Reklama

Jakie firmy zaproszono do "stołu negocjacyjnego" w związku z przebudową rynku w Krobi?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Bogdan Bujak

Jakie firmy zaproszono do "stołu negocjacyjnego" w związku z przebudową rynku w Krobi? - Zdjęcie główne

foto Bogdan Bujak

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do końca 2022 roku, tak zakładają władze gminy, powinien być znany wykonawca, który dokończy przebudowę rynku w Krobi, będącego częścią szerszego projektu rewitalizacji centrum miasta. Obecnie prowadzone są negocjacje w firmami, które zdecydowały się wziąć udział w postępowaniu. - Jesteśmy "na ostatniej prostej", jeżeli chodzi o dokonanie wyboru wykonawcy - mówi burmistrz Łukasz Kubiak.

Reklama

Przebudowa rynku w Krobi. Inwentura się skończyła

Przypomnijmy, inwestycja związana z przebudową rynku w Krobi stoi od 5 sierpnia 2022 roku, gdy z placu budowy zeszła firma Polskie Surowce Skalne Sp. z o.o. z Wrocławia. Po kilku nieskutecznych wezwaniach do powrotu i analizie sytuacji, miejscowe władze samorządowe zdecydowały się na zerwanie umowy z firmą.

W ostatnim czasie trwała inwentaryzacja przedsięwzięcia, a krobscy urzędnicy szukali trybu zamówień publicznych, który pozwoliłby na jak najszybsze znalezienie wykonawcy i dokończenie przebudowy rynku w Krobi. 

Przebudowa rynku w Krobi. Zaproszono wszystkich wykonawców, z wyjątkiem jednego

W rezultacie zdecydowano się na postępowanie dotąd nie przeprowadzane w krobskim magistracie - negocjacje bez ogłoszenia. W jego w ramach do rozmów i złożenia ofert gmina Krobia zaprosiła wszystkie firmy biorące udział w pierwszym postępowaniu przetargowym (wymagane przepisami minimum), za wyjątkiem firmy Polskie Surowce Skalne Sp. z o.o., z którą rozwiązano umowę.

Warto też przypomnieć, że w przetargu nieograniczonym, w którym wybrano pierwszego wykonawcę inwestycji, wzięło udział 7 przedsiębiorstw z branży budowlanej. Oprócz tego do udziału w negocjacjach bez ogłoszenia zaproszono także jedną firmę lokalną.

- Pięć z zaproszonych firm przyjęło zaproszenie do negocjacji i uczestniczyło w pierwszej jej turze, która odbyła się 18 i 21 listopada bieżącego roku. Obecnie Urząd Miejski w Krobi przygotowuje zaproszenia do złożenia ofert przez te firmy. Zaproszenia przesłane zostaną najpóźniej w przyszłym tygodniu - informuje Adam Sarbinowski z Urzędu Miejskiego w Krobi.

Przebudowa rynku w Krobi. Kiedy do centrum wróci życie?

Władze gminy liczą, że dzięki tym działaniom do końca 2022 roku uda się wybrać wykonawcę, który dokończy przebudowę krobskiego rynku. A kiedy sama inwestycja miałaby się zakończyć i mieszkańcy mogliby zacząć cieszyć się z w pełni zrewitalizowanego centrum miasta?

- Samorząd przewiduje, że nastąpi to w II kwartale 2023 roku - dodaje A. Sarbinowski. 

KLIKNIJ OBRAZEK, żeby ZOBACZYĆ FOTOREPORTAŻ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy