Reklama

Wybrano nowego wykonawcę dokończenia rewitalizacji centrum miasta

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Bogdan Bujak

Wybrano nowego wykonawcę dokończenia rewitalizacji centrum miasta - Zdjęcie główne

foto Bogdan Bujak

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prawdopodobnie jeszcze przed końcem 2022 roku zostanie podpisana umowa z nowym wykonawcą na dokończenie przebudowy rynku w Krobi prowadzonej w ramach rewitalizacji centrum miasta. Krobscy urzędnicy przeprowadzili już analizę wszystkich ofert złożonych w postępowaniu w trybie negocjacji bez ogłoszenia i wybrali tę najkorzystniejszą. - Cieszymy się, że to przedsięwzięcie będzie kończyła lokalna firma, która ma doświadczenie, odpowiednie referencje i w ostatnich latach realizowała w gminie Krobia wiele ważnych inwestycji z zakresu branży drogowej - mówi burmistrz Łukasz Kubiak.

Przebudowa rynku w Krobi. Wybrano wykonawcę

Zgodnie z przewidywaniami postępowanie w trybie negocjacji bez ogłoszenia na przebudowę rynku w Krobi wygrała firma Patryka Borowczyka z Krobi, która złożyła najkorzystniejszą ofertę - więcej na temat ofert złożonych przez przedsiębiorstwa PRZECZYTASZ KLIKAJĄC GRAFIKĘ PONIŻEJ.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD ZDJĘCIEM

Przebudowa rynku w Krobi. Mieści się w zakładanych granicach

W ocenie krobskich władz, pieniądze, jakich zażądał nowy wykonawca za dokończenie przebudowy rynku w Krobi, nie są wygórowane i mieszczą się w granicach zakładanych przez urzędników. Przypomnijmy, że firma jest gotowa wykonać wszystkie prace za blisko 2,8 mln zł.

- Nie oszukujmy się: jesteśmy zakładnikami cen, które są obecnie na rynku. Dzisiaj trudno wyrokować, jakie ceny będą za miesiąc czy za dwa, bo wiemy, że to wszystko jest też uzależnione od sytuacji międzynarodowej, między innymi sytuacji na Ukrainie. Poza tym wiadomo, że od 1 stycznia wzrośnie płaca minimalna, zostanie przywrócony VAT na niektóre towary, paliwa czy energię elektryczną, więc siłą rzeczy to przełoży się na jeszcze wyższe ceny w przyszłym roku w stosunku do tych, które mamy obecnie. Z drugiej strony cieszymy się, że najkorzystniejsza oferta mieści się w tych środkach, które założyliśmy i zabezpieczyliśmy w budżecie gminy. Nie będziemy więc musieli nic dokładać do tej inwestycji - tłumaczy burmistrz Ł. Kubiak.

Przebudowa rynku w Krobi. Do kiedy?

Najważniejsza kwestia: ile jeszcze potrwa przebudowa rynku w Krobi?

- Do 15 maja 2023 roku, taki termin jest wskazany w umowie. Liczymy, że rewitalizacja rynku zostanie ukończona. Mamy przede wszystkim nadzieję, że tempo prac będzie szybsze niż to, które miało miejsce przy poprzednim wykonawcy. Muszą być jednak spełnione warunki w postaci dobrej pogody, żeby niektóre prace w zakresie montażu płyt betonowych, kostki granitowej czy zwłaszcza położenia masy asfaltowej zostały prawidłowo przeprowadzone. Dlatego zobaczymy, jaka aura będzie nam towarzyszyła w pierwszym kwartale przyszłego roku - podsumowuje włodarz Krobi.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy