Reklama

Przebudowa rynku w Krobi. Trwa analiza ofert na dokończenie rewitalizacji centrum miasta

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Bogdan Bujak

Przebudowa rynku w Krobi. Trwa analiza ofert na dokończenie rewitalizacji centrum miasta - Zdjęcie główne

foto Bogdan Bujak

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pięć firm spośród wykonawców zaproszonych do udziału w negocjacjach w ramach przebudowy rynku w Krobi zgłosiło swoje oferty. Biorąc pod uwagę, że do dokończenia jest 1/3 inwestycji, którą pozostawiło po sobie przedsiębiorstwo Polskie Surowce Skalne Sp. z o.o. z Wrocławia, ceny podane przez wykonawców mogą zaskakiwać. Jaka jest rzeczywistość?

Przebudowa rynku w Krobi. Pięciu chętnych

Otwarcie ofert w ramach negocjacji bez ogłoszenia dla przebudowy rynku w Krobi miało miejsce tuż przed weekendem, 15 grudnia 2022 roku. Swoje oferty zgłosiło 5 wykonawców chcących dokończyć inwestycję, która stoi od kilku miesięcy (5 sierpnia 2022 roku) po opuszczeniu placu budowy przez pierwotnego wykonawcę - firmę Polskie Surowce Skalne Sp. z o.o. z Wrocławia.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD ZDJĘCIEM - KLIKNIJ, żeby PRZECZYTAĆ

Przebudowa rynku w Krobi. Kto złożył oferty w negocjacjach bez ogłoszenia?

W Urzędzie Miejskim w Krobi trwa obecnie badanie ofert złożonych przez (kolejność według wysokości kwot):

  1. Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Patryk Borowczyk z Krobi - 2 791 068,52 zł
  2. PB HAUS SP. Z O.O. SP. K. z Leszna - 3 532 844,82 zł
  3. P.H.U.”CHOD-DRÓG” Przemysław Andrzejewski z Krobi - 3 755 089,06 zł
  4. PROGRES Sebastian Kurpisz z Leszna - 3 831 422,96 zł
  5. NODO SP. Z O.O. z Leszna - 5 143 039,09 zł
Jak widać, wszystkie oferty pochodzą od firm działających na naszym lokalnym rynku. Najkorzystniejszą cenowo złożyła firma Patryka Borowczyka z Krobi, który w ostatnim czasie realizował dwie duże inwestycje dla krobskiego samorządu: budowę łącznika ulic Kobylińska, Polna i Poznańska oraz przebudowę ulicy Fabrycznej w Pudliszkach.  

Przebudowa rynku w Krobi. Co jest do dokończenia?

Przed firmą, która okaże się zwycięzcą negocjacji, do dokończenia pozostaje około 1/3 inwestycji pozostawionej przez poprzedniego wykonawcę. Przede wszystkim położenie dywanika asfaltowego, mała architektura, zieleń oraz oświetlenie. Patrząc jednak na ceny, jakie "zaserwowali" krobskim samorządowcom wykonawcy można się zacząć zastanawiać, czy nie są one "przedrożone"? W końcu za całość przebudowy rynku w Krobi na początku 2021 roku Polskie Surowce Skalne Sp. z o.o. zażądały prawie 4,3 mln zł. Czy więc dołożenie kolejnych milionów za 1/3 "tortu" nie wydaje się zbyt wysoką ceną? 

- Po pierwsze można sobie zadać pytanie, gdzie jest teraz tamta firma i dlaczego plac budowy na rynku stoi? Ale na to chyba wszyscy znamy odpowiedź. Poza tym nawet pierwszy wykonawca zażądał dodatkowych pieniędzy za dokończenie roboty. I uważam, że wcale nie były to jakieś wielkie kwoty. Tak samo teraz, nie ma co porównywać tego, co było prawie dwa lata temu. Sytuacja przez wojnę na Ukrainie i rosnące ceny materiałów tak się zmieniła, że żyjemy w zupełnie innych czasach. Jak patrzę na kwoty w tym przetargu, to jeszcze raz powtórzę: nie są to żadne wielkie pieniądze - ocenia właściciel jednej z firm budowlanych działających na rynku. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy