Reklama

Wybrano nową dyrektor Ośrodka Integracji Europejskiej mieszczącego się na zamku w Rokosowie. Kim jest Martyna Włudarczyk?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Czwartek, 1 grudnia 2022 roku był pierwszym dniem pracy Martyny Włudarczyk na stanowisku dyrektor Ośrodka Integracji Europejskiej w Rokosowie. Kim jest osoba, która będzie zarządzała zamkiem?

Nowa dyrektor Ośrodka Integracji Europejskiej w Rokosowie. Przez 20 lata zamkiem zarządzała jedna osoba

Przypomnijmy, w lutym tego roku po 20 latach kierowania Ośrodkiem Integracji Europejskiej w Rokosowie, będącym w zarządzie urzędu marszałkowskiego województwa wielkopolskiego, na emeryturę przeszedł Waldemar Jagiełło. Pełnienie obowiązków dyrektora przejęła pracująca w OIE Karolina Krawiec. Jednocześnie ogłoszono konkurs na to stanowisko.

Nowa dyrektor Ośrodka Integracji Europejskiej w Rokosowie. Do dziś dokładnie nie wiadomo dlaczego to zrobiła

W wyniku postępowania konkursowego na nową dyrektor "zamku w Rokosowie" wybrano Beatę Tomczak-Kawęcką, która pracę rozpoczęła 15 lipca 2022 roku. I zaledwie po dwóch tygodniach urzędowania w tajemniczych okolicznościach... zrezygnowała. Rozpisano więc kolejny konkurs. 

Nowa dyrektor Ośrodka Integracji Europejskiej w Rokosowie. Na rewitalizacji zna się jak mało kto

Właśnie w tym postępowaniu wybrano Martynę Włudarczyk, która 12 ostatnich lat przepracowała w Urzędzie Miasta Leszna zajmując się m.in. pozyskiwaniem funduszy, realizacją projektów unijnych i ministerialnych, a także organizacją różnych wydarzeń: konferencji, festiwali, spotkań z mieszkańcami czy kampanii promocyjnych.

- Od 6 lat zajmowałam się rewitalizacją, prowadząc projekt ministerialny w ramach modelowej rewitalizacji miasta - mówi 38-letnia Martyna Włudarczyk.

Był to zapewne jeden z kluczowych elementów wyboru nowej dyrektor OIE na to stanowisko, biorąc pod uwagę, że cały czas trwa rewitalizacja zespołu pałacowo-parkowego w Rokosowie, która obejmuje: modernizację i adaptację budynków i przestrzeni wraz z przyległymn otoczenim ośrodka w celu przywrócenia i nadania mu nowych funkcji społecznych, gospodarczych, edukacyjnych, kulturalnych i rekreacyjnych.

- Rozumiem to zagadnienie bardzo dobrze i w duchu nowej rewitalizacji chciałabym, żeby ośrodek funkcjonował jako miejsce, które przede wszystkim tętni życiem, a nie które jest tylko i wyłącznie wyremontowane. Jest piękne, ale świeci pustkami - deklaruje Martyna Włudarczyk. 

KLIKNIJ GRAFIKĘ, żeby ZOBACZYĆ FOTOREPORTAŻ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy