Reklama

Pomaganie mają we krwi. Domówka Nieprzemakalnych na 30. finał WOŚP w Gostyniu. Znamy program

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: arch. gostynska.pl/A. Fajczyk

Pomaganie mają we krwi. Domówka Nieprzemakalnych na 30. finał WOŚP w Gostyniu. Znamy program - Zdjęcie główne

Gostyń. Wielka domówka na CHłapowskiego - organizatorzy w tym roku również zapraszają 30 stycznia | foto arch. gostynska.pl/A. Fajczyk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Macie ochotę na podróż balonem? A może na lot wiatrakowcem? Będzie też rower, mnóstwo voucherów, zwiedzanie „cukierniczki” i inne atrakcje. Gość specjalny i koncert na „małej scenie”. Z okazji 30. Finału WOŚP szykuje się ciekawa domówka z niespodziankami.

Jest w Gostyniu taka grupa, nieformalna i "młoda", która nazywa się Nieprzemakalni Gostyń. Składa się z kilkunastu, mniej więcej 15 osób (wciąż kogoś werbują), które mają ogromne serca, uwielbiają się bezinteresownie angażować i pomagać. Było o nich już słychać w naszym mieście. Chociażby w ubiegłym roku, kiedy to zorganizowali „Domówkę na Chłapowskiego” z okazji finału WOŚP - CZYTAJ TUTAJ.

W niedzielę, 30 stycznia 2022 roku odbędzie się kolejny, bo 30. finał WOŚP (w Gostyniu WOŚP gra po raz 31 - TUTAJ WYJAŚNIAMY). Celem pomocy jest okulistyka. Chodzi o zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. „Przejrzyj na oczy!” - to hasło tegorocznego finału „wielkiej orkiestry”.

Same dobre wiadomości

Grupa Nieprzemakalni Gostyń w tym roku nie zamierza odpuścić i również włącza się w organizację wielkiego grania w naszym mieście, przygotowując orkiestrowy piknik na Pożegowie w Gostyniu, pod nazwą „Wielka domówka na Chłapowskiego”. Dobra wiadomość jest taka, że formuła imprezy się poszerzyła, a  program jest bardzo ciekawy... Nie ma złej wiadomości. 

- Wszystko musi się udać - mówi Roman Pawełka, pomysłodawca i koordynator akcji dla WOŚP. - Uważam, że życie jest piękne, ale krótkie i trzeba sobie pomagać. Warto pomagać. Dobre uczynki są potrzebne, żebyśmy w dojrzałym wieku nie żałowali mówiąc, że „życie przeleciało, a my nie zrobiliśmy nic” - dodaje.

Mówi, że pomaganie ma w genach, podobnie jak jego przyjaciele.

- Moja mama pracowała w PCK. Od dziecka jej pomagałem w opiece nad starszymi. Można powiedzieć, że pomaganie mam we krwi. Uważamy, że trzeba pomagać - bezinteresownie, bez oczekiwania czegoś w zamian. A zobaczyć radość ludzi, którzy są w potrzebie i otrzymali pomoc - bezcenna satysfakcja. Mamy zgraną ekipę, super zaangażowanych ludzi, więc dlaczego nie mielibyśmy czegoś zrobić dla WOŚP. A w szpitalach czy innych tego typu instytucjach widać, że sprzęt i urządzenia „od Owsiaka” tam trafiają i działają. Pewnie nieraz uratowały życie chorym - argumentuje Roman Pawełka.

II Bieg z grochówką z okazji „wielkiego grania”*

„Wielkie granie przy ul. Chłapowskiego” w Gostyniu rozpocznie II Bieg z Grochówką - czyli kolorowy bieg radości, w którym uczestnikom na trasie będzie towarzyszyła kuchnia polowa, a także orkiestrobus. Start z posesji przy ul. Chłapowskiego o godz. 10.00.

 - Bieg można traktować, jak rozgrzewkę przed tą sportową imprezą planowaną w niedzielę po południu na "górach". My wykorzystujemy chodniki i pobocza. Na wyznaczonej trasie dookoła osiedla Pożegowo i jeszcze dalej, do serca miasta, oprócz amatorów biegania zobaczymy kuchnię polową z zupą grochową, pomidorową i grzańcami. Pojedzie też orkiestrobus, wiozący orkiestrę, a w dodatkowym samochodzie pojadą kucharze - zapowiada Roman Pawełka.

