Reklama

Wybrano nowego dyrektora ds. medycznych. Co się zmieniło w zarządzie gostyńskiego szpitala?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Agata Fajczyk

Wybrano nowego dyrektora ds. medycznych. Co się zmieniło w zarządzie gostyńskiego szpitala? - Zdjęcie główne

Gostyń. SP ZOZ w Gostyniu ma nowego dyrektora ds. medycznych. jest nim dr Marcin Grochowalski | foto Agata Fajczyk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Doktor nauk medycznych Marcin Grochowalski będzie nowym dyrektorem ds. medycznych w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Gostyniu. Wczoraj komisja konkursowa zdecydowała o wyborze tej kandydatury spośród dwóch kandydatów, którzy w wymaganym terminie złożyli swoje aplikacje.

Ustaliliśmy, że obie oferty na konkurs na stanowisko dyrektora ds. medycznych SP ZOZ w Gostyniu wpłynęły od pracowników gostyńskiego szpitala.

Marcin Grochowalski jest specjalistą w dziedzinie chirurgii ogólnej. W gostyńskim szpitalu pracuje od 2004 r. Konkurs na dyrektora ds. medycznych w SPZOZ w Gostyniu odbył się 9 listopada 2021 r. Komisja konkursowa rozpatrzyła dwie kandydatury i zdecydowała o powierzeniu stanowiska Marcinowi Grochowalskiemu. To chirurg związany z gostyńskim szpitalem, który pełnił obowiązki zastępcy od połowy września, kiedy to dr Stefania Ellmann - Vitali z-ca złożyła rezygnację z funkcji dyrektora do spraw medycznych.

Marcin Grochowalski ukończył w 2000 r. Akademię Medyczną w Poznaniu na Wydziale Lekarskim. Staż specjalistyczny odbywał w Centrum Medycznym HCP w Poznaniu. Od 2001 do 2021 roku związany był z Uniwersytetem Medycznym w Poznaniu, początkowo jako słuchacz studiów doktoranckich. Później był asystentem w Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Endokrynologicznej, kierowanej przez prof. Michała Drewsa. Od 2006 roku pracował w Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej Kolorektalnej pod okiem prof. Piotra Krokowicza. 

W 2006 roku ukończył studia doktoranckie i obronił doktorat. Od 2009 jest specjalistą w dziedzinie chirurgii ogólnej. Zawodowo był związany z Katedrą i Kliniką Chirurgii Ogólnej i Kolorektalnej, ponadto był wieloletnim pracownikiem naukowo-dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Prowadził zajęcia z chirurgii ogólnej, a także pracował naukowo. 

W szpitalu w Gostyniu pracuje od 2004 roku. Zbierał doświadczenie na dyżurach na oddziale chirurgii ogólnej i pomocy doraźnej. Pracował również w pogotowiu ratunkowym.

Do 12 listopada można zgłaszać aplikacje w konkursie na dyrektora SP ZOZ w Gostyniu, który organizuje starostwo powiatowe.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy