reklama

XIII Świętogórskie Zaduszki Jazzowe. Ukraińska KINVA zagra jazz

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: arch. SMMŚ im. J. Zeidlera

XIII Świętogórskie Zaduszki Jazzowe. Ukraińska KINVA zagra jazz - Zdjęcie główne

foto arch. SMMŚ im. J. Zeidlera

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

KulturaW XIII edycji Świętogórskich Zaduszek Jazzowych w pięknych wnętrzach bazyliki na Świętej Górze zabrzmią jazzowe aranżacje ukraińskich melodii w wykonaniu trio KINVA ze Lwowa.
reklama

Od wielu lat w listopadzie odbywają się Świętogórskie Zaduszki Jazzowe. Tym razem, w trzynastej edycji, w piątek, 17 listopada 2023 r. na scenie w bazylice na Świętej Górze rozbrzmi połączenie jazzu i tradycyjnych melodii z Ukrainy, zagra zespół KINVA

- Zapraszamy na kolejny koncert zaduszkowy na Świętej Górze. Muzyka jazzowa brzmi pięknie i niespotykanie w barokowym wnętrzu bazyliki - zachęcają członkowie Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Świętogórskiej im. J. Zeidlera, organizatorzy koncertu.

Początek koncertu o godzinie 20.30, wstęp - jak na wszystkie koncerty w bazylice - wolny.

KINVA czyli naczynie

„Kinva” oznacza w języku ukraińskim tradycyjne, drewniane naczynie podobne do kufla, służące zarówno do przechowywania, jak i spożywania napojów. Zespół KINVA jest takim właśnie naczyniem, które przechowuje tradycyjne, etniczne ukraińskie melodie, po to, żeby podawać je współczesnym odbiorcom w świeżej, jazzowej formie. Język, tradycja i muzyka ukraińska przez wieki jednoczyły ludzi, przynosiły moc i budowały wiarę w wolną, i niezależną Ukrainę. Dziś ponownie pełnią taką funkcję: dają nadzieję i siłę. Projektują przyszłość.

 

 

Ukraińskie trio ze Lwowa 

Anastasija Litvinyuk, Igor Hnydyn i Roman Chraniuk poznali się we Lwowie. W innej rzeczywistości. Dziś mieszkają w Warszawie i grają pod nowo przyjętą nazwą. Każde z nich z osobna jest uznanym muzykiem jazzowym z doświadczeniem wielu albumów, projektów i scen na całym świecie. Połączyła ich miłość i tęsknota za Ukrainą oraz dźwięki, które grają im w duszy od dzieciństwa.

Dziś opowiadają je publiczności w nowych aranżacjach, wykorzystując do tego wszystkie zdobyte przez lata umiejętności, bawiąc się i eksperymentując z jazzowymi formami. Zabierają słuchaczy w podróż do różnorodnej kulturowo, magicznej Ukrainy, a przede wszystkim jednoczą ludzi w dźwiękach i przeżyciach: tu i teraz.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama