Reklama

Wykonawca przebudowy rynku w Krobi wznowił roboty. Jest nowa organizacja ruchu w rewitalizowanym centrum miasta

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Profil facebookowy gmina Krobia

Wykonawca przebudowy rynku w Krobi wznowił roboty. Jest nowa organizacja ruchu w rewitalizowanym centrum miasta - Zdjęcie główne

Oficjalnie przebudowa rynku w Krobi rozpoczęła się 8 czerwca tego roku. Od tego czasu wielokrotnie zarzucano władzom gminy i wykonawcy, że na prace na placu budowy toczą się w "żółwim tempie" o ile w ogóle. Potem nastąpiła ponad 2-miesięczna przerwa w realizacji inwestycji. | foto Profil facebookowy gmina Krobia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Po ponad dwóch miesiącach na placu budowy wrócili pracownicy firmy Polskie Surowce Skalne z Wrocławia - wykonawcy przebudowy rynku w Krobi. W związku ze wznowieniem robót przy rewitalizacji centrum Krobi od poniedziałku, 13 września obowiązuje nowa organizacja ruchu.

Reklama

Praktycznie od momentu, gdy przedsiębiorstwo Polskie Surowce Skalne Sp. z o.o. z Wrocławia zeszło z placy budowy, jak się teraz okazało na ponad 2 miesiące, rozpoczęły się spekulacje na temat dalszej przyszłości inwestycji i możliwych scenariuszy jej przeprowadzenia. Wielokrotnie pojawiały się informacje o rzekomym bankructwie wykonawcy.

W ostatnich tygodniach natomiast sugerowano nawet, który lokalny przedsiębiorca, nawiasem mówiąc rzeczywiśćie biorący udział w przetargu na przebudowę rynku w Krobi miałby "przejąć robotę" po "chylącym się ku upadkowi" Polskim Surowcom Skalnym Sp. z o.o. z Wrocławia. Informacja o wznowieniu prac budowlanych i pojawienie się robotników na przebudowywanym rynku dziś około godziny 8.00 zdają się ucinać wszelkiego tego rodzaju doniesienia.

Zmiana organizacji ruchu

Całkowicie zamknięta dla ruchu kołowego została pierzeja północna (od strony sklepu „VOLTA”). Dojazd do Rynku możliwy jest tylko od ulic Powstańców Wlkp. i Kobylińskiej. Na tym odcinku, poprzez pierzeje południową (od strony kwiaciarni „Jolka”) i wschodnią (od strony księgarni „Notka”) zlikwidowano ruch okrężny, a obowiązuje ruch dwukierunkowy. Nadal możliwy jest wjazd na ulicę Jutrosińską. Całkowicie zamknięty jest wjazd na Rynek od ulicy Poznańskiej. Dopuszczono natomiast wjazd od strony pierzei południowej (kwiaciarni „Jolka”) na pierzeję zachodnią (od strony sklepu zegarmistrzowskiego i drogerii), która będzie tzw. ślepą uliczką.  

Władze gminy Krobia przypominają, że rewitalizowany obszar centrum miasta cały czas jest placem budowy.

- Z związku z czym prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i wyrozumiałość dla wszystkich uczestników ruchu. Objazdy wokół Krobi, zwłaszcza dla ruchu tranzytowego, pozostają bez zmian, czyli według obowiązującego oznakowania - czytamy w komunikacie zamieszczony na profilu facebookowym gminy Krobia.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy