Reklama

Podsumowanie akcji Zuzia kontra SMA. W "Hutniku" było dużo wspomnień i wyliczeń

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dokładnie 403 dni trwała akcja charytatywna na rzecz Zuzi Suleckiej ze Smogorzewa chorującej na SMA - rdzeniowy zanik mięśni. W minioną niedzielę, 28 sierpnia 2022 roku w Gostyńskim Ośrodku Kultury „Hutnik” odbyło się podsumowanie zbiórki znanej wszystkim pod hasłem, które chyba na dobre utkwiło w naszej pamięci „Zuzia kontra SMA”.

Podsumowanie akcji Zuzia kontra SMA. Mnóstwo wzruszeń i świetnej zabawy

- 13 miesięcy temu marzyliśmy o jednym, postawiliśmy sobie za cel, że uzbieramy dla Zuzi 9 mln 400 tys. zł. Ta kwota do tej pory wydaje nam się kosmiczna, ale na szczęście nie tylko my w to wierzyłyśmy, ale wierzyło w to również bardzo, bardzo dużo osób. Część z nich jest dzisiaj na sali - mówiły podczas podsumowanie akcji głównie koordynatorki komitetu społecznego Zuzia kontra SMA, Aldona Majchrzak i Joanna Jakubiak. 

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD OBRAZKIEM - KILKNIJ w GRAFIKĘ, żeby ZOBACZYĆ FOTOREPORTAŻ

Wolontariuszki wspominały „najbardziej szalone miesiące w życiu” jako czas „mnóstwa wzruszeń, świetnej zabawy, nowych poznanych przyjaciół, gdy wszyscy staliśmy się bliscy naszej Zuzi”.

- Łączyliśmy się codzienne o 21.00. Nasze rodziny wiedziały, że o tej godzinie nie należy pytać o kolacje, jakie mamy plany na jutro, w co się ubrać następnego dnia ponieważ wszystkie byłyśmy wyłączone i zamykałyśmy licytacje. Łączyłyśmy się na kamerkach, więc każda z nas miała okazję posłuchać, co się dzieje u kogoś w domu, także to były niezapomniane chwile. Nie wiem dziewczyny, czy dalej nie będziemy się łączyć o tej 21.00, bo na przykład mi tego brakuje. Jest takie hasło, które zawsze kończyło każdą licytację: „Jest czysto, kto napisze raport” - przyznawała Joanna Jakubiak.

Podsumowanie akcji Zuzia kontra SMA. Bohaterów było wielu, jedni mniejsi drudzy więksi

 

W trakcie podsumowania wspomniano m.in. kamienie milowe - wydarzenia, akcje, inicjatywy, które przyczyniły się do sukcesu, jakim jest zebranie 9,5 mln złotych na zakup najdroższego leku świata. Począwszy od założenia zbiórki na portalu siepomaga.pl i grupy licytacyjnej Zuzia kontra SMA, poprzez pomysł challenge dla Zuzi związanego ze zbieraniem złomu autorstwa strażaków z OSP Kunowo, zbiórkę makulatury czy szafowania dla Zuzi, a na prostej kweście do puszek podczas niezliczonej liczby festynów, kiermaszów, koncertów, które przez te 13 miesięcy zorganizowano, kończąc.

- Kto z was kiedykolwiek w jakikolwiek sposób pomógł przy zbiórce Zuzi? Każdy z nas jest inny, ale każdy wspólnie dokonał tego, czego dokonał. I gdyby nie wy, to by nas dzisiaj tutaj nie było. (...) Zuzia w pewnym momencie stała się dla nas światłem, do którego dążyliśmy, chcieliśmy jak najbardziej podtrzymać, sprawić, żeby była zdrowa, żeby w przyszłości mogła bawić się jak inne dzieci - wołała ze sceny Aldona Majchrzak.

Podsumowanie akcji Zuzia kontra SMA. „Obiecuję powiedzieć o wszystkim Zuzi, jakich miała „aniołów”

Wolontariuszki komitetu Zuzia kontra SMA otwarcie mówiły o „wspólnie dokonanym cudzie”, za który ze sceny podziękowała wszystkim mama Zuzi.

- Ten dzień jest dla mnie szczególnie ważny, bo mogę podziękować wszystkim, którzy pokochali Zuzię i postanowili zawalczyć o jej lepszą przyszłość. Dziękuję wszystkim, którzy poświęcili swój czas, energię i pieniądze by móc uzbierać 9,5 mln złotych. Obiecuję powiedzieć o wszystkim Zuzi, jakich miała „aniołów”. Bardzo wam wszystkim dziękuje. Choć oprócz pieniędzy Zuzia i ja spotkałyśmy na swojej drodze bardzo dużo przyjaciół. Trzymajcie kciuki za dobre i bezbolesne podanie leku - oznajmiła Lidia Wolna.

Bardzo szczęśliwa przyznała jednocześnie, że być może już za trzy tygodnie Zuzia otrzyma wymarzoną terapię genową w szpitalu w Lublinie.

- Wstępnie Zuzia może mieć podaną terapię genową 19 września, z tego względu, że 19 sierpnia miała podaną ostatnią dawkę Spinrazy, a musi być miesiąc odstępu. Musimy zobaczyć, jakie będą wynik badań, ale Zuzia jest gotowa, żeby przyjąć lek. Nic tylko go podawać i cieszyć się tym, co będzie w przyszłości - dodała mama 2-latki ze Smogorzewa. 

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD MATERIAŁEM FILMOWYM

Podsumowanie akcji Zuzia kontra SMA. Zbiórka w liczbach

Zbiórkę Zuzia kontra SMA na portalu siepomaga.pl wsparło 190.468 osób (stan na dzień 29 sierpnia 2022 roku)

Główna grupa licytacyjna Zuzia kontra SMA działała od 3 lipca 2021 do 10 sierpnia 2022 roku czyli przez 403 dni - na grupie znalazło się 28.832 osób, dzięki którym uzbierano 1.242.356,42 zł

Na pozostałych grupach licytacyjnych zebrano:

  • Grupa Pomocowa - 10.231 zł
  • Pszczółki Mai dla Zuzi - 17.893 zł
  • Zuzioły - około 26.000 zł
  • Kiermasz książek, puzzli i gier - 73.205 zł
Zbiórka nakrętek - 17 ton 485 kilogramów równowartości 13.988 zł (jeszcze nie wszystkie nakrętki policzono)

Zbiórka złota i srebra - prawie 10.000 zł (bez wyczyszczonej biżuterii, która trafiła na licytację i została sprzedana)

Szafowanie dla Zuzi - zbiórka odzieży używanej - 59 ton 590 kg, czyli 48.778 zł (reszta rzeczy trafiła na kiermasze)

Sprzedaż butelek zwrotnych - 12.000 sztuk za 6.000 zł

W ponad 360 punktach z puszkami dla Zuzi wrzucono 296.427,68 zł (są to tylko pieniądze wrzucone w sklepach, punktach handlowych, nie na imprezach)

Akcja „Dobry Klik” (klikało 2.389 osób) - 16.630,40 zł 

Zbiórka makulatury w firmie Polcopper - 217.000 zł (z czego przez ręce prababci Krysi przeszło 50 kontenerów, czyli około 100 ton makulatury) 

Ze wszystkich wydarzeń (festyny, kiermasze, koncerty itd.) prowadzonych pod zbiórką publiczną - 1.892.488,89 zł

Tytuł „Inicjatora” - OSP Kunowo (za challenge ze zbieraniem złomu)

Tytuł: „Zwycięzcy” - OSP Daleszyn (za najwięcej zebranego złomu w challenge) 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy