ponieważ stało się to w nocy, która obfitowała w burze, nie do końca było wiadomo, czy to efekt działań osób trzecich czy efekt ulewnych deszczy.

Możemy być dumni. 18-letnia Ada Borowczyk z Domachowa została mistrzynią świata w trójboju siłowym. Mieszkańcy powiatu nie ukrywali, że się cieszą! Zaledwie trzy tygodnie wcześniej Ada Borowczyk wywalczyła na Mistrzostwach Europy Juniorów w Trójboju Siłowym w Pilznie w kategorii do 57 kilogramów tytuł wicemistrzyni Europy. A na Mistrzostwach Świata w Oradei w Rumunii zawodniczka Stowarzyszenia SPORTATUT Krobia ustanowiła nowy rekord Polski w martwym ciągu oraz w całym trójboju.

Dużą i wciąż niesłabnącą popularnością cieszą się na naszym portalu relacje i galerie, jakie publikujemy z wydarzeń sportowych.

Relacje z zawodów w bieganiu Nasza Dycha  czy galeria Gostyńskiego Biegu Niepodległości już na stałe zagościły w czołówce najchętniej czytanych i oglądanych na naszym portalu. Za to z całego serca dziękujemy! W tym roku bieg ulicami Gostynia Nasza Dycha miał wyjątkowy charakter - uczestniczył w nim NASZ olimpijczyk Adam Nowicki.

Zapowiedzi imprez, jakie zaplanowano na określony weekend w Gostyniu, a także na nadchodzący tydzień cieszą się dużą poczytnością. Z tym większą przyjemnością przygotowujemy dla państwa kalendarz imprez.

A jeśli chodzi o opisywane i relacjonowane wydarzenia...

Mieszkańcy powiatu gostyńskiego zakochani w tangu?

Najnowsze i aktualne oferty z PUP w Gostyniu. Ten artykuł, który regularnie uaktualniamy - jest jednym z najchętniej odwiedzanych w ciągu całego roku. Znaleźć można w nim aktualne oferty pracy z całego powiatu pleszewskiego.

Były też smutne wieści.

Zapraszmy Was również do dyskusji. Które zdarzenia z minionego 2021 roku Wy zapamiętaliście najbardziej?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy