reklama
reklama

Druga edycja Nocy z nauką w Krobi. Przy Małym Koperniku eksperymentowano z ogniem i suchym lodem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Tegoroczna „Noc z nauką” to druga edycja imprezy, którą w 2019 roku zapoczątkowało i kontynuuje krobskie Stowarzyszenie Mercury. Organizatorom przyświeca idea „propagowania nauki, pokazania jej ciekawego oblicza, które może zachwycać, a nie odstraszać podstawą teoretyczną”. „Noc z nauką” skierowana była i jest nie tylko do dzieci i młodzieży, ale także całych rodziny. Każdy może znaleźć coś dla siebie.
reklama

Tej samej nocy spadały perseidy

W tym roku organizatorzy postawili na astronomię, chemię i fizykę. Na uczestników imprezy zlokalizowanej na terenie przy części Małego Kopernika, obok Szkoły Podstawowej w Krobi, czekały stanowiska, gdzie mogli między innymi poobserwować niebo nocne przy pomocy teleskopów - widoczny był księżyc, Jowisz i Saturn, a także spadające gwiazdy (perseidy).

Pomalowane farbami fluorescencyjnymi twarze robiły niesamowite wrażenie

Na kolejnym stanowisku astronomicznym można było się przenieść w nasz Układ Słoneczny, gdzie atrapy planet zawieszone były na Drodze Mlecznej z lamp LED. Można też było zagrać w grę świetlną, „ukraść” elektronicznie kolor czy też zobaczyć wizualizacje swojego dźwięku. Dużym powodzeniem cieszyło się też stanowisko malowania twarzy farbami fluorescencyjnymi, które podświetlone światłem UV dawały niesamowite efekty wizualne. 

Może sweet-focie z Marią Skłodowską-Curie lub Einsteinem

Prócz tego, odbyły się wykłady z astronomii, prowadzone w specjalnym namiocie sferycznym.

- Odbyły się także pokazy z chemii, gdzie korzystaliśmy z własności suchego lodu, pokazy z fizyki, gdzie wizualizowaliśmy dźwięk i mówiliśmy o świetle czy też widowisko z ogniem, gdzie prowadząca podpalała swoje dłonie i wirujący gramofon - mówi Katarzyna Łabęda, prezes Stowarzyszenia Mercury.

Były także pokazy wirującego ognia i hologramów.

Podczas wydarzenia pojawiły się także postacie Marii Skłodowskiej-Curie oraz Alberta Einsteina, z którymi można było sobie zrobić zdjęcie.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama