reklama

Zaczniemy sami produkować energię?

Opublikowano:
Autor:

Zaczniemy sami produkować energię? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

- Stawiajmy na energetykę odnawialną: słońce, wiatr, wodę i biomasę - przekonywała podczas konferencji tematycznej zorganizowanej w Zespole Szkół Zawodowych w Gostyniu uczennica Sandra. Czy jesteśmy jednak gotowi na OZE? Czy rzeczywiście mogą zastąpić konwencjonalne źródła: gaz bądź węgiel?

„Postaw na słońce” - to nazwa konkursu zorganizowanego w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej Fundacji Banku Ochrony Środowiska, współfinansowanej ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Skierowany był do wszystkich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. ZSZ w Gostyniu chętnie do niego przystąpił. W projekt zaangażowało się 10 uczniów klas pierwszej i drugiej technikum kształcących w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Opiekunem grupy została Katarzyna Winiarska. W ramach przedsięwzięcia młodzież przeprowadziła m.in. kalkulację środowiskową i rachunek ekonomiczny przedsięwzięcia związanego z montażem paneli fotowoltaicznych na dachu budynku szkoły. Podobną symulację przeprowadzili w kontekście domku jednorodzinnego. Rezultaty swoich prac pokazali na konferencji. Przedstawili pojęcia i określenia, które, według badań przeprowadzonych na zlecenie Fundacji Banku Ochrony Środowiska, nie zna aż 98 proc. Polaków. Chodzi m.in. o słowo: prosument. - To obywatel, który produkuje, konsumuje i sprzedaje energię elektryczną - wyjaśniała Zuzanna.

O Programie Prosument, fotowoltaice i projekcie zrealizowanym w szkole w Gostyniu czytaj w obecnym wydaniu "Życia Gostynia".

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE