reklama

W sumie w obydwu krobskich imprezach udział wzięło około 150 osób

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

W sumie w obydwu krobskich imprezach udział wzięło około 150 osób - Zdjęcie główne
reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

KulturaZ powodu pandemii koronawirusa zrezygnowano z część punktów programu Narodowego Święta Niepodległości w Krobia: odwołano uroczystą akademię, która miała odbyć się w kinie „Szarotka” oraz premierę filmu o Stanisławie Fenrychu. Natomiast zgodnie z planem z przeprowadzono IX Krobską Grę Miejską „W poszukiwaniu Krobekola” oraz turniej piłki nożnej „Biało-czerwoni” dla najmłodszych mieszkańców gminy Krobia i dzieci przyjezdnych.
reklama

Obydwie imprezy rozpoczęły się 11 listopada niemal równocześnie o godzinie 11.30. Z małym opóźnieniem wystartowała IX Krobska Gra Miejska „W poszukiwaniu Krobekola”, gdyż czekano na uczestników trwających jeszcze wtedy uroczystości w kościele pod wezwaniem św. Mikołaja oraz na cmentarzu parafialnym przed pomnikiem Powstańców Wielkopolskich z ziemi krobskiej - relację z tej części Narodowego Święta Niepodległości znajdziesz TUTAJ.

reklama

IX Krobska Gra Miejska „W poszukiwaniu Krobekola”

- W tym roku gra miejska jest zupełnie inna, bo tak naprawdę nie zagłębialiśmy się w temat historii, a ekologii. Tytułowy „Krobekol” to jest nasz ekologiczny przyjaciel - mieszkaniec Krobi, który przemierza miasto, by je zmieniać, by było bardziej ekologiczne i lepsze dla nas wszystkich. A cała zagadka w tej grze polega na tym, że „Krobekol” zniknął. Podczas jednej ze swoich misji ratowania, naprawiania wszystkich nieekologicznych zachowań, ktoś go uwięził - mówiła Marta Gumułka, współprowadząca tegoroczną krobską grę miejską. 

reklama

Zadaniem około 70 uczestników zorganizowanych w 3-osobowe grupy było odnalezienie „Krobekola”. Jednak najpierw członkowie drużyn musieli stworzyć „ekologiczną kukłę”, którą następnie organizatorzy chowali w niewiadomym miejscu.

- Na uczestników czekały różne zadania: ekologiczne, trochę plastyczne i z wiedzy o segregacji odpadów czy sprawnościowe, jak jazda rowerem. Drużyny na każdej ze stacji dostawały szyfr. Było pięć zadań, z których ostatnie polegało na uwolnieniu „Krobekola” - tłumaczyła M. Gumułka.

Drużyny, które najszybciej pokonały wszystkie wyzwania wygrywały całą krobską grę miejską i mogły liczyć na nagrody.  Te wręczono w miejscu, w którym IX Krobska Gra Miejska miała swój początek, czyli Szkole Podstawowej im. Józefa Zwierzyckiego w Krobi.

reklama

Turniej piłki nożnej „Biało-czerwoni”

Z okazji święta 11 listopada w turnieju „Biało-czerwoni” na hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi udział wzięło prawie 70 młodych zawodników i zawodniczek z Gminnej Akademii Sportu w Krobi oraz Akademii Reissa. Wszystkie „skrzaty” (roczniki 2015 - 2016) i „żaki” (2013 - 2014 oraz starsi) otrzymały pamiątkowe niepodległościowe medale i słodkości.

- Turniej ma charakter rekreacyjny, żeby dzieci jak najwięcej korzystały z gry, bawiły się piłką. Nie ma ani wygranych, ani przegranych, stawiamy na to, żeby uczestnicy miło spędzili czas i rozwijali swoje umiejętności - wyjaśniał Krzysztof Andrzejewski z Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji im. Jana z Domachowa Bzdęgi w Krobi.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama