Reklama

Wielkie sprzątanie gminy Krobia 2022. Akcję "Czysta gmina" rozpoczęły dzieci z przedszkola i gminnego żłobka

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Edukacja Zgodnie z zapowiedziami, 22 kwietnia 2022r. w przypadający tego dnia Dzień Ziemi, rozpoczęło się wielkie sprzątanie gminy Krobia w ramach akcji "Czysta gmina". Jak co roku mieszkańcy samorządu, którym na sercu leży dobro naszej planety, będą pozbierać śmieci leżące w przydrożnych rowach, na skwerach, placach zabaw czy polach uprawnych. Akcję w piątkowy ranek zaczęły dzieci m.in. z Przedszkola Samorządowego "Pod Świerkami" w Krobi oraz gminnego żłobka.

Reklama

Gdyby nie pogoda maluchy ze żłobka w Krobi oczyściłyby całą drogę

Jako pierwsze - tuż po godzinie 9.00 - swoja małą ojczyznę zaczęły sprzątać dzieci z Gminnego Żłobka w Krobi.

- Niestety pogoda popsuła nam trochę szyki. Mieliśmy sprzątać jedną z polnych dróg, ale warunki nam na to nie pozwoliły. Ograniczyliśmy się więc do terenu w bezpośrednim sąsiedztwie żłobka - tłumaczyła Kamila Gogół, dyrektor krobskiego żłobka. 

Piętnaścioro maluchów ochoczo przystąpiło do zbierania papierków, butelek i puszek po piwie, plastikowych torebek czy innych wszelkiej maści śmieci zalegających w okolicy. Żaden odpad na trasie od żłobka, aż do ulicy Powstańców Wielkopolskich w Krobi nie został przegapiony. Dzieci, wyposażone w ręawiczki skrzętnie wygrzebywały z ziemi wszelkie nieczystości i wkładały je do worków trzymanych przez opiekunki.

Przedszkolaki z Krobi posadziły drzewa owocowe

Około godziny 10.00 w teren wyszły dzieci z Przedszkola Samorządowego "Pod Świerkami" w Krobi. W dziewięciu grupach m.in. "Niezapominajkach", "Pszczółkach" czy "Żabkach" znalazło się w sumie 225 dzieci, które sprzątały teren wokół fosy, boiska miejskiego czy przed Zespołem Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi.

Tuż przed wielkim sprzątaniem gminy, za przedszkolem dzieci posadziły m.in. morelę i jabłoń przekazane im przez gminę Krobia na Dzień Ziemi.

- Każdego roku święto odbywa się pod innym hasłem. Tegoroczne przesłanie brzmi: „Inwestujmy w naszą planetę”, bo każdy, nawet najdrobniejszy krok w stronę ekologii może skutkować znaczącą poprawą kondycji Ziemi. W tym roku inwestujemy nie tylko w czyste środowisko, ale również w zdrowe powietrze i „stołówki” dla owadów – wśród uczestników rozlosujemy ponad 100 drzew owocowych ufundowanych przez firmę Meltemi Sp. z o.o. z grupy Acciona. Przedsięwzięcie wspiera również Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego, który przekazał gadżety edukacyjne - czytamy na profilu facebookowym gminy Krobia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy