Reklama

Założyciel firmy odebrał czek za DOBRE DZIAŁANIA w siedzibie cukrowni Pfeifer & Langen w Gostyniu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Akademia Ruchu zvINNA

Założyciel firmy odebrał czek za DOBRE DZIAŁANIA w siedzibie cukrowni Pfeifer & Langen w Gostyniu - Zdjęcie główne

Podczas odbioru nagrody zostałem bardzo serdecznie i „słodko” przyjęty. Władze firmy szczegółowo chciały uzyskać informację na temat zvINNEJ i było widać, że sport nie jest im obcy. Miałem możliwość również zwiedzenia całej cukrowni w Gostyniu i zobaczenia na własne oczy jak z buraków wydobywa się cukier - opowiada Łukasz Walczak | foto Akademia Ruchu zvINNA

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łukasz Walczak, przedsiębiorca z powiatu gostyńskiego prowadzący Akademię Ruchu zvINNA, która zajmuje się zajęciami ruchowymi i ogólnorozwojowymi dla dzieci został laureatem I edycji ogólnopolskiej akcji DOBRE DZIAŁANIA będącej inicjatywą czołowego polskiego producenta cukru marki Diamant. W naszym regionie przedsięwzięcie jest realizowane pod patronatem i przy współpracy „Życia Gostynia” i portalu Gostynska.pl. Akcja, w której każdorazowo trzy najbardziej wartościowe projekty otrzymują wsparcie finansowe wysokości 3 tys. zł nadal trwa i przyjmowane są już zgłoszenie do kolejnych edycji.

Reklama

DOBRE DZIAŁANIA odpowiedzią na potrzeby lokalnej społeczności

Marka Diamant rozpoczęła DOBRE DZIAŁANIA z początkiem czerwca tego roku. Zgodnie z założeniami akcji organizatorowi zależy na dofinansowaniu tych działań, które są dla regionu wartością dodaną – budują lub wzmacniają jego rozpoznawalność, odpowiadają na jego potrzeby, aktywizują lokalną społeczność, pomagają ocalić od zapomnienia tradycję lub kreować przyszłość.

Może to być zarówno: ustawienie ławki w parku czy zazielenienie wspólnej przestrzeni w ramach miejskiego projektu rozwoju, odnowienie dziedzińca lub odmalowanie przystanku autobusowego, organizacja wydarzeń sportowych, zajęć dla seniorów czy warsztatów albo przygotowanie regionalnych wypieków przez koła gospodyń wiejskich.

– W każdym biznesie siłą napędową są ludzie. To oni tworzą naszą firmę i pomagają jej się rozwijać – począwszy od uprawy buraka cukrowego, po jego zbiory, przetwarzanie, produkcję cukru i sprzedaż. Każdy z tych etapów jest dla nas szalenie wartościowy, a każda osoba odpowiadająca za konkretne etapy – fundamentem przedsiębiorstwa. Co roku przetwarzamy ponad 4 mln ton polskich buraków, dostarczanych przez ponad 8000 plantatorów. Staramy się więc być dobrym partnerem w biznesie, ale i nieuciążliwym sąsiadem dla lokalnych społeczności. Dlatego w ramach akcji DOBRE DZIAŁANIA chcemy udowodnić, że liczymy się z ich zdaniem i chcemy wspierać działania mogące dodatkowo rozwinąć regiony, w których funkcjonuje nasza firma – mówi Paweł Maciejewski, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Pfeifer & Langen Polska.

zvINNA spodobała się za nowatorskie podejście do tematu pracy z dziećmi

W zamkniętej z końcem sierpnia I edycji akcji DOBRE DZIAŁANIA spłynęło około 60 projektów z całej Polski. Jednym z nich był pomysł na prowadzenie zajęć ogólnorozwojowych proponowany przez funkcjonującą na rynku w powiecie gostyńskim od kwietnia 2018 roku Akademię Ruchu zvINNA.

- O akcji DOBRE DZIAŁANIA dowiedziałem się akurat ze strony internetowej Gostynska.pl, na którą wchodzę systematycznie. Pamiętam, że się śpieszyłem i zostawiłem ją sobie otwartą by temat mi nie uciekł z głowy. Zdecydowałem się wysłać swój pomysł, ponieważ nieskromnie twierdzę, że jest on naprawdę fajny i już wdrażałem go w życie. A skoro marka Diamant chce wspomagać lokalne pomysły to pomyślałem, że moje inicjatywy mogą im się spodobać - mówi Łukasz Walczak, założyciel akademii. 

