Reklama

Rozbiórka szatni Korony Piaski trwa. Idzie nowe

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rozpoczęły się prace rozbiórkowe budynku starej szatni na stadionie sportowym w Piaskach. Wczoraj wynoszono meble i wykręcano grzejniki, teraz czas na stropy i ściany. Od dzisiaj "latają" deski i cegły. W oczach znika kawał historii lokalnego klubu. - "Te ściany by mogły wiele powiedzieć" - pisze w poście jeden z komentujących wydarzenie.

W ten zimny, listopadowy poranek rozpoczęto prace rozbiórkowe budynku szatni LKS Korony Piaski. Lokalna firma, "Budmech" Wiktor Liszczyński z Gostynia przystąpiła do wykonania zadania inwestycyjnego pt. „Rozbudowa, przebudowa i nadbudowa zaplecza szatniowo - sanitarnego wraz z infrastrukturą towarzyszącą na stadionie sportowym w Piaskach”. Wartość umowna inwestycji wynosi 1.390.382,18 zł brutto.

Bez dofinansowania?

Modernizacja budynku szatni była wymogiem formalnym dla możliwości rozgrywek LKS Korona Piaski w IV lidze grupy wielkopolskiej. Istniejący dotychczas budynek z zaledwie dwoma prysznicami dla kilkudziesięciu zawodników z obu drużyn nie spełniał swej roli. Wiedział o tym i właściciel klubu i władze gminy. Już we wrześniu tego roku otwarto oferty inwestycyjne i ostatecznie wybrano lokalna firmę.

- Całość inwestycji będzie opłacona wyłącznie z pieniędzy gminnych. Był wprawdzie złożony wniosek o dofinansowanie z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, ale na to akurat nie dostaliśmy pieniędzy - wyjaśnia Witold Furmaniak, inspektor ds. budownictwa i zamówień publicznych w Gminie Piaski.

Termin realizacji inwestycji określono na koniec czerwca 2022 r. choć wszyscy mają nadzieję na rozpoczęcie rozgrywek rundy wiosennej już z nowym zapleczem. Wszystko zależy od pogody. Jeśli jednak nie uda się zakończyć budowy.  

 

wizualizacja nowego obiektu za portalem Gminy

Do punktu zerowego

- Dzisiaj rozpoczęliśmy rozbiórkę stropu – potwierdza Janusz Wach, brygadzista w firmie „Budmech” - Następnie rozbierzemy ściany, do punktu zerowego, do fundamentu. Będą kopane nowe ławy, wylewane fundamenty i postawione nowe mury – wylicza.

Docelowo nowy budynek szatni Korony Piaski ma mieć wielkość 20 na 6 metrów. Na parterze powstaną 2 szatnie, prysznice, pomieszczenie dla sędziów i magazynek. Dobudowane będzie piętro z salką reprezentacyjna dla działaczy oraz niewielki taras. Stojącą obok rozbieranego budynku szopka będzie zachowana, kontener zostanie wymieniony na nowszy. Z prawej strony znajdą się sanitariaty dla kibiców.

Jak stwierdził jeden z anonimowych świadków rozbiórki:

"Dobrze, że budują, trzeba iśc do przodu, jak Korona".

O kilka rynien za daleko

Okazuje się jednak, że budowa piętra w nowym budynku może być problematyczna. Wszystko przez wystające z sąsiedniej posesji rynny. Jak potwierdził urzędnik, gmina będzie rozmawiać z właścicielem sąsiadującej działki o przebudowie systemu rynien w jego piętrowym budynku gospodarczym. W istniejącym układzie wystają one dokładnie tam, gdzie ma powstać nadbudówka szatni piłkarskiej. Miejmy nadzieje, że projektant zaproponuje optymalne rozwiązanie dla obu stron.

Powstaną miejsca parkingowe?

Piaskowski klub swoją grą i zaangażowaniem przyciąga coraz więcej kibiców. Przyszłościowo, komplety widzów na meczach to także komplety samochodów wzdłuż jezdni. Dosyć problematyczne jest w dni meczowe dotarcie na teren pobliskiego cmentarza parafialnego. Modernizacja szatni może jednak - choć częściowo - rozwiązać ten problem. Dotychczasowa mini scenka z boku szatni została w całości zlikwidowana i w jej miejsce w przyszłości prawdopodobnie powstanie utwardzony parking dla samochodów.

Kropka nad i

Dzisiejsza inwestycja nie jest pierwszą i z pewnością nie ostatnią na stadionie piłkarskim LKS Korony Piaski. W poprzednich latach Gmina Piaski zadbała o wymianę  nawierzchni trybun pod krzesełkami, wiat dla obu drużyn, wiaty dla służb medycznych, remont wieży spikerskiej i założenie systemu automatycznego nawadniania boiska. Z drobniejszych zakupów to założenie piłkochwytów za bramkami, kupno atestowanych aluminiowych bramek. Z funduszu sołeckiego (ponad 7.000 zł) zakupiono nowe lampy LED-owe.

- Niby radość. Ale jak się spojrzy na ten budynek, to wspomnienia wracają i smuteczek – skomentował post o rozbiórce na facebookowym profilu Gminy Dominik Jankowiak, nauczyciel z miejscowej szkoły - Jako zawodnik i jako trener. Te ściany by mogły wiele powiedzieć. Ale taka kolej rzeczy. Powodzenia. Oby było pięknie – podsumował.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy