Reklama

Imprezy w Gostyniu i okolicy. Co się będzie działo w ten weekend?

Opublikowano: pt, 24 wrz 2021 05:10
Autor: | Zdjęcie: Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Świętogórskiej im. Józefa Zeidlera

Imprezy w Gostyniu i okolicy. Co się będzie działo w ten weekend? - Zdjęcie główne

Powiat gostyński podczas tego weekendu z muzyką klasyczną w tle | foto Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Świętogórskiej im. Józefa Zeidlera

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Imprezy w Gostyniu i okolicy. Tym razem będzie królowała muzyka klasyczna. Na Świętej Górze przez dwa najbliższe weekendy uczta dla miłośników tego rodzaju muzyki. Piękne i unikatowe wnętrze bazyliki wypełnią dźwięki muzyki natchnionej.

Reklama

Zapowiada się muzyczny weekend. Bazylika świętogórska  położona w pobliżu Gostynia w sobotę, 25 września powita koncertem pamięci zmarłych artystów i kompozytorów związanych ze Świętą Górą. Wystąpią poznański Chór Chłopięcy oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej. 

W poniedziałek przekładany koncert Haliny Kunickiej. Któż nie zna tych piosenek? Niech no tylko zakwitną jabłonie, Czumbalalajka, Marionetka, Gwiazda miłości, To były piękne dni, Lato, lato, walc z filmu Noce i dnie, Orkiestry dęte – wszystkie te przeboje łączy to jedno nazwisko: Halina Kunicka.Śpiewa piosenki różnorodne, od „lekkich, łatwych i przyjemnych” do poezji śpiewanej, piosenki kabaretowej i literackiej. Wciąż zachwyca dojrzałą interpretacją, wrażliwą muzykalnością, klasą i kulturą muzyczną.

- Pozwólmy naszym duszom oderwać się od ciał na widowni i zabrać się w wyjątkową podróż teatralną - tak GOK Hutnik zachęca do obejrzenia wyjątkowego spektaklu pt. "Szaman. Spektakl reporterski" - 30 września. 

 

Kino Pod Kopułą w Gostyniu  BIEŻĄCY REPERTUAR

Kino Szarotka w Krobi  BIEŻĄCY REPERTUAR 

Gostyńska Biblioteka Publiczna    AKTUALNOŚCI

OSiR w Gostyniu - WYDARZENIA

 

 

gmina Gostyń

 

27 września

Koncert Haliny Kunickiej

27 września o godz. 18.00 GOK „Hutnik” zaprasza na koncert Haliny Kunickiej. Artystce, na fortepianie, będzie przygrywał Czesław Majewski. Halina Kunicka wciąż zachwyca dojrzałą interpretacją, wrażliwą muzykalnością, klasą i kulturą muzyczną. Podczas recitalu zabrzmią wylansowane przez artystkę przeboje, klasyka przedwojennego kabaretu i rosyjskie romanse. Nie zabraknie także piosenek z nowego repertuaru SZCZEGÓŁY TUTAJ.

Bilety dostępne w kasach GOK "Hutnik" i kina "Pod Kopułą" oraz na stronie internetowej.

 

29 września

Spotkanie klubu książki

Biblioteka publiczna w Gostyniu serdecznie zaprasza na jesienne spotkanie Klubu Książki, które odbędzie się 29 września o godzinie 17.00 w Czytelni dla Dorosłych na piętrze Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu. Tym razem będzie poruszonych wiele tematów gdyż każdy uczestnik opowie o swoich ostatnich odkryciach czytelniczych. Co go zaskoczyło, wzruszyło lub wywołało inne silne emocje.

 

30 września

Gościem będzie szaman

GOK Hutnik zaprasza na przedstawienie pt. "Szaman. Spektakl reporterski". Spektakl już 30 września, o godz. 18.00 w sali widowiskowej.

Spektakl to oryginalne połączenie obrazujących buriackie obrzędy zdjęć filmowych, stand-upu i dramatu. Dopełnieniem całości jest gra na autentycznych syberyjskich instrumentach i śpiew. Inscenizacja ukazuje świat, w którym rytuały szamańskie przeplatają się z rytuałami dnia powszedniego.
Ona, aktorka i reporterka, pojechała na wschód, bo kiedyś, po cudem przeżytym wypadku, obiecała sobie, że zobaczy Bajkał, stepy i właśnie tam znajdzie odpowiedź na dręczące ją pytania.
On, pisarz i podróżnik, zapragnął dowiedzieć się jak tam, na wschodzie, rzeczy mają się naprawdę.Kilka lat później po raz pierwszy natknęli się na siebie na ulicach Warszawy. Okazało się, że ich osobne życiowe historie połączył pewien, żyjący osiem tysięcy kilometrów stąd, mężczyzna.
Opowieść o historii Moniki i Aruna oraz codziennym życiu szamana Baira stanowi sposobność do podjęcia tak ważkich tematów jak powrót do własnych korzeni, poszanowanie przodków i ich wpływ na nasze doczesne życie. Z jednej strony porusza i skłania do refleksji, z drugiej zaś, okraszona ironicznym dowcipem Aruna, prowokuje do uśmiechu. Jednakże co najważniejsze, ich wspólnie opowiedziana historia, bez reszty wciąga i od pierwszych chwil przenosi widza w bezkres zabajkalskich stepów - WIĘCEJ TUTAJ.

Bilety dostępne w kasach GOK "Hutnik", Kinie Pod Kopułą i w serwisie bilety24.

 

 

gmina Piaski

 

25 i 26 września

Festiwal Muzyki Oratoryjnej "Musica Sacromontana"

Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Świętogórskiej im. Józefa Zeidlera zaprasza na Festiwal Muzyki Oratoryjnej "Musica Sacromontana" - w najbliższy i kolejny weekend. 

25 września, godz. 19.30 - Koncert "Niedokończone dzieła mistrzów" (W. A. Mozart, J. Zeidler). Wystąpią: Poznański Chór Chłopięcy i Kaliska Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Jerzego Maksymiuka. Soliści: Marzena Michałowska, Tomasz Krzysica. 

26 września, godz. 18.30 - Multimedialny koncert organowy "Piękno, które zbawia" - Józef Skrzek

2 października, godz. 19.30 - Muzyka, która łączy serca. W kręgu kompozytorów świętogórskich. Koncert poświęcony E. Bojanowskiemu w 150. rocznicę jego śmierci. Wystąpi: Kapela Świętogórska. Dyrygent: Tomasz Radziwonowicz. Solistka: Julia Stachowiak. 

3 października, godz. 18.30, Koncert: "Litanie. Muzyczne perły baroku i klasycyzmu. Wystąpią: Śląska Orkiestra Kameralna oraz "Camerata Silesia". Dyrygent: Michał Klauza. Soliści: Iwona Sobotka, Agnieszka Rehlis, Wojciech Gierlach. - SZCZEGÓŁOWY PROGRAM TUTAJ

Ze względu na ograniczoną ilość widzów na tegorocznym festiwalu, wszystkie  koncerty będą transmitowane na żywo, na stronie internetowej www.sacromontana.pl. Organizatorzy zapraszają do korzystania z transmisji w soboty 25 września i 2 października o godz. 19:30 oraz w niedzielę 26 września i 3 października o godz. 18:30.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.