Nagrodę w postaci czeku na 3 tysiące złotych Łukasz Walczak odebrał z czwartek, 7 października w siedzibie cukrowni Pfeifer & Langen w Gostyniu.

- Myślę, że cała suma będzie wydana na organizację zajęć sportowych dla rodzin z dziećmi, bądź rodzic plus dziecko. Jedna taka akcja już za mną, cieszyła się ona wtedy dużym zainteresowanie to raz. A dwa zvINNA cały czas zachęca wszystkich do rekreacji ruchowej i aktywności fizycznej, dlatego po co miałem szukać pomysłów z „kosmosu” skoro mogę dalej propagować to co już robiłem... i robię cały czas - dodaje twórca zvINNA.

Trwa II edycja akcji DOBRE DZIAŁANIA

Dlatego jeżeli masz podobny lub inny pomysł, który przysłuży się na twojej miejscowości zgłoś projekt do akcji DOBRE DZIAŁANIA będącej inicjatywą czołowego polskiego producenta cukru marki Diamant, przy współpracy „Życia Gostynia” i portalu Gostynska.pl. Nabór do programu ma charakter otwarty, a więc zgłosić może się każdy.

Wystarczy tylko wypełnić prosty formularz kontaktowy, który oprócz opisu inicjatywy, umożliwia także załączenie materiałów graficzno-filmowych (filmu lub zdjęć). Szczegóły, regulamin oraz listę partnerów akcji DOBRE DZIAŁANIA znaleźć można na stronie: dobredzialania.pl oraz na portalu gostynska.pl.

Postaraj się opisać swoje działania najlepiej, jak potrafisz.

Opis, zdjęcia, film i linki do stron, gdzie można dowiedzieć się więcej - mile widziane!

Im ciekawsze zgłoszenie, tym lepiej będziemy mogli Was poznać.

Reguły inicjatywy pozostaję takie same, jak w przypadku pierwszej edycji przedsięwzięcia: trzy najbardziej wartościowe projekty dostaną wsparcie finansowe wysokości 3 tys. zł. Inicjatywy mogą zgłosić zarówno osoby prywatne, jak i organizacje np. koła gospodyń wiejskich czy stowarzyszenia. Obecna edycja potrwa do końca listopada 2021 roku.

Koniecznie zgłoś się, jeśli Twoje Działania:

  • są pożyteczne, czyli odpowiadają na konkretne potrzeby,
  • budują lub wzmacniają rozpoznawalność regionu,
  • aktywizują lokalną społeczność z różnych grup wiekowych i w różnej sytuacji życiowej (dzieci, seniorów itp.),
  • są innowacyjne lub pomagają zachować pamięć o historii, sztuce, specyfice regionu,
  • godne naśladowania,
  • są ciekawe, kreatywne, pomysłowe.

Program podzielony jest na kilkumiesięczne edycje, a w każdej z nich nagrodzone zostaną 3 inicjatywy.

  • I edycja - od 1.06.2021 do 31.08.2021 roku - już zakończona
  • II edycja - 01.09.2021 do 30.11.2021 roku - trwa
  • III edycja - od 01.12.2021 do 28.2022 roku
 

Marka Diamant od początku swojej działalności stawia na zrównoważony rozwój. Mieszkańcom naszego regionu może kojarzyć się przede wszystkim z największą cukrownią w Polsce zlokalizowaną właśnie w Gostyniu oraz produktami, które codziennie mijamy na sklepowych półkach - cukier Diamant.

Zapewnia wsparcie nie tylko ponad 1000 pracownikom, wspiera lokalne imprezy kulturalno-sportowe, pomaga służbie zdrowia i straży pożarnej, ale także ich najbliższym. Jedna z największych firm produkujących cukier chętnie wspiera też akcje dotyczące społecznej odpowiedzialności biznesu oraz ciekawe pasje i inicjatywy swoich pracowników. Inicjatywa DOBRE DZIAŁANIA to kolejny, wielki krok w tym kierunku.

Program DOBRE DZIAŁANIA wpisuje się w strategię marki Słodkie Łączy i tak jak ona, przygotowany został we współpracy z agencją Soul & Mind. Jego celem jest pogłębienie integracji z lokalną społecznością, nawiązywanie nowych i umacnianie dotychczasowych relacji, a także promowanie aktywności i współdziałania.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy