Zjednoczeni i Wisła poniżej oczekiwań. Krobianka coraz bliżej celu

Zjednoczeni i Wisła poniżej oczekiwań. Krobianka coraz bliżej celu - Zdjęcie główne

Wiadomości

Zespoły leszczyńskiej klasy okręgowej rozegrały dzisiaj zaległe spotkania 16. kolejki. Cenne zwycięstwo w Śmiglu odniosła Krobianka. Meczy przed własną publicznością do udanych nie zaliczą Wisła i Zjednoczeni.

Krobianka na ciężkim terenie w Śmiglu wygrała wysoko 1 : 5. - Miałem pewne obawy przed tym spotkaniem, ale "z dużej chmury spadł mały deszcz". Do przerwy prowadziliśmy 0 : 2 i kontrolowaliśmy ten pojedynek. Z bardzo dobrej strony w tym pojedynku pokazał się Mateusz Górkowski, który zdobył trzy bramki - powiedział trener Krobianki Krobia Dariusz Wiśniewicz. Kolejne trzy punkty przybliżają zespół z Krobi do celu jakim jest pierwsza piątka w leszczyńskiej klasie okręgowej. Remisem zakończył się pojedynek Zjednoczonych z zespołem z Osiecznej. - Nie zagraliśmy dobrego meczu i trzeba być zadowolonym w jednego punktu, choć oczekiwania były większe - powiedział po meczu trener Zjednoczonych Andrzej Lokś. Goście prowadzili po pierwszej połowie, ale w 76. minucie do remisu doprowadził Paweł Kurasiak. Wisła Borek Wielkopolski zremisowała z Koroną Wilkowice 1 : 1. Gospodarze mieli w tym pojedynku kilka bardzo dobrych okazji do zdobycia goli, ale wykorzystali tylko jedną. - W dwóch ostatnich meczach naszym celem było sześć punktów, a zdobyliśmy tylko dwa. Szkoda straconych punktów - powiedział po meczu z Koroną Wilkowice trener Wisły Borek Wielkopolski Tomasz Gawroński.

Wisła Borek Wielkopolski – Korona Wilkowice 1 : 1 (1 : 1)
0 : 1 – z rzutu karnego (21’)
1 : 1 – Dawid Robak (32’)
Wisła: Wiza – Dopierała (80’ B. Gościniak), Sz. Andrzejczak, Juskowiak, P. Gościniak, Kędziora (88’ Andrzejewski), Konieczny, Grzemski (65’ Urbaniak), Kasprzak, Robak (55’ Gawroński), Derwich

Zjednoczeni Pudliszki - Tęcza-Osa Osieczna 1 : 1 (0 : 1)
0 : 1 – (35’)
1 : 1 - Paweł Kurasiak (76’)
Zjednoczeni: F. Bzdęga – Nowak, P. Karczmarek, Płoszajczak (60’ P. Pazoła), A. Karczmarek, P. Bzdęga, Paszek, Wojciechowski (75’ Pajkert), Lisiak, Wyskok, Kurasiak

Pogoń Śmigiel - Krobianka Krobia 1 : 5 (0 : 2)
0 : 1 – Jakub Chwaliszewski (20’)
0 : 2 – Mateusz Górkowski (24’)
0 : 3 – Mateusz Górkowski (52’)