Po drodze zaplanowano kilka przystanków. Pierwszy już na parkingu przy stadionie miejskim, od ul. Sportowej.

- Tam zapraszamy mieszkańców Gostynia, żeby przyszli skosztować zupy, grzańca i posłuchać orkiestry. Uczestnicy pobiegną dalej do GOK Hutnik, by zobaczyć, co tam się będzie działo. Podczas postojów przewidziano również losowanie gadżetów WOŚP. Podobnie będzie się działo na kolejnych - roboczo zaplanowanych - przystankach:na gostyńskim rynku, skwerze wolontariuszy przy ul. Helsztyńskiego oraz ewentualnie na parkingu marketu Biedronka przy ul. Poznańskiej. Bieg miałby zakończyć się o godzinie 12.00 na posesji przy Chłapowskiego. To będzie kolorowy, pełen radości i nadziei bieg, przypominający o finale WOŚP, takie przygotowanie do dużego I Gostyńskego Biegu WOŚP - PATRZ TUTAJ. Mile widziani będą również amatorzy marszu z kijkami - zachęca pomysłodawca i lider grupy Nieprzemakalni.

*Taki jest wstępny harmonogram biegu, a szczegóły podamy bliżej 30. finału WOŚP.

Wielka domówka na Pożegowie (tzw. „mała scena”)

„Wielka domówka na Chłapowskiego” z okazji 30. Finału WOŚP w Gostyniu startuje w ostatnią niedzielę stycznia o godz. 13.00. A tam pyszne ciasto, zupy, ciepłe napoje, koncerty na „małej scenie” ze specjalnymi gośćmi i światełko do nieba. Co z atrakcji?

 • odbiór gadżetów, przedmiotów wylicytowanych przed finałem WOŚP
 • ciasto, ciepłe napoje, torty
 • od godz. 16.00 - koncert kapeli z Krobi „Cztery Mile Lasu
 • występ Karola „Gizmo” Giżewskiego, który od 10 lat zajmuje się beatboxem
 • koncert Marysi Kozłowskiej
 • koncert-niespodzianka 
 • laserowe światełko do nieba (ok. godz. 18.00) 
 • flary - pokaz

Zarówno w trasie biegu, jak i w programie Wielkiej Domówki na Chłapowskiego możliwe są zmiany.

- Mamy teraz pandemię. Sytuacja covidowa rozwija się dynamicznie. Sporo w naszym programie zależy od sytuacji zwiazanej z obostrzeniami, ale także od pogody. Do tego będziemy dostosowywać program imprezy, jaki przygotowaliśmy na wielkei granie 30 stycznia - informuje Roman Pawełka.

Licytacja i aukcje - Nieprzemakalni Gostyń

Licytacje WOŚP poprowadzą „Nieprzemakalni” na fanpage’u nieformalnej grupy. Wystarczy wyklikać na portalu społecznościowym „Nieprzemakalni Gostyń”. Licytacje ruszają 22 stycznia. Wystawione do zakupu zostaną ciekawe fanty i gadżety, a wśród nich:

 • przelot balonem,
 • przelot wiatrakowcem, jako grupa 
 • 5 obrazów Bartka Wytykowskiego, z symbolem grupy Nieprzemakalni Gostyń.
  - Mamy swój gadżet, wykonany z logo naszej grupy, jakim jest parasolka w zielonym kolorze nadziei. To nasz symbol, który ma nas wyróżniać. Będzie umieszczony na obrazach jeden będzie w złotej ramce, a 4 będą srebrne - wyjaśnia lider grupy Nieprzemakalni.
 • poza tym - rower, vouchery (do fryzjerów, barberów, do gostyńskich zakładów kosmetycznych)
 • zwiedzanie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu
 • wycieczka na gostyńską "cukierniczkę" - silos stojący przy cukrowni
 • wizyta i badania wzroku u okulisty
 • gadżety z logo WOŚP
W ubiegłym roku Nieprzemakalni zorganizowali w internecie 45 licytacji. W tym roku aukcje fantów na fanapege’u potrwają od 21 do 29 stycznia.

- Gadżety i fanty wystawione na licytację będzie można odebrać w niedzielę na posesji przy ul. Chłapowskiego w Gostyniu, podczas „Wielkiej domówki” - informuje Roman Pawełka.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy