Reklama

Wielki Dzień Pszczół w Krobi 2022. Przybywa pszczelarzy i pszczelarek

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Rozrywkowy, ale przede wszystkim edukacyjny charakter, podobnie jak w poprzedniej edycji, miał tegoroczny Wielki Dzień Pszczół w Krobi. W niedzielę, 7 sierpnia 2022 roku park miejski im. Jana Pawła II wypełnili pszczelarze ze swoimi stoiskami oraz śmiech dzieci, dla których przygotowano szereg animacji związanych z tematyką pszczół. - Celem Wielkiego Dnia Pszczół jest uświadomienie mieszkańcom wielkiej roli pszczoły w ekosystemie i konieczności jest ochrony - mówi Anna Krzyżostaniak, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji imienia na Jana z Domachowa Bzdęgi w Krobi.

Reklama

Wielki Dzień Pszczół w Krobi 2022. Edukacyjnie i międzypokoleniowo

Z okazji Wielkiego Dnia Pszczół, w krobskim parku miejskim przygotowano moc atrakcji, głównie dla dzieci, mających także swój edukacyjny cel. Przykładowo przy stoisku Stowarzyszenia Mercury odbywały się doświadczenia i naukowe zabawy, których główną tematyką było życie pszczół. Poza tym wzrok przyciągały miodne stoiska, przy których można było dowiedzieć się wszystkiego o pszczołach i miodzie, skosztować nektaru, który często stanowi składnik różnych dań w naszych kuchniach czy lekarstwo na wiele dolegliwości.

Podobnie, jak podczas zeszłorocznego Wielkiego Dnia Pszczół w Krobi, w trakcie imprezy rozstrzygnięto konkurs na najładniejszy kwitnący ogród lub balkon.

- Chcieliśmy, żeby to była impreza międzypokoleniowa, rodzinna, ale przede wszystkim edukacyjna. Pszczelarze opowiadają o swojej pracy, prezentują akcesoria pszczelarskie, strój pszczelarza, pokazują jak wygląda ul. Już po pierwszej edycji widzieliśmy duże zainteresowanie, dzisiaj osób uczestniczących w imprezie jest jeszcze więcej. Swoją rolę odgrywają także sprzyjające okoliczności przyrody - fakt, że znajdujemy się w bardzo przyjaznym i ciekawym miejscu, jakim jest nasz park. Dlatego Wielki Dzień Pszczół na pewno wpisze się na trwałe w kalendarz imprez w gminie Krobia - oznajmia dyrektor Anna Krzyżostaniak.

Wielki Dzień Pszczół w Krobi 2022. "Pszczoły boją się tylko jednego: głodu"

Pozytywnie oceniają mijający rok pod względm zbiorów pszczelarze z krobskiego koła. Oczywiście mogłoby być lepiej, ale pasjonaci nie narzekają na minionych 12 miesięcy. Poza tym przybywa zarówno pszczelarzy, jak i pszczelarek. Jak słyszymy, często bywa tak, że to mąż hoduje pszczoły, po czym również żona "podłapuje bakcyla" i z równą pasją opiekuje się pszczelimi rodzinami.

- Ale to jest także ciężka praca, w której nie można pozwolić sobie na błędy. Tak jak rolnik, gdy zasieje zboże dwa, trzy czy nawet miesiąc później musi się spodziewać, że zbiory będą mniejsze, tak samo pszczelarz, jeżeli za późno pszczoły zacznie podkarmiać to one już nie będą miały siły zapylać. Pszczoły boją się tylko jednego: głodu. Nie boją się zimy, nie boją się wysokich temperatur, tylko głodu się boją - mówią wieloletni pszczelarze Władysław Skrobała i Józef Dutkowiak z Niepartu oraz Czesław Olejniczak z Rogowa.

Wielki Dzień Pszczół w Krobi 2022. Proszek holi i koncert na zakończenie

Oprócz wszystkiego, co stricte związane z zapylaczami, podczas Wielkiego Dnia Pszczół w Krobi odbywały się także animacje dla dzieci prowadzone przez animatorki. Oczywiście największym zainteresowaniem cieszyły się te zabawy, gdzie można było... się ubrudzić. Praktycznie wszystkie dzieci czekały do godz. 18.00 na Festiwal Barw, czyli wyrzut proszków holi, a dorośli na koncert zespołu "W Starym Składzie".

 

-  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy