reklama

Kim był przodownik pracy? Jak wyglądało gierkowskie M2?

Opublikowano:
Autor:

Kim był przodownik pracy? Jak wyglądało gierkowskie M2? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura

Nocna zabawa, w której każdy może wziąć udział, zbliża się coraz bardziej. W tym roku, podczas przedsięwzięcia zwanego Gostyńską Nocą Muzeów, organizatorzy chcą mieszkańcom gminy oraz gościom zaprezentować różne ciekawostki z okresu PRL-u.

- Będą to zarówno kwestie zabawne, ale też mniej zabawne – te czasy różnie można oceniać. Podejdziemy do tego profesjonalnie i pokażemy PRL w Gostyniu w różnych dziedzinach, w różny sposób. Myślę, że będzie to bardzo ciekawe przedsięwzięcie, i że - jeśli pogoda dopisze - kolejne steki, jeśli nie tysiące osób wezmą w nim udział - zapewnia burmistrz Gostynia Jerzy Kulak.

Gostyńską Noc Muzeów (podobnie, jak w całym kraju) zaplanowano na 14 maja. W tym roku na centralny punkt imprezy wyznaczono rynek i tam będzie się działo najwięcej. Punkty gastronomiczne usytuowane przy głównym placu miasta przygotują specjalną ofertę na ten wieczór. To będzie już szósta edycja przedsięwzięcia. Co roku, podczas Nocy Muzeów, gmina proponuje mieszkańcom i przyjezdnym gościom różną formułę, różny temat przewodni. Dotychczas była to historia, muzyka, sport, a w tym roku organizatorzy postawili na czasy Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej – na lata 1945-89.

Zabawa rozpocznie się paradą samochodów, która wystartuje o godz. 18.30 z ul. Podleśnej (parking przy stadionie miejskim). Kawalkada pojedzie ulicami miasta (Podleśną, Poznańską, Przy Dworcu, Mostową, Powstańców Wlkp., Sądową, ks. Olejniczaka. Przy Farze i Kościelną), zakończy się przy gostyńskim muzeum (tam przez całą noc będzie można oglądać pojazdy).

Wszystkie punkty dla zwiedzających zostaną otwarte o godz. 19.00. Podczas „Gostyńskiej Nocy w PRL-u” będzie można odwiedzić 18 punktów w całym mieście. Na rynku zostanie zrekonstruowany sklep wielobranżowy z lat Polski Ludowej, pojawi się także rekonstrukcja biura Komendy Milicji Obywatelskiej z małego miasteczka, z pełnym umeblowaniem. Sala gostyńskiego muzeum już 6 maja zamieniła się w małe „gierkowskie” mieszkanie w budownictwie wielorodzinnym o wielkości M2. W kinie będzie można obejrzeć bajki, które wtedy bawiły dzieci, a w gimnazjalnej „jedynce” będzie można przyjrzeć się PRL-owskiej propagandzie. Poza tym na odwiedzających czekać będą, kręgielnia, biblioteka, Auto-Muzeum, klub „Tratwa”, a także szkoły: gimnazjum nr 1 i 2, liceum i zawodówka.

Tradycyjnie już w trakcie imprezy na specjalnych kartach konkursowych będzie można zbierać pieczątki. Po zebraniu 8 stempli i wrzuceniu kart do urny będzie można wygrać atrakcyjne nagrody. Szczegóły dotyczące programu, godzin oraz loterii można znaleźć na stronie internetowej www.noc.gostyn.pl.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE