Reklama

W tegorocznej edycji konkursu Działania Godne Uwagi udział wzięło 76 organizacji społecznych i grup nieformalnych

Opublikowano: pon, 29 lis 2021 22:45
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jednodniowe wycieczki dla samotnych seniorów, sprzątanie brzegów Warty, stworzenie miejsc bezpłatnej rehabilitacji - to tylko niektóre pomysły, nagrodzone w tegorocznej edycji konkursu Działania Godne Uwagi 2021. Po raz kolejny doceniono wyróżniających się społeczników z Wielkopolski. W gronie najciekawszych inicjatyw znalazła się m.in. inicjatywa Stowarzyszenia Mercury z Krobi. a projekty Ochotniczej Straż Pożarnej ze Smogorzewa i Koło Gospodyń Wiejskich w Głuchowie otrzymały wyróżnienia.

Najlepsze pomysły wybierała kapituła oraz głosowali intenauci

Konkurs zorganizowany przez Stowarzyszenie Centrum PISOP oraz Fundację NIWA Edukacji i Rozwoju miał na celu nagrodzenie najciekawszych inicjatyw realizowanych przez organizacje społeczne, które wyróżniają się aktywnym działaniem na rzecz społeczności lokalnych.

W tegorocznej edycji udział wzięło 76 organizacji społecznych i grup nieformalnych. Kapituła konkursowa nagrodziła 12 inicjatyw, dodatkowo 2 zwyciężyły w głosowaniu internautów. Wyniki poznaliśmy podczas uroczystej Gali, 25 listopada, w poznańskim Muzeum Sztuk Użytkowych.

- Gdybym mogła, to każdego z państwa nagrodziłabym szczególnie. Od samego początku mam przyjemność pracować przy konkursie Działania Godne Uwagi i widzę, że z edycji na edycję poziom inicjatyw jest coraz wyższy. Należy wam się ogrom uznania – mówiła do zgromadzonych Justyna Schaefer-Kurkowiak, prezes Fundacji Niwa.

Stowarzyszenie Mercury wyszło z trasą naukową

Z subregionu leszczyńskiego nagrodę otrzymało Stowarzyszenie „Mercury” z Krobi za projekt „Wakacyjna naukowa trasa MERCURY”, który polegał na zorganizowaniu we współpracy z centrami kultury zajęć naukowych, sportowych, proekologicznych i technicznych. Zorganizowano 12 zajęć w Krobi, 14 zajęć w Kobylinie i 18 zajęć w Piaskach, a listy obecności zapełniały się w ekspresowym tempie. Poruszano tematy związane z chemią, fizyką, anatomią człowieka, mechaniką, ochroną owadów, astronomią, archeologią, sztukami plastycznymi i geografią. W zajęciach wzięło udział ponad 500 uczestników. Na zakończenie działań zorganizowano drugą edycję imprezy naukowej "NOC Z NAUKĄ" - więcej o wydarzeniu czytaj TUTAJ.

OSP Smogorzewo i KGW Głuchów z wyróżnieniami

Drugą nagrodzoną organizacją była Fundacja „Żyrafa - Edukacja Ponad Wszystko” za projekt pn. „Bliżej rodziny - wsparcie dla rodzin z dziećmi w spektrum autyzmu”. Główne zadania, jakie postawili przed sobą pomysłodawcy to: przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu dzieci i młodzieży ze spektrum zaburzeń autystycznych oraz ich rodzin, informowanie społeczeństwa o autyzmie, stworzonie warunków do asymilacji uczestników projektu z lokalnym środowiskiem oraz umożliwienie rodzicom, opiekunom i nauczycielom wzięcie udziału w specjalistycznych szkoleniach na temat autyzmu. 

Konkurs Działania Godne Uwagi 2021

Subregion leszczyński:

Laureaci:

Stowarzyszenie Mercury z Krobi za projekt "Wakacyjna naukowa trasa MERCURY"

Fundacja Żyrafa - Edukacja Ponad Wszystko za projekt "Bliżej rodziny - wsparcie dla rodzin z dziećmi w spektrum autyzmu" 

Wyróżnienia:

Ochotnicza Straż Pożarna w Smogorzewie za projekt "Bo straż pożarna jest fajna..."

Koło Gospodyń Wiejskich w Głuchowie za projekt "Smacznie, Pysznie, Kulturowo - o Głuchów kulinarnie dba Gospodyń Koło"

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy