Reklama

Zaczną z jajem, a później będzie tylko ciekawiej. „Karta z kalendarza POST-jubieluszowego” w Borku Wlkp.

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura MGOK Team w Borku Wlkp. przygotował wykaz uroczystości, czyli „Kartę z kalendarza POST-jubieluszowego”. Zawiera ona ofertę artystyczno-kulturalną na najbliższe miesiące. Jak w roku 2023 przedstawia się wiosenna ramówka boreckiego ośrodka kultury?

„Karta z kalendarza POST-jubieluszowego” obejmuje wydarzenia, które odpowiadają kulturalnym aspiracjom, pasjom oraz potrzebom mieszkańców. MGOK Team z Borku chce, żeby takie wydarzenia integrowały społeczność lokalną oraz służyły po prostu dobrej zabawie i rozrywce. 


- Wydarzenia skierowane są do wszystkich grup wiekowych, z tendencją międzypokoleniową. Wracamy do form i imprez już sprawdzonych, które na stałe wpisały się w harmonogram wydarzeń kulturalnych, ale też proponujemy inne, w zupełnie nowym stylu. Wszystko staraliśmy się ująć w ramach bardzo okrojonego w tym roku budżetu – mówi Justyna Chojnacka, dyrektorka MGOK Team.

Zapewnia jednak, że wydarzenia będą udane, na wysokim poziomie, gwarantuje to kreatywność pracowników ośrodka kultury oraz artystyczny recykling, co również zespół „od kultury w gminie” zamierza wykorzystać.

Jeśli chodzi o kalendarz imprez oferowanych przez borecki ośrodek kultury, przełom marca i kwietnia to czas „rozbiegu” do tego, by przez maj, czerwiec i wakacyjne miesiące, mieszkańcy gminy mogli korzystać ze sporej liczby oferowanych wydarzeń.  

Gala Wielkanocnej Pisanki to w Borku Wlkp. już tradycyja

Pierwszym wydarzeniem wiosennej ramówki w gminie Borek jest tradycyjnie VIII Gala Wielkanocnej Pisanki. Taka już borecka wielkanocna tradycja.

- To impreza, która cieszy się popularnością nie tylko wśród łasuchów i bardzo sprawdza się każdego roku. Jest przeznaczona także dla osób, które chcą nacieszyć oko pięknymi dekoracjami stołów wielkanocnych lub same szukają inspiracji – zachęca Justyna Chojnacka.

W 2023 roku na fali dużej aktywności jaką Koła Gospodyń Wiejskich zaprezentowały w jubileuszowym roku 2022, MGOK Borek organizuje „Otwarty Turniej z Jajem” dla KGW. Zgłosiło się 8 kół. Impreza odbędzie się w sali widowiskowej MGOK. 

Zaplanowano prezentację stołu wielkanocnego z degustacją, pod hasłem ”Żurek i mazurek”. Panie z KGW przygotują popularne świąteczne potrawy, które zostaną ocenione w ramach „Turnieju z jajem”.

Nie zabraknie atrakcji dla dzieci. Przygotowane zostały warsztaty „Kolorowe jajeczko” dla 100 uczestników. Są otwarte i bezpłatne.

- 8 kół będzie walczyło o bankietowy stół kateringowy. Zatem 26 marca o godz. 14.00 zapraszamy mieszkańców oraz gości. Proponuję, zeby wczesniej nic nie jeść. Zaplanowaliśmy smaczną degustację - ponieważ potrawy żurek i mazurek będa wydawane do spożycia. Będzie też widowiskowo, oprócz konkursu żurkowo-mazurkowego przygotowano 4 konkurencjie okołosportowe, z jajem, w których wezmą udział również panie z KGW - przekazuje Justyna Chojnacka.

To będzie coś nowego w gminie Borek Wlkp.

Zapowiada się, że maj będzie w Borku wypeniony imprezami. Nowością jest spotkanie „Karaoke do kaszanki. Grillowy skok w majowy rok”, zaplanowane na 2 maja. 

- Wspólne śpiewanie karaoke, częstowanie uczestników kaszanką z grilla przygotujemy na skwerze przed ośrodkiem kultury. Za to śpiewanie karaoke - w sali MGOK, zatem nie obawiamy się perturbacji pogodowych. Będą też animacje dla dzieci – zapewnia MGOK Team.

Organizatorzy, zachęceni ubiegłorocznym sukcesem patriotycznego happeningu, nad którym patronat objął burmistrz gminy Borek Wlkp., 8 maja 2023 r. również będą zachęcać społeczność gminy do świętowania, w ramach wspólnego udziału w happeningu. 

- Zaproponujemy uczniom szkół i przedszkola wspólną zabawę na rynku. Będzie to połączenie tańca i śpiewu – zapewnia dyrektor Chojnacka. - Pomysł z rozetami, Festiwal Dwóch Kolorów okazał się bardzo trafiony. Kontynuujemy to. W ubiegłym roku  gościliśmy na rynku blisko 800 uczniów z nauczycielami. Wówczas wykonywaliśmy rozety, a  teraz zaskoczymy bardzo sympatycznym akcentem, by podkreślić nasze umiłowanie patriotyczne do bieli i czerwieni – dodaje.

14 maja – retrobiesiada „A w sercu wiosna” – ośrodek kultury gościł będzie 10 zespołów, które umiłowały śpiew i sposób spędzania czasu w takim stylu. Gospodarzem będzie Zespół Wokalny Retro, działający przy MGOK.

28 maja to atrakcyjna niedziela z przygodami , jakie gwarantują biegi runaway. Runaway Drogbruk Junior, po raz drugi w Borku, zostanie przygotowane już z okazji Dnia Dziecka. Zainteresowanych czeka bieg z przeszkodami. Organizator wprowadził nowość – kategorię bąbel dla dzieci od 2 do 4 lat. One będą mogły wziąć udział w specjalnie dla nich skrojonym wyścigu. Organizatorzy gwarantują radość, szczęście i spełnienie marzeń w 3 kategoriach wiekowych (bąbel i pozostałe kategorie: 5-8 lat, junior dla dzieci między 9 a 13 rokiem życia) - SZCZEGÓŁY TUTAJ.  

Jak w MGOK Borek Wlkp. rozpoczną się wakacje?

1 czerwca święto dzieci – przed ośrodkiem kultury otwarty zostanie Dziecięcy Folwark Kultury. Będzie zaproszeniem na cykl działań wakacyjnych na skwerze przed budynkiem ośrodka kultury. 

- Program będzie wykazem kreatywności pracowników MGOK Team. Mam nadzieję, że mieszkańców znowu zaskoczymy. A na pewno stworzymy przed instytucją fenomenalną przestrzeń, która – mam nadzieję – przypadnie gościom oraz stałym bywalcom do gustu i będzie jak zwykle miejscem chętnie odwiedzanym w czasie wakacji – zaprasza Justyna Chojnacka.

Dziecięcy Folwark Kultury MGOK Borek Wlkp. planuje połączyć z ubiegłorocznym projektem - Horti Horti Street Art. Sztandarowym działaniem było wówczas tworzenie donic i sadzenie roślin. W tym roku z kulturalnymi planami na wakacje łączy się również realizowany w gminie konkurs dla mieszkańców "Kwietniczki z doniczki" - ogłoszono już zasady, TUTAJ SZCZEGÓŁY.

9 czerwca zaplanowano Klubowy Borek - to impreza na Dni Miasta z DJ-ami, krojona na miarę, a przede wszystkim według potrzeb i oczekiwań młodzieży. 

- Zapewniamy klubowy i bardzo dyskotekowy klimat, a to dzięki rezydentom największych wielkopolskich klubów dyskotekowych. Będzie możliwość posłuchania i obejrzenia prezentujących się sekcji MGOK Borek oraz mieszkańców, którzy tego dnia pojawią się na scenie – mówi dyrektorka MGOK Borek Wlkp.

16 lipca odbędzie się 18. czyli pełnoletni Przegląd Zespołów Ludowych Wielkopolski. Również tradycja. W tym roku prezentacje zostaną połączone z obchodami 50-lecia miejscowego Zespołu Regionalnego Borkowiacy.

- Zaproszone zespoły nie przedstawią całego swojego programu artystycznego, tylko będą musiały przygotować "kartkę dla jubilatów". Drugą częścią będzie wspólna biesiada, czyli to, na co zespoły i uczestnicy wydarzenia dotychczas nie mieli czasu, widząc się i występując na scenie - wyjaśnia Justyna Chojnacka. 

Całość wydarzenia, na życzenie jubilatów, zostanie zakończona zabawą z zespołem Amigo-Band.

To nie cały zestaw imprez na 2023 rok w gminie Borek Wlkp. Jak widzicie, na plakacie napisano C.D.N. Czekamy!

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy