Reklama

Szpital w Gostyniu wciąż nie ma dyrektora. Co się stało, że komisja przeniosła obrady?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Agata Fajczyk

Szpital w Gostyniu wciąż nie ma dyrektora. Co się stało, że komisja przeniosła obrady? - Zdjęcie główne

SP ZOZ w Gostyniu nadal bez dyrektora | foto Agata Fajczyk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trzy osoby ubiegają się o stanowisko zarządcy gostyńskiego szpitala. Odbyły się rozmowy kwalifikacyjne. I? Na razie dyrektora SP ZOZ w Gostyniu nie ma.

Po dwóch spotkaniach komisja konkursowa, powołana w celu wyboru dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Gostyniu nie była w stanie wybrać nowego szefa gostyńskiego szpitala.

Z informacji, jakie posiadamy wynika, że mamy troje kandydatów, którzy walczą o stanowisko dyrektora SP ZOZ w Gostyniu.

W tym tygodniu, dokładnie 23 listopada sprawdzano oferty kandydatów pod względem formalnym, 24 listopada komisja odbyła rozmowy z trzema osobami aplikującymi na to stanowisko. I w tym momencie obrady komisji przerwano, przekładając je na przyszły tydzień. Ostateczna decyzja co do wyboru nowego dyrektora nie zapadła. Rozstrzygnięcie konkursu przeniesiono na początek przyszłego tygodnia. Głosowanie wśród członków komisji ma się odbyć w poniedziałek, 29 listopada. 

Przewodniczący komisji konkursowej Marek Smektała wydał oficjalny komunikat dotyczący konkursu na dyrektora gostyńskiego szpitala. Dowiadujemy się z niego, że komisja konkursowa spotkała się dwa razy, ale dotychczas nie udało się wskazać osoby, która będzie zarządzać w gostyńskim SP ZOZ. 

 - Komisja konkursowa powołana w celu wyboru dyrektora SPZOZ w Gostyniu spotkała się dwukrotnie. 23 listopada 2021 r. sprawdziła oferty kandydatów pod względem formalnym oraz zapoznała się z przygotowanymi koncepcjami funkcjonowania szpitala. Dzień później, 24 listopada 2021 r. przeprowadziła rozmowy z trzema osobami, aplikującymi na to stanowisko. Kolejne posiedzenie, na którym najprawdopodobniej odbędzie się głosowanie nad wyborem nowego dyrektora SPZOZ w Gostyniu, odbędzie się w poniedziałek 29 listopada 2021 r. - informuje Marek Smektała, przewodniczący komisji konkursowej.

Nie ma gwarancji, że w poniedziałek nowy dyrektor SPZOZ w Gostyniu zostanie powołany. Z informacji, jakie posiadamy wynika, że jest troje osób, które aplikują na stanowisko. W gronie kandydatów jest Karolina Wachowiak, która obecnie pełni obowiązki dyrektora SPZOZ.

Przypomnijmy, 15 listopada podczas sesji nadzwyczajnej Rady Powiatu Gostyńskiego wprowadzono zmiany w składzie komisji konkursowej

Kiedy ustalano jej skład na wrześniowym posiedzeniu Rady Powiatu Gostyńskiego, radni zgodzili się z propozycją starosty, aby jej przewodniczył Leszek Maliński, sekretarz powiatu gostyńskiego.

Obecnie przewodniczącym komisji konkursowej jest naczelnik wydziału oświaty w gostyńskim starostwie - Marek Smektała - CZYTAJ TUTAJ.

Dwa tygodnie temu w wyniku postępowania konkursowego wybrano dyrektora ds. medycznych. Został nim dr Marcin Grochowalski - PATRZ TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy