Młodzi kręglarze zakończyli zmagania

Młodzi kręglarze zakończyli zmagania  - Zdjęcie główne

Dobiegła końca pierwsza edycja Gostyńskiej Ligi Kręglarskiej dla dzieci i młodzieży. W rozgrywkach udział wzięło dziewiętnastu zawodników w kategorii szkół podstawowych klas 4-6 oraz szkół gimnazjalnych. Liga obejmowała cztery starty. W każdym z nich kręglarze walczyli o jak najlepsze wyniki, które następnie zostały zsumowane. Młodsza grupa miała do wykonania każdorazowo 40 rzutów, natomiast starsza 50. Po etapie finałowym na pierwszym miejscu wśród chłopców szkół podstawowych uplasował się Filip Szkudlarek, uzyskując łączną liczbę 830 pkt. Kolejne miejsca zajęli Wojciech Nowak (692 pkt) oraz Kacper Korytny (628 pkt). W tej samej kategorii wiekowej wśród dziewcząt triumfowała Zosia Kręgielczak (452pkt), a drugie miejsce przypadło Sandrze Dawidziak (380 pkt). Wśród gimnazjalistów zwyciężył Patryk Łukaszewski uzyskując łącznie 1116 pkt, drugie miejsce zajął Damian Biderman (1050 pkt), a trzecie Jędrzej Nowak (1040 pkt). Wszyscy kręglarze otrzymali pamiątkowe medale, a najlepsi dodatkowo nagrody rzeczowe. Na zakończenie odbyło się wspólne grillowanie.