Jest w Gostyniu taka grupa, nieformalna i "młoda", która nazywa się Nieprzemakalni Gostyń. Składa się z kilkunastu, mniej więcej 15 osób (wciąż kogoś werbują), które mają ogromne serca, uwielbiają się bezinteresownie angażować i pomagać. Było o nich już słychać w naszym mieście. Chociażby w ubiegłym roku, kiedy to zorganizowali „Domówkę na Chłapowskiego” z okazji finału WOŚP - CZYTAJ TUTAJ.
W niedzielę, 30 stycznia 2022 roku odbędzie się kolejny, bo 30. finał WOŚP (w Gostyniu WOŚP gra po raz 31 - TUTAJ WYJAŚNIAMY). Celem pomocy jest okulistyka. Chodzi o zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. „Przejrzyj na oczy!” - to hasło tegorocznego finału „wielkiej orkiestry”.
Same dobre wiadomości
Grupa Nieprzemakalni Gostyń w tym roku nie zamierza odpuścić i również włącza się w organizację wielkiego grania w naszym mieście, przygotowując orkiestrowy piknik na Pożegowie w Gostyniu, pod nazwą „Wielka domówka na Chłapowskiego”. Dobra wiadomość jest taka, że formuła imprezy się poszerzyła, a program jest bardzo ciekawy... Nie ma złej wiadomości.
- Wszystko musi się udać - mówi Roman Pawełka, pomysłodawca i koordynator akcji dla WOŚP. - Uważam, że życie jest piękne, ale krótkie i trzeba sobie pomagać. Warto pomagać. Dobre uczynki są potrzebne, żebyśmy w dojrzałym wieku nie żałowali mówiąc, że „życie przeleciało, a my nie zrobiliśmy nic” - dodaje.
Mówi, że pomaganie ma w genach, podobnie jak jego przyjaciele.
- Moja mama pracowała w PCK. Od dziecka jej pomagałem w opiece nad starszymi. Można powiedzieć, że pomaganie mam we krwi. Uważamy, że trzeba pomagać - bezinteresownie, bez oczekiwania czegoś w zamian. A zobaczyć radość ludzi, którzy są w potrzebie i otrzymali pomoc - bezcenna satysfakcja. Mamy zgraną ekipę, super zaangażowanych ludzi, więc dlaczego nie mielibyśmy czegoś zrobić dla WOŚP. A w szpitalach czy innych tego typu instytucjach widać, że sprzęt i urządzenia „od Owsiaka” tam trafiają i działają. Pewnie nieraz uratowały życie chorym - argumentuje Roman Pawełka.
II Bieg z grochówką z okazji „wielkiego grania”*
„Wielkie granie przy ul. Chłapowskiego” w Gostyniu rozpocznie II Bieg z Grochówką - czyli kolorowy bieg radości, w którym uczestnikom na trasie będzie towarzyszyła kuchnia polowa, a także orkiestrobus. Start z posesji przy ul. Chłapowskiego o godz. 10.00.
- Bieg można traktować, jak rozgrzewkę przed tą sportową imprezą planowaną w niedzielę po południu na "górach". My wykorzystujemy chodniki i pobocza. Na wyznaczonej trasie dookoła osiedla Pożegowo i jeszcze dalej, do serca miasta, oprócz amatorów biegania zobaczymy kuchnię polową z zupą grochową, pomidorową i grzańcami. Pojedzie też orkiestrobus, wiozący orkiestrę, a w dodatkowym samochodzie pojadą kucharze - zapowiada Roman Pawełka.
Po drodze zaplanowano kilka przystanków. Pierwszy już na parkingu przy stadionie miejskim, od ul. Sportowej.
- Tam zapraszamy mieszkańców Gostynia, żeby przyszli skosztować zupy, grzańca i posłuchać orkiestry. Uczestnicy pobiegną dalej do GOK Hutnik, by zobaczyć, co tam się będzie działo. Podczas postojów przewidziano również losowanie gadżetów WOŚP. Podobnie będzie się działo na kolejnych - roboczo zaplanowanych - przystankach:na gostyńskim rynku, skwerze wolontariuszy przy ul. Helsztyńskiego oraz ewentualnie na parkingu marketu Biedronka przy ul. Poznańskiej. Bieg miałby zakończyć się o godzinie 12.00 na posesji przy Chłapowskiego. To będzie kolorowy, pełen radości i nadziei bieg, przypominający o finale WOŚP, takie przygotowanie do dużego I Gostyńskego Biegu WOŚP - PATRZ TUTAJ. Mile widziani będą również amatorzy marszu z kijkami - zachęca pomysłodawca i lider grupy Nieprzemakalni.
*Taki jest wstępny harmonogram biegu, a szczegóły podamy bliżej 30. finału WOŚP.
Wielka domówka na Pożegowie (tzw. „mała scena”)
„Wielka domówka na Chłapowskiego” z okazji 30. Finału WOŚP w Gostyniu startuje w ostatnią niedzielę stycznia o godz. 13.00. A tam pyszne ciasto, zupy, ciepłe napoje, koncerty na „małej scenie” ze specjalnymi gośćmi i światełko do nieba. Co z atrakcji?
- odbiór gadżetów, przedmiotów wylicytowanych przed finałem WOŚP
- ciasto, ciepłe napoje, torty
- od godz. 16.00 - koncert kapeli z Krobi „Cztery Mile Lasu
- występ Karola „Gizmo” Giżewskiego, który od 10 lat zajmuje się beatboxem
- koncert Marysi Kozłowskiej
- koncert-niespodzianka
- laserowe światełko do nieba (ok. godz. 18.00)
- flary - pokaz
Zarówno w trasie biegu, jak i w programie Wielkiej Domówki na Chłapowskiego możliwe są zmiany.
- Mamy teraz pandemię. Sytuacja covidowa rozwija się dynamicznie. Sporo w naszym programie zależy od sytuacji zwiazanej z obostrzeniami, ale także od pogody. Do tego będziemy dostosowywać program imprezy, jaki przygotowaliśmy na wielkei granie 30 stycznia - informuje Roman Pawełka.
Licytacja i aukcje - Nieprzemakalni Gostyń
Licytacje WOŚP poprowadzą „Nieprzemakalni” na fanpage’u nieformalnej grupy. Wystarczy wyklikać na portalu społecznościowym „Nieprzemakalni Gostyń”. Licytacje ruszają 22 stycznia. Wystawione do zakupu zostaną ciekawe fanty i gadżety, a wśród nich:
- przelot balonem,
- przelot wiatrakowcem, jako grupa
- 5 obrazów Bartka Wytykowskiego, z symbolem grupy Nieprzemakalni Gostyń.
- Mamy swój gadżet, wykonany z logo naszej grupy, jakim jest parasolka w zielonym kolorze nadziei. To nasz symbol, który ma nas wyróżniać. Będzie umieszczony na obrazach jeden będzie w złotej ramce, a 4 będą srebrne - wyjaśnia lider grupy Nieprzemakalni. - poza tym - rower, vouchery (do fryzjerów, barberów, do gostyńskich zakładów kosmetycznych)
- zwiedzanie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu
- wycieczka na gostyńską "cukierniczkę" - silos stojący przy cukrowni
- wizyta i badania wzroku u okulisty
- gadżety z logo WOŚP
- Gadżety i fanty wystawione na licytację będzie można odebrać w niedzielę na posesji przy ul. Chłapowskiego w Gostyniu, podczas „Wielkiej domówki” - informuje Roman Pawełka.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.