Reklama

WOŚP 2023 w powiecie gostyńskim. Ile pieniędzy zebrano podczas 31. Finału?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

WOŚP 2023 w powiecie gostyńskim. Ile pieniędzy zebrano podczas 31. Finału? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do późnych godzin nocnych pracowały w niedzielę, 29 stycznia 2023 roku sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z powiatu gostyńskiego, aby zliczyć wszystkie pieniądze, które mieszkańcy wrzucili do WOŚP-owych puszek. Nagrodą dla nich jest z pewnością kwota, którą dzięki pracy wolontariuszy udało się zebrać. - Efektem będzie super sprzęt medyczny i prowadzone przez Fundację WOŚP ogólnopolskie programy medyczne oraz edukacyjne. To prawdziwy zaszczyt móc grać z wami - mówią kierujący powiatowym sztabem WOŚP w Gostyniu.

Zakończył się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Niedziela, 29 stycznia 2023 roku była kulminacyjnym punktem działań wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie gostyńskim, które tak naprawdę trwały od kilku tygodni. To wtedy zaczęło się gromadzenie fantów, gadżetów i voucherów, które zlicytowane przynosiły efekty w postaci pieniędzy wrzuconych do puszek. W równej mierze do pobicia zeszłorocznego rekordu WOŚP na ziemi gostyńskiej przyczynili się kwestujący na ulicach miast, wsi, przed kościołami, szkołami czy w sklepach i marketach. 

- Było chłodno, wietrznie, chwilami padał śnieg. Jednak byliśmy razem, wspieraliśmy się i bawiliśmy. To był dzień wyjątkowych emocji i niesamowitych wrażeń. Mieszkańcy powiatu gostyńskiego są niezwykle dobrzy. Efekt jest wspaniały. Według wstępnych wyliczeń, zebrali na walkę ze śmiertelną sepsą ponad 566 tysięcy złotych. Znów pokazaliście, że będziemy grać do końca świata i o jeden dzień dłużej - informuje Mirosław Sobkowiak, szef gostyńskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Na ten finansowy sukces składa się działalność czterech sztabów:

  • w Gostyniu - 372 406,49 zł (na który składają się też pieniądze zebrane przez wolontariuszy, m.in. w Pępowie - 15 680,93 zł, w Pogorzeli - 12 688,37 zł oraz w Goli - 53 757,03 zł),
  • w Krobi - 75 066,92 zł,
  • w Poniecu - 61 329,90 zł
  • w Piaskach - 57 982,80 zł.
ZOBACZ, co działo się u nas podczas 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy:

"To był naprawdę, mimo świadomości wojny tuż za granicą Polski, wyjątkowy i magiczny dzień"

Powiatowy sztab WOŚP w Gostyniu dziękuje za ogrom wysiłku włożony przez wszystkie osoby zaangażowane w przygotowanie i przeprowadzenie 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- W szczególności dla niesamowitych organizatorów lokalnych akcji, którzy poświęcili mnóstwo swojego czasu na zorganizowanie finału w swoich miejscowościach, przedszkolach, szkołach, organizacjach czy firmach; dla niestrudzonych wolontariuszy, którzy pomimo chłodu i przenikliwego wiatru dzielnie zbierali datki do puszek; dla sponsorów i partnerów oraz dla wszystkich darczyńców, którzy przyczynili się do tak niesamowitego wyniku zbiórki, dla ludzi, którzy swoimi urzędniczymi decyzjami w sposób bardzo namacalny przyczynili się do sukcesu finału, dla muzyków, tancerzy, śpiewaków, plastyków; dla tych, którzy piekli, gotowali, spontanicznie pomagali i dla tych, którzy niestrudzenie liczyli, dla tych, którzy czuwali nad bezpieczeństwem kwestujących, dla tych którzy długimi godzinami obsługiwali licytacje internetowe. To był naprawdę, mimo świadomości wojny tuż za granicą Polski, wyjątkowy i magiczny dzień. Wszystko poszło fantastycznie, rewelacyjnie. Dziękujemy za ten ogrom przyjaźni, dzięki któremu już od lat budujemy wspólnie coś niezwykłego. Po raz kolejny pokazaliśmy, że potrafimy się doskonale bawić i wspólnie robić naprawdę wiele dobrego. Efektem będzie super sprzęt medyczny i prowadzone przez Fundację WOŚP ogólnopolskie programy medyczne i edukacyjne - mówią sztabowcy.

KLIKNIJ ZDJĘCIE, żeby PRZECZYTAĆ FOTOREPORTAŻ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy