Reklama

WAŻNE! Rozkopana ul. Nowe Wrota w Gostyniu. Tymczasowe utrudnienia dla kierowców i pieszych

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Agata Fajczyk

WAŻNE! Rozkopana ul. Nowe Wrota w Gostyniu. Tymczasowe utrudnienia dla kierowców i pieszych - Zdjęcie główne

Gostyń. Utrudnienia w ruchu na skrzyżowaniu ul. Wrocławskiej z ul. Nowe Wrota | foto Agata Fajczyk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Utrudnienia w ruchu w centrum Gostynia. Ruszyły roboty związane z wykonaniem kolejnego etapu długo oczekiwanej przebudowy kanalizacji deszczowej w ul. Wrocławskiej. Inwestycja ma kosztować blisko 880 tys. zł. Zleceniodawcą jest gmina Gostyń.

Reklama

Realizacja zadania rozpoczęła się w poniedziałek, 27 września. Wykonanie prac kanalizacyjnych w ul. Wrocławskiej w Gostyniu to kolejny etap naprawy kanalizacji deszczowej na odcinku od Ronda Solidarności do rzeki Kani. Mieszkańcy centrum miasta liczą na to, że kłopoty z zalewaniem drogi podczas intensywnych opadów po zakonczeniu zadania skończą się na zawsze.

Prowadzenie robót wiąże się z zamknięciem jednej z ważnych ulic w mieście. Wprowadozno też zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej i podmiejskiej.

W tym roku zostanie przebudowany fragment kanalizacji od Ronda Solidarności do ul. Nowe Wrota - roboty odtworzeniowe będą przebiegały na długości ok. 307 metrów bieżących. Nastąpi demontaż rurociągu z rur betonowych oraz rozbiórka studni rewizyjnych z kręgów betonowych. Następnie fachowcy ułożą nowy rurociąg kanalizacyjny z rur PP o większej średnicy (800 m), przybędzie też studnie rewizyjnych betonowych. 

Jeśli chodzi o branżę drogową, wykonawca zobowiązał się do realizacji robót naprawczych. Chodzi o wykonanie nawierzchni jezdni z mieszanek mineralno-asfaltowych oraz nawierzchni chodnika z kostki betonowej.

Trzeba liczyć się z tym, że na czas prowadzenia robót może nastąpić zmiana organizacji ruchu.

Prace na zlecenie samorządu gminnego wykonuje P.H.U. Chod-Dróg Przemysław Andrzejewski z Krobi. Firma złożyła najtańszą ofertę w postępowaniu przetargowym i zobowiązała się zrealizować trzeci etap zadania za 877 082 zł. Na realizację zadania wykonawca ma mniej więcej 3 miesiące. 

Piesi i kierowcy mogą spodziewać się w tym rejonie czasowych utrudnień, związanych z realizacją inwestycji. Obecnie, w zwiazku z prowadzonymi pracami, na tydzień został zamkniety fragment ul. Nowe Wrota - na odcinku od ul. Wrocławskiej do ul. Energetyka. Nie wjedziecie tam przez skrzyżowanie z ul. Wrocławską. Piesi i kierowcy mogą spodziewać się również pewnych trudnień na ul. Wrocławskiej.

W związku z trwająca przebudową kanalizacji deszczowej nastąpiła już zmiana w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Zawieszono odjazd z przystanku „Nowe Wrota – ZUS I”, a dla wszystkich linii  wprowadzono tymczasowy przystanek "Wrocławska I – sklep Anka”. Godziny odjazdów dla wszystkich linii pozostają takie same jak dla przystanku „Nowe Wrota – ZUS I”. Zmiany obowiązują do czasu zakończenia prac na ul. Nowe Wrota. 

Zpoczątkiem tygodnia, czyli od poniedziałku 27 września wprowadzono również tymczasowe zmiany w funkcjonowaniu komunikacji podmiejskiej. Zawieszone zostały przystanki „Ziółkowo I” i „Krajewice – nr. 1A” na czas przebudowy drogi powiatowej nr 4922P Krajewice-Ziółkowo. Dla tych przystanków nie wprowadzono alternatywy, więc najbliższe przystanki to „Ziółkowo II” i „Krajewice” przy sklepie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy