Reklama

Dni Krobi 2022. Dwudniowy festyn dla mieszkańców, olimpiada sołectw oraz koncerty przy ul. Ogród Ludowy w Krobi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Życie Gostynia

Dni Krobi 2022. Dwudniowy festyn dla mieszkańców, olimpiada sołectw oraz koncerty przy ul. Ogród Ludowy w Krobi - Zdjęcie główne

Krobia. Przed nastaniem pandemii na Dni Krobi jako "wisienkę na torcie" zapraszano gwiazdę polskiej sceny muzycznej - jak w 2017 roku, gdy przed krobską publiką wystąpiła Jula (na zdjęciu). Z kolei rok później na scenie przed ZSOiZ pojawił się Dawid Kwiatkowski | foto Archiwum Życie Gostynia

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura - Zmieniamy formułę. Planujemy szereg imprez i wydarzeń w okresie letnim: odbędzie się między innymi dwudniowy festyn pod nazwą „Spotkajmy się na plantach” w dniach 18 - 19 czerwca - mówi Anna Krzyżostaniak, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji imienia Jana z Domachowa Bzdęgi w Krobi. Wszystko to ponieważ Dni Krobi w tym roku... nie będzie.

Oficjalnie Dni Krobi jako wydarzenia, które znaliśmy z kalendarza imprez w powiecie gostyńskim (oczywiście z wyjątkiem lat pandemicznych 2020 i 2021) nie będzie. Zamiast tego, zgodnie z zapowiedzią, władze gminy Krobia planują więcej imprez na lato.

Wszystko zainaugurować ma właśnie dwudniowy festyn „Spotkajmy się na plantach” na terenie przy ulicy Ogród Ludowy.

Ostatnia raz DNI KROBI w "starym stylu" odbyły się w 2019 roku. Kto wtedy wystąpił - więcej ZOBACZ TUTAJ.

Gminne mistrzostwa w grillowaniu w rytmie rocka i bluesa

Na sobotę, 18 czerwca zaplanowano blok koncertowy artystów pochodzących lub powiązanych z Krobią. Będą to m.in.

  • zespół DACKS
  • zespół Lola Lynch
  • zespół The Grant's
  • kapela Cztery Mile Lasu
 

- W tym pierwszym dniu chcemy również zorganizować Pierwsze Krobskie Mistrzostwa w Grillowaniu. Zaprosimy do udziału chętne osoby, potrawy, które będą przygotowywane na grillu będzie oceniać jury składające się z doświadczonych kucharzy, osób z branży kulinarnej z terenu naszej gminy - wyjaśnia Anna Krzyżostaniak.

Podczas festynu „Spotkajmy się na plantach” podobnie, jak podczas Dni Krobi dostępne będą dla dzieci bezpłatne dmiuchańce, skakańce i animacje.

Muzycznie pierwszy dzień wydarzenia w rytmie rocka i bluesa zakończy dyskoteka „Pod gwiazdami”, której DJ-em będzie Grzegorz Sterna z Radia Elka.

Mieszkańcy gminy zmierzą się na... olimpiadzie

Na niedzielę, 18 czerwca także przygotowano występy artystyczne:

  • grupa taneczna EM-Project Taniec Fitness Animacje Marta Kluczyk
  • grupa wokalna działające przy GCKiR w Krobi
  • Chór Harmonia
  • Kapela dudziarska "Biskupianie" przy GCKiR w Krobi
  • Chór "DoReMi" działający przy Szkole Podstawowej im. prof. Józefa Zwierzyckiego w Krobi
 

- Chcemy też pokazać młodą i utalentowaną mieszkankę naszej gminy - Wiktorię Sikorę z Ziemlina. Na koniec planujemy koncert "Sławomir Olgierd Kramm i przyjaciele", którzy wykonają najpiękniejsze melodie świata - dodaje dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji imienia Jana z Domachowa Bzdęgi w Krobi.

Podobnie jak w pierwszym dniu, również w niedzielę festynowi „Spotkajmy się na plantach” przy ulicy Ogród Ludowy oraz krobskim Orliku towarzyszyć będą atrakcje dla dzieci: warsztaty oraz konkursy.

Później czas na Wielki Dzień Pszczół i piknik w starej gazowni

Dwudniowa impreza na krobskich plantach ma stanowić wstęp do następnych wydarzeń.

- 8 sierpnia planujemy Wielki Dzień Pszczół w Parku im. Jana Pawła II również z mnóstwem atrakcji: oprócz stoisk pszczelarzy, będzie możliwość zakupu miodu i produktów przygotowanych na jego bazie, odbędzie się także piknik ekologiczny, występy dzieci, koncerty. Z kolei wspólnie z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Krobi będziemy organizować kolejną edycję imprezy na zakończenie wakacji - piknik „Stara gazownia łączy pokolenia”. Jak wiadomo jest to miejsce, które łączy pokolenia: znajduje się tam żłobek, Środowiskowy Dom Samopomocy, Klub Seniora, w związku z tym będziemy organizować wydarzenie w taki sposób, żeby środowiska tych wszystkich osób mogły się zintegrować. Zaprosimy mieszkańców gminy w każdym przedziale wiekowym - zdradza A. Krzyżostaniak.

Wisienką na torcie ma być organizowany tradycyjnie we wrześniu jubileuszowy X Festiwal Tradycji i Folkloru w Domachowie (zgodnie z kalendarzem przypadał na 2020 rok).

- Pandemia pokrzyżowała nam plany i jubileusz był już dwa razy przekładany. Mamy nadzieję, że w tym roku nie będzie żadnych przeszkód i będziemy mogli zorganizować festiwal - pdosumowuje Anna Krzyżostaniak.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy