Przejrzyj na oczy
Celem 30. Finału WOŚP, jaki odbędzie się 30 stycznia jest okulistyka. Chodzi o zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. „Przejrzyj na oczy!” - to hasło tegorocznego finału „wielkiej orkiestry”.
- Wzrok to najważniejszy zmysł człowieka. Jakiekolwiek problemy z nim związane wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata, dlatego tak istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia, a czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, który Fundacja planuje zakupić - wyjaśnia Mirosław Sobkowiak, szef powiatowego sztabu WOŚP w Gostyniu.
Gostyński Bieg WOŚP
Formuła „orkiestrowego” finału w Gostyniu rozwija się dynamicznie. W organizację tegorocznej imprezy zaangażowało się Gostyńskiego Towarzystwa Sportowego CITIUS. A co to oznacza?Nic innego, jak bieganie i to w szlachetnym celu. Inicjatywa zorganizowania biegu ulicami miasta wyszła z głównego powiatowego sztabu.
- W rozmowach z wolontariuszami WOŚP, w tym z Romkiem Pawełko, który w ubiegłym roku biegł w ramach ogólnopolskiego biegu "Policz się z cukrzycą", pojawił się pomysł zorganizowania podobnego gostyńskiego biegu - wyjaśnia Mirosław Sobkowiak, szef sztabu.
W tym celu zwrócił się do prezesa Gostyńskie Towarzystwo Sportowe CITIUS Bogdana Paluszkiewicza, który ma doświadczenie techniczne w organizacji biegów ulicznych, można powiedzieć, że jest w tym specjalistą. A ponieważ prawa - m.in. autorskie nie pozwalają użyć nazwy biegu ogólnopolskiego WOŚP "Policz się z cukrzycą" - stąd w rozmowie narodził się pomysł nazwy 1. Gostyński Bieg WOŚP - dodaje Mirosław Sobkowiak
Ekipa Stowarzyszenia Citius, która z zaangażowaniem wspiera akcję WOŚP i służy fachową, techniczną pomocą w organizacji wydarzenia biegowego zapewnia, że „będzie się działo!”.
- Nie przewidujemy nagród, gdyż styczniowy bieg ulicami Gostynia odbywa się w innym celu. Ale pomiar czasu i klasyfikacja przy użyciu czipów będą w pełni profesjonalne! Przygotowujemy tez medale - zachęca Bogdan Paluszkiewicz.
Biuro zawodów zorganizowane zostanie w Szkole Podstawowej nr 3 w Gostyniu. Placówka udostępni także szatnie i boisko - tam przewidziano start i metę zawodów.
I Gostyński Bieg Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (właściwie to II bieg podczas finału, pierwszy wyruszył w ubiegłym roku z ul. Chłapowskiego, ale to wyjaśniamy w dalszej części artykułu).
Trasa gostyńskiego biegu WOŚP zaplanowana została na osiedlu Tysiąclecia w Gostyniu (na gostyńskich „Górach) na dystansie 5 kilometrów. Przebiega dookoła budynku GOK Hutnik - ulicami Robotniczą, Willowa, Łokietka i Spokojną: wybieg z boiska szkolnego, małe „kółko” ul. Willowa, Spokojna, Łokietka, następnie duże „kółko” (2 razy) ul. Hutnika, Robotnicza, Zacisze, Chrobrego, Łokietka – meta na boisku szkolnym.
- Nie ma opcji, żeby przeszkodziły nam zimowe warunki pogodowe. Bieg się odbędzie, chyba że... jakiś kataklizm się wydarzy - mówi Bogdan Paluszkiewicz. - W biegu może wziąć udział każdy, kto ukończy w dniu biegu 16 lat i da radę pokonać 5 km w godzinę - taki mamy limit czasu - dodaje.
TRWAJĄ TUTAJ internetowe zapisy do I Gostyńskiego Biegu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, które zakończą się 23 stycznia.
Wielka domówka na Chłapowskiego
W organizację 30. Finału WOŚP już po raz kolejny włączają się Nieprzemakalni Gostyń TUTAJ. To ekipa wolontariuszy o wielkich sercach z gostyńskiego osiedla Pożegowo. I tam w tym roku zamierzają rozkręcić „małą scenę” 30. Finału WOŚP w Gostyniu. Zaplanowano, że po raz dugi odbędzie się „Wielka Domówka na Chłapowskiego”.Co z atrakcji?
- Licytacje fantastycznych rzeczy na FB - od 22 stycznia do 30 stycznia
- W dniu finału - II Gostyński Bieg dla WOŚP z mobilną grochówką - pierwszy odbył się w ubiegłym roku i doskonale się sprawdził.
- Przy ul. Chłapowskiego w Gostyniu - muzyka na żywo, placki, kiełbaski, ognisko, na ekranie live z Hutnika
Zgłoś się po sztabową puszkę stacjonarną
Warto wspierać sztaby - lokalne, wyjątkowe społeczności, które łączą mieszkańców polskich miast i wsi tworząc Finały WOŚP! Firmy, które chcą działać w ramach Sztabów, stawiając puszkę w małym lub średnim przedsiębiorstwie - swoim sklepie, salonie czy biurze mogą zgłosić się po Puszkę Stacjonarną.CZYM JEST Sztabowa Puszka Stacjonarna?
To tekturowa puszka kwestarska, taka sama, kolorowa i wyjątkowa, jak te wolontariuszy, która przypisana jest do konkretnego Opiekuna (osoby odpowiadającej za zbiórkę prowadzoną do Sztabowej Puszki Stacjonarnej) i lokalu – np. sklepu, zakładu fryzjerskiego, biblioteki.
JAK URUCHOMIĆ stacjonarną puszkę?
Można rejestrować Sztabowe Puszki Stacjonarne poprzez formularz zgłoszeniowy Sztabowej Puszki Stacjonarnej otrzymany od Sztabu w Gostyniu: PCPR w Gostyniu, ul. Wrocławska 8/202, tel. 601071487, mail: kontakt@pcprgostyn.pl
Wystarczy zgłosić swoją chęć wsparcia w tej formie WOŚP - chętni otrzymają deklarację i instrukcję, a po kilku godzinach mogą odebrać puszkę, która będzie stała w ich firmie lub placówce. UWAGA! Sztabowe Puszki Stacjonarne są wydawane do ich wyczerpania.
Podczas Finału WOŚP zbiórka publiczna do puszek kwestarskich w firmach lub na stoiskach sztabowych (zwanych dalej „Sztabową Puszką Stacjonarną”) może odbywać się w dniach 10.12.2021 r. – 30.01.2022 r.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.