Reklama

Koło Gospodyń Wiejskich w Starej Krobi ma 60 lat. Członkinie wydały z tej okazji album

Opublikowano: ndz, 29 sie 2021 16:18
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Jubileusz 60-lecia powstania świętowały w minioną sobotę panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Starej Krobi. Rozpoczęcie działalności KGW w Starej Krobi datuje się na luty 1961 roku, a inicjatorką jego założenia była instruktorka Powiatowej Rady Kół Gospodyń Wiejskich, Helena Strojanowska. Obecnie jest to drugie pod względem liczebności KGW na terenie powiatu gostyńskiego.

Reklama

Obecna przewodnicząca KGW Staraj Krobia jest już siódmą

Koło Gospodyń Wiejskich w Starej Krobi na przestrzenie dziejów miało 7 przewodniczących, łącznie z sprawując obecnie tę funkcję od 2018 roku Sylwią Jakubowską. Koło liczy 83 członkinie. Wszystkim w czasie sobotniego jubileuszu podziękował zarząd KGW.

- Wiemy, że bez waszej pomocy trudno by nam było zrealizować zamierzone cele. (...) Szczególnie słowa uznania składamy na ręce pań, które kiedyś zarządzały naszym kołem. To dzięki waszemu zaangażowaniu działalność naszej organizacji trwała nieprzerwanie przez 60 lat. Mimo że czasy, w których działałyście bardzo się od siebie różniły, jednak sądzimy, że cel był taki sam - rozwój i integracja kobiet wiejskich oraz ich rodzin, a także upowszechnienie tradycji i przekazywanie jej młodszym pokoleniom - mówiła przewodnicząca Sylwia Jakubowska. 

Na 150 stronach są wszystkie wydarzenia z życia KGW w Starej Krobi

Na okoliczność jubileuszu gospodynie wydały album ilustrujący 60 lat historii koła, a tym samym „potwierdzający, że Koło Gospodyń Wiejskich w Starej Krobi było, jest i zapewne będzie w przyszłości bardzo aktywne”.

- (...) W naszej wiosce nie brakuje pomysłów i ciągle coś się dzieje - czytamy na stronach publikacji, która trafiła do rąk każdej członkini.

KGW formą działalności na rzecz kobiet

W czasie imprezy zarząd koła przyjął upominki i gratulacje w imieniu całego koła ze strony m.in. sołtysa, rady sołeckiej, OSP, przedstawicieli powiatu gostyńskiego oraz gminy Krobia.

- 60 lat to czas do pewnych refleksji, do podsumowań tego, co udało się członkiniom Koła Gospodyń Wiejskich w Starej Krobi zrobić na rzecz mieszkańców. Myślę, że tych sukcesów jest niezmiernie dużo (...) To też przykład aktywności i działalności na rzecz prawa kobiet, przedsiębiorczości kobiet i myślę, że to w XXI wieku jest też bardzo ważne, żeby też o te prawa zabiegać i dbać - mówił burmistrz Krobi Łukasz Kubiak.

Organizację jubileuszu 60-lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Starej Krobi współfinansowano ze środków powiatu gostyńskiego w ramach tzw. małego grantu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy