Reklama

Sprzęt najnowszej generacji w gostyńskim szpitalu? Samorząd powiatowy i dyrekcja SP ZOZ w Gostyniu wnioskują o miliony

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Sprzęt najnowszej generacji w gostyńskim szpitalu? Samorząd powiatowy i dyrekcja SP ZOZ w Gostyniu wnioskują o miliony - Zdjęcie główne

SP ZOZ w Gostyniu planuje kompleksową wymianę sprzętu diagnostyki obrazowej | foto Adobe Stock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości SP ZOZ w Gostyniu planuje wymianę zużytego sprzętu medycznego na nowoczesny, najnowszej generacji. Współpracując z samorządem powiatowym dyrekcja lecznicy stara się o pieniądze zewnętrzne na ten cel.

W gostyńskim szpitalu planowana jest kompleksowa wymiana sprzętu diagnostyki obrazowej, a co za tym idzie adaptacja pomieszczeń na potrzeby pacjentów i nowych urządzeń. Na dostosowanie pracowni potrzeba 400 000 zł.

- Urządzenia są intensywnie wykorzystywane i z czasem się zużywają. Teraz myślimy o sprzęcie nowocześniejszym, najlepszej generacji, jaki jest dostępny na rynku - informuje Zbigniew Hupało, dyrektor SP ZOZ w Gostyniu.

W gostyńskiej lecznicy miałby się pojawić tomograf komputerowy 64 warstwowy, „stacjonarny rentgen” czyli aparat kostno-płucny RTG cyfrowy, aparat RTG z ramieniem C. Mamy też dobre informacje dla kobiet z powiatu gostyńskiego - dyrekcja szpitala zamierza kupić mammograf cyfrowy ze stacją opisową dedykowaną do profilaktyki raka piersi.

Jak się dowiedzieliśmy, powiat gostyński zamierza przygotować wniosek o dofinansowanie dwutorowo. Po pierwsze miałby on trafić do wojewody wielkopolskiego w ramach ustawy z 6 grudnia 2006 r. o zasadach prowadzenia polityki rozwoju. Tutaj można uzyskać 80% dofinansowania, a wnioski mogą być składane w sposób ciągły. Wartość projektu wraz z modernizacją pomieszczeń wynosi 4 300 000 zł.

- To jest program, który ma służyć poprawie funkcjonowania szpitali po okresie pandemii. Jestem optymistą w kwestii przyznania dotacji - wyjaśnia dyrektor Hupało.

Jest także szansa na pozyskanie pieniędzy dla SP ZOZ w Gostyniu na wymianę sprzętu medycznego w konkursie w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020. Chodzi o wsparcie podmiotów leczniczych udzielających świadczeń w ramach leczenia szpitalnego. Wartość projektu określono na 4 740 640 zł. Jeśli wniosek samorządu powiatowego zostałby pozytywnie rozpatrzony, możliwe jest uzyskanie 85% dofinansowania.  Termin składania dokumentów upływa 26 czerwca 2022 r. Rozstrzygnięcie nastąpi najprawdopodobniej jesienią 2022 r.

Starostwo Powiatowe w Gostyniu wsparło szpital także w ubiegłym roku. W 2021 roku udzieliło SP ZOZ w Gostyniu dotacji w wysokości 225 000 zł na zakup endoskopu. Nabycie sprzętu medycznego wraz z wyposażeniem możliwe było po zrefundowaniu kosztów inwestycji w ramach WRPO. Za łączną sumę 440 640 zł zakupiono: tor wizyjny, monitor medyczny, wózek do zestawów endoskopowych, pompę wodną, dwa videogastroskopy i videokolonoskopy, myjnię endoskopową, ssak endoskopowy oraz system archiwizacji i rejestracji badań endoskopowych - WIĘCEJ PRZECZYTASZ W TYM ARTYKULE.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy