reklama

Rewitalizacja rynku w Krobi. Mieszkańcy od dawna zwracali uwagę na "opieszałość" wykonawcy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Rewitalizacja rynku w Krobi. Mieszkańcy od dawna zwracali uwagę na "opieszałość" wykonawcy - Zdjęcie główne
reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościNiespełna dwa miesiące - tyle czasu zostało wykonawcy, firmie Polskie Surowce Skalne z Wrocławia, na zakończenie przebudowy rynku w Krobi w ramach prowadzonej od lata 2021 roku rewitalizacji przestrzeni miejskiej. Patrząc na obecny stan robót nie trudno się zorientować, że szanse, aby wrocławskie przedsiębiorstwo zdążyło w terminie, są raczej nikłe. „O niezadowalającym poziomie postępu robót budowlanych” mówi nawet inwestor. - Gmina Krobia, wielokrotnie w ostatnich miesiącach wzywała wykonawcę do intensyfikacji prac w celu uzyskania większego zaawansowania względem całego zakresu robót i przyjętego harmonogramu - mówi Łukasz Kubiak, burmistrz Krobi.
reklama

Mieszkańcy Krobi wielokrotnie zwracali uwagę

Zgodnie z warunkami umowy, podpisanej na przełomie lutego i marca ubiegłego roku (więcej CZYTAJ TUTAJ) między samorządem, a wykonawcą, firma ma czas do 30 czerwca 2022 roku na zakończenie przebudowy rynku w Krobi. Pierwotny termin finalizacji inwestycji nadal obowiązuje.

Jak zauważa sam burmistrz Kubiak „patrząc na postęp prac na rynku można domniemywać, że termin ten może nie zostać dochowany przez wykonawcę”.

Nie raz i nie dwa o „opieszałości” wykonawcy na placu budowy informowali mieszkańcy, którzy zwracali uwagę m.in. na niewielką liczbę pracowników oraz sprzętu budowlanego pracujących przy inwestycji. 

reklama

DALSZY CIĄG ARTYKUŁU POD OBRAZKIEM

Firma tłumaczy się sytuacją na wschodzie i pandemią

W dodatku firma Polskie Surowce Skalne przesłała do Urzędu Miejskiego w Krobi pismo informujące o problemach w branży drogowej związane głównie z wojną w Ukrainie oraz sytuacją wywołaną epidemią COVID-10.

- Sytuacje te są znane inwestorowi bowiem dotyczą całej branży budowlanej oraz są zauważalne również w innych samorządach. Na sytuację firm w tej branży wpływa przede wszystkim, artykułowany także we wspomnianym piśmie, znaczny wzrost cen paliw i materiałów budowlanych oraz odpływ pracowników z Ukrainy. Warto też nadmienić, że na termin realizacji zadania może mieć wpływ fakt, że przez kilka tygodni nie było możliwe realizowanie prac w części południowo-zachodniej rynku, co wynikało z faktu dokonanych odkryć archeologicznych [ZOBACZ ARTYKUŁ PONIŻEJ] i oczekiwania na decyzję stosownych organów co do zakresu badań i zabezpieczeń. Ponadto prowadzone były prace związane z dodatkową stabilizacją gruntu, które również nie były wcześniej przewidziane - komentuje burmistrz Krobi. 

reklama

Czy będą kary za opóźnienia w rewitalizacji rynku w Krobi?

Ponieważ termin zakończenia rewitalizacji rynku w Krobi jeszcze nie upłynął, samorząd nie może naliczyć żadnych kar umownych wynikających z jego niedotrzymania. Co się jednak stanie po 30 czerwca?

- Żadnego scenariusza nie można wykluczyć - podsumowuje Ł. Kubiak.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama