Reklama

Reklama

Przebudowywany rynek w Krobi otwarty dla ruchu i handlu

Opublikowano: pt, 9 lip 2021 13:13
Autor: | Zdjęcie: Bogdan Bujak

Przebudowywany rynek w Krobi otwarty dla ruchu i handlu - Zdjęcie główne

Krobia. Do momentu ponownego otwarcia rynku centrum miasta wykonawca zdążył sfrezyować nawierzchnię jezdni wokół rynku, rozebrał część chodników oraz azyle przy przejściach dla pieszych | foto Bogdan Bujak

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prawdopodobnie przez najbliższe dwa miesiące pozostanie otwarty dla ruchu, handlu oraz wróci możliwość parkowania na rynku w Krobi. Informacja ta z pewnością ucieszy w szczególności przedsiębiorców prowadzących sklepy w centrum Krobi, którzy od momentu zamknięcie tej części miasta zaczęli obawiać się o rentowność swoich biznesów.

Reklama

Sklepikarze boją się o swoje biznesy

Oficjalne zamknięcie rynku w Krobi w związku z rewitalizacją ogłoszono 8 czerwca. Praktycznie jednak dopiero od soboty, 12 czerwca pojawiło się oznakowanie i zakazy wjazdu do centrum. Od samego początku pojawiły się jednak problemy z tempem robót prowadzonych przez wykonawcę - firmę Polskie Surowce Skalne Grupa Budowlana.

Brak pracowników i maszyn na placu budowy rodził obawy u handlujących, że im dłużej potrwa taki stan rzeczy, tym większe prawdopodobieństwo, że zbankrutują i będą musieli zamknąć swoje sklepy. Dlatego informacja o otwarciu rynku przynajmniej na jakiś czas odwlecze kwestię przyszłości handlu w centrum miast.

Do kiedy rynek pozostanie otwarty dla ruchu, parkujących i kupujących?

Tego dokładnie nie wiadomo. Prawdopodobnie do września wykonawca nie przeprowadzi żadnych większych prac budowlanych w związku z tym dopuszczony zostały przez niego wjazd i parkowanie na rynku. Wjazd możliwy jest od strony ulic Kobylińskiej, Poznańskiej i Powstańców Wlkp., natomiast wyjazd tylko przez ulice Powstańców Wielkopolskich i Jutrosińską.

Oczywiście, tak jak przed rozpoczęciem inwestycji obowiązywał będzie ruch okrężny.

- Przypominamy jednocześnie, iż obszar rynku nadal pozostaje placem budowy, w związku z czym prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i wyrozumiałość dla wszystkich uczestników ruchu. Objazdy wokół Krobi, zwłaszcza dla ruchu tranzytowego, pozostają bez zmian, czyli według obowiązującego oznakowania - informują władze krobskiego samorządu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 4 miesiące temu | ocena +1 / -0

    0pot

    Jeden wymyślił drugi wykonuje rozkazy

  • 4 miesiące temu | ocena +4 / -0

    KROBIANKA

    POTRZEBA BYŁO TELEWIZJI, ŻEBY BURMISTRZ ZROZUMIAŁ JAK BARDZO TA INWESTYCJA UDERZA W DROBNYCH PRZEDSIĘBIORCÓW. I DA SIĘ-DA. TYLKO CHĘCI POTRZEBA