Reklama

"Na początku nie wierzyłam, że nam się uda"... Zuzia kontra SMA, do końca zbiórki zostało zaledwie 3%! Dziś kolejne imprezy, zliczanie puszek i licytacji

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: arch. Zuzia kontra SMA

"Na początku nie wierzyłam, że nam się uda"... Zuzia kontra SMA, do końca zbiórki zostało zaledwie 3%! Dziś kolejne imprezy, zliczanie puszek i licytacji - Zdjęcie główne

Zuzia już wie, że za chwilę koniec zbiórki | foto arch. Zuzia kontra SMA

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad rok temu w powiecie gostyńskim ruszyła wielka zbiórka na siepomaga.pl dla malutkiej Zuzanny Suleckiej ze Smogorzewa, u której zdiagnozowano rdzeniowy zanik mięśni SMA. Ponad 9 mln złotych na najdroższy lek świata rodzice dziewczynki sami nigdy by nie uzbierali...ale na szczęście, do Armii Zuzi dołączyły setki tysięcy dobrych ludzi i do upragnionego 100% na zielonym pasku brakuje już tak niewiele...

O dwuletniej Zuzi Suleckiej ze Smogorzewa w gminie Piaski słyszeli już chyba wszyscy. Drobna dziewczynka walczy ze rdzeniowym zanikiem mięśni SMA2, jedyną szansą na całkowite wyleczenie jest dla niej podanie leku Zolgensma, który kosztuje ponad 9 mln złotych i nie jest w Polsce refundowany. Zuzia to bardzo pogodne dziecko, które pomimo choroby i bólu potrafi się uśmiechnąć tak pięknie, że kradnie serca wszystkich, którzy ją spotkają.

Rodzice Zuzi, rodzina (w tym dwie wspaniałe prababcie, o których pisaliśmy choćby TUTAJ), przyjaciele i setki tysięcy ludzi dobrej woli od ponad roku organizują zbiórki, licytacje, festyny i wszelkie inne formy aktywności, dzięki którym niewyobrażalna dla zwykłego śmiertelnika kwota ponad 9,4 mln złotych już niedługo w całości zasili konto Zuzi na siepomaga.pl. 

Niedawno cieszyliśmy się, że uzbierano prawie 8 mln, a na dniach jest naprawdę duża szansa, że na koncie wyskoczy 100% potrzebnej sumy.

Tylko 3% do celu!

Jak widać, na tę chwilę, niedzielne popołudnie 31 lipca 2022 r. na zielonym pasku brakuje tylko 3% pełnej kwoty, czyli mniej niż 300 tysięcy zł. To niesamowite! [kliknij w obrazek, by zobaczyć postęp]

 

- Dla nas każdy, kto pomógł naszej Zuzi jest bohaterem - podkreśla wzruszona Lidka Wolna, mama Zuzi. - I nie jest ważne, czy przekazał złotówkę, 10 złotych czy 100 tysięcy. Każdy z nich okazał naszej córeczce serce. 

Oczywiste, że sami rodzice, którzy zajmują sie rehabilitacją chorej dziewczynki oraz  mają także pod opieką starszą córkę, nie mieliby szans na organizację tylu przedsięwzięć. 

- Na początku było mi ciężko uwierzyć, że damy radę, ale przyłączyło się tak dużo osób, tyle dobrej energii do nas przyszło - wylicza Lidka. - Te dziewczyny poświęciły dni i noce, tygodnie i miesiące swojego prywatnego życia, by przekonać, poprosić i zachęcić tysiące ludzi do najmniejszej choćby wpłaty na jej subkonto. Są naszymi aniołami, jesteśmy im naprawdę wdzięczni.

Wzruszona kobieta wspomina też, że akcja 300 km dla Zuzi, przeprowadzona przez strażaka ochotnika Rafała Nowaka, liczne imprezy zorganizowane przez organizacje, firmy i prywatne osoby - to wszystko doprowadziło do tego, że niemożliwe stanie się za chwilę faktem dokonanym.

Uzbierają na lek, ale...

Zbiórka na stronie fundacji Siepomaga.pl będzie przeznaczona nie tylko na zakup leku, ale i na dalsze leczenie Zuzi, jej rehabilitację i związane z tym koszty (turnusy, sprzęt rehabiltacyjny).

- Wiemy, że już za chwilę spełni się nasze największe marzenie i uzbieramy 100% zbiórki, dzięki której Zuzia dostanie ten upragniony lek - dodaje mama chorej dwulatki. - Niestety, to nie znaczy, że po podaniu leku momentalnie będzie zdrowa i jeszcze dużo walki i łez przed nami, ale dzisiaj.... najważniejsze jest, że dzięki tym wszystkim wspaniałym ludziom nasza kochana córeczka ma szansę na normalne funkcjonowanie, na samodzielność.

Najbliższe imprezy już dziś

Choć zbiórka dla Zuzi ma się ku końcowi, nikt nie zwalania. Jeszcze dziś odbęda się dwa festymy zadedykowane dziewczynce ze Smogorzewa:

 Całodzienny Festyn Dzięczyna     

Oraz w Gostyniu Piknik na Górnej

  • 06.08.2022 Festyn Charytatywny dla Zuzi Łuszkowo
  • 07.08.2022 Dworek w Grabonogu Dzień Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego
  • 07.08.2022 Wielki Dzień Pszczół Krobia Park Miejski 
  • 13.08.2022 II Kossowski Bieg Przełajowy (zapisy do 8 sierpnia)
  • 14.08.2022 Festyn w Strzelcach Wielkich 
  • 14.08.2022 Turniej Wsi Smogorzewo 
  • 15.08.2022 Dożynki Powiatowe Dobre Smaki Powiatu - Gostyń

Jak jeszcze można pomóc Zuzi?

Zuzi można pomóc na wiele sposobów:

O tym, jak rozpoczęła się wielka akcja zbiórek pieniędzy dla Zuzi, przeczytacie klikając w poniższy obrazek:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy