reklama
reklama

Wspomnienie. Zawsze sumienna, pracowita, wymagająca, konsekwentna...

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Agata Fajczyk

Wspomnienie. Zawsze sumienna, pracowita, wymagająca, konsekwentna... - Zdjęcie główne

Śp. Danuta Andrzejewska | foto Agata Fajczyk

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W swojej pracy z młodzieżą łączyła zawodową rzetelność z życzliwością i otwartością w relacjach z ludźmi. W uczniach budziła miłość do literatury i potrzebę dbałości o kulturę języka, uczyła szacunku do tradycji i innych ludzi.
reklama

- To człowiek prawy i wielkiego serca, wspaniały pedagog, serdeczny przyjaciel i wychowawca młodzieży - mówi o zmarłej Danucie Andrzejewskiej najbliższa rodzina. A gdyby spojrzeć na życie zawodowe śp. Danuty Andrzejewskiej, nasuwa się pytanie Cycerona: „Czy możemy narodowi ofiarować większy dar nad wychowanie i wykształcenie młodzieży?”. Odeszła 22 stycznia. Miała 84 lata.

 

Mgr Danuta Andrzejewska urodziła się 18 stycznia 1937 r. w Poznaniu, w rodzinie Czesława i Jadwigi Andrzejewskich. Edukację rozpoczęła na prywatnych lekcjach w czasie II wojny światowej w Radziejowie. W 1946 r. wraz z rodziną przeniosła się do Szamotuł i tam w 1950 roku ukończyła Szkołę Podstawową nr 3. W tym samym roku rozpoczęła naukę w Liceum Ogólnokształcącym  w  Szamotułach.

 

W 1952 r. jej rodzina przeniosła się do Gostynia i nastoletnia Danuta tutaj uczęszczała do liceum ogólnokształcącego, które ukończyła w 1954 r. Po zdaniu matury studiowała na Wydziale Filologii Polskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.             

Studia polonistyczne ukończyła w 1958 roku i rozpoczęła pracę jako nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 1 w Gostyniu. 1 września 1961 r. została zatrudniona w Liceum Ogólnokształcącym w Gostyniu, w którym pracowała do końca swojej kariery zawodowej w 1993 r.

 

Za wyróżniającą i sumienną pracę dydaktyczną  została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi oraz Nagrodą I stopnia Ministra Oświaty i Wychowania. Była wychowawczynią wielu pokoleń młodzieży. Jej uczniowie osiągali sukcesy w konkursach, byli też laureatami kolejnych edycji Olimpiady Języka Polskiego. Swoją polonistyczną pasję przekazywała innym, co w efekcie zaowocowało wykształceniem licznego grona polonistów. Zawsze sumienna, pracowita, wymagająca, konsekwentna, cieszyła się autorytetem wśród pracowników szkoły, ale przede wszystkim wśród uczniów i wychowanków.

 

W swojej pracy z młodzieżą łączyła zawodową rzetelność z życzliwością i otwartością w relacjach z ludźmi. W  uczniach budziła miłość do literatury i potrzebę dbałości o  kulturę języka, uczyła szacunku do tradycji i innych ludzi. W naszej pamięci na zawsze pozostanie jako wspaniały człowiek i mądry nauczyciel.

Była też najukochańszą siostrą, ciocią i kuzynką.

 

Msza św. pogrzebowa za zmarłą odprawiona zostanie 28 stycznia o godz. 11.00 w kościele pw. św. Małgorzaty w Gostyniu. Pogrzeb odbędzie się na miejscowym cmentarzu parafialnym.

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama