Reklama

To jest wyjątkowy i magiczny dzień. WOŚP zagra po raz 31. w powiecie gostyńskim

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: arch. gostynska.pl

To jest wyjątkowy i magiczny dzień. WOŚP zagra po raz 31. w powiecie gostyńskim  - Zdjęcie główne

Gostyń. Mimo ogólnoświatowej pandemii, wyjątkowy i magiczny dzień. W 2021 r., podczas 29. Finału wszystko poszło fantastycznie, rewelacyjnie | foto arch. gostynska.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości „Przejrzyj na oczy” - to hasło 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która zagra 31 stycznia 2022 roku.

W sobotę, 9 października ruszyła wielka "finałowa" machina. Po raz kolejny Powiatowy Sztab WOŚP w Gostyniu jest częścią corocznej akcji Fundacji WOŚP. W miniony weekend Jurek Owsiak ogłosił temat jubileuszowego, 30. Finału WOŚP. Jaki jest cel medyczny, na który powiatowy sztab WOŚP w Gostyniu, a razem z nim mieszkańcy powiatu gostyńskiego będą zbierać środki w ostatnią niedzielę stycznia?

Cel 30 finału już znany

Tym razem Orkiestra zagra dla dzieci. Podczas konferencji prasowej w Tuszynie pod Łodzią Jurek Owsiak ogłosił cel 30. Finału WOŚP. Hasło najbliższego finału brzmi "Przejrzyj na oczy". Celem zbiórki będzie zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u najmłodszych. 

- Zobacz świat kolorowy, niech ten świat do Ciebie wróci w takich kolorach, jakie będą najpiękniejsze, jakie będą z tobą do końca życia. Zdrowy wzrok u dziecka jest niezwykle ważny i zadbamy o to, aby był zadbany już od urodzenia - mówił Jurek Owsiak.

Hojne serducha!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra 30 stycznia 2022 r. już po raz 30. Tym razem dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. 11 października ruszyła rejestracja Sztabów. Przypomnijmy - podczas ostatniego finału mieszkańcy powiatu gostyńskiego ofiarowali 351 187,48 zł na konto Fundacji WOŚP. 

- To był naprawdę, mimo ogólnoświatowej pandemii, wyjątkowy i magiczny dzień. Wszystko poszło fantastycznie, rewelacyjnie. Dziękujemy za ten ogrom przyjaźni, dzięki któremu już od lat budujemy wspólnie coś niezwykłego. Po raz kolejny pokazaliśmy, że potrafimy się doskonale bawić i wspólnie robić naprawdę wiele dobrego. Efektem jest najnowszy super sprzęt medyczny i prowadzone przez Fundację WOŚP ogólnopolskie programy medyczne i edukacyjne - przypomina Mirosław Sobkowiak, szef powiatowego sztabu WOŚP przy PCPR w Gostyniu.

Sztab ten jest wspierany przez Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu z Maciejem Marcinkowskim, GOK „Hutnik” z Tomaszem Bartonem i Stowarzyszenie „DZIECKO”. Powiatowy Sztab WOŚP w Gostyniu dziękuje za 29. Finał ! 

Mimo pandemii i wiążących się z nią obostrzeń, które wpłynęły m.in. na zmianę terminu zbiórki, w styczniu tego roku Sztab w Gostyniu zagrał jeszcze głośniej i udało się wraz ze sztabami w piaskach i w Poniecu zebrać 351 187,48 zł  na zakup sprzętu dla dziecięcej laryngologii i diagnostyki głowy. Fundacja WOŚP dzięki zaangażowaniu Sztabów i zorganizowanym zbiórkom w Internecie zebrała łącznie - 210 813 830,10 PLN. Było to ponad 20 milionów PLN więcej niż podczas poprzedniego Finału WOŚP i najwięcej w historii wszystkich zbiórek „Orkiestry”. Oznacza to, że podczas ostatniej edycji zbiórki WOŚP zebrała prawie tyle samo, co w ciągu 13 pierwszych lat swoich działań łącznie (kwesty w latach 1993-2005 to zebrane w sumie 222,5 miliona złotych). 

Wesprzyj organizację 30. Finału

W zbiórce, realizowanej w powiecie gostyńskim wzięło udział 220 zarejestrowanych wolontariuszy, którzy kwestowali zarówno online za pomocą eSkarbonek, jak i na terenie powiatu. Wspierało ich w różnych akcjach ponad 1100 wolontariuszy. Także w tym roku Powiatowy Sztab zaprasza chętnych do kwestowania. Więcej informacji na temat zapisów wkrótce. 

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w styczniu, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP.

Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Od początku swojej działalności Fundacja zebrała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,5 mld PLN i kupiła ponad 66 tys. urządzeń.

Możemy być dumni

Gostyń szczyci się tym, że zagrał dla Fundacji WOŚP po raz trzydziesty! A zatem w 2022 roku dla mieszkańców powiatu gostyńskiego będzie to 31. Finał WOŚP. Jak to się stało? Już rok przed pierwszym finałem „Schizol” - pismo uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu - zorganizował koncert „Od flamenco do rocka”, z którego cały dochód wpłacił na konto Fundacji WOŚP. Gostyń szczyci się też tym, że ułożył w 2020 r. największe w Polsce serce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ustanawiając tym samym oficjalny rekord Polski i nieoficjalny rekord świata!

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy