Było dobrze, ale Korona Piaski pogubiła się w drugiej połowie

Sport Korona Piaski uległa Centrze Ostrów Wielkopolski 2 : 5. Pierwsza połowa nie zapowiadała wysokiej wygranej gości, bo to zespół Michała Roszaka pod dobrej grze prowadził 2 : 1.

Goście przyjechali na sobotni mecz podrażnieni porażką z Unią Swarzędz. Zespół Michała Kościńskiego liczył w Piaskach na trzy punkty. Korony nie można było lekceważyć, bo w dwóch ostatnich pojedynkach zdobyła komplet punktów i strzeliła osiem goli. Goście objęli prowadzenie w 27. sekundzie. Po szybkiej kontrze Arkadiusza Michałowicza pokonał Jakub Kłobusek. Szybko stracona bramka nie załamała gospodarzy. W pierwszej połowie to zawodnicy Michała Roszaka lepiej prezentowali się od przeciwnika i co ważne potrafili to udokumentować golami. W 29. minucie z rzutu wolnego bramkę zdobył Piotr Sarbinowski. Tuż przed przerwą sytuację sam na sam wykorzystał Jakub Draszczyk. Po obiecującej pierwszej części spotkania kibice coraz bardziej wierzyli, że uda się sprawić niespodziankę i pokonać wyżej klasyfikowanego przeciwnika. Niestety druga część sobotniego pojedynku toczyła się pod dyktando gości. Piłkarze Centry przejęli inicjatywę, a zawodnicy Michała Roszaka nie przypominali zespołu sprzed przerwy. W 55. minucie goście doprowadzili do remisu po strzale Patryka Cierniawskiego. W 66. minucie jedenastego gola w sezonie zdobył Jakub Michalski. W końcówce bramki Daniela Bąka i Kamila Strączkowskiego przypieczętowały wygraną gości.

- Niekiedy gramy dobrze, a potem wszystko się tak rozwija, że myślimy tylko o przodzie, a o tyłach zapominamy. Ostrzegałem chłopaków, że gramy z bardzo dobrym zespołem. W pierwszej połowie goście pokazali, że jak wejdą na naszą połowę to potrafią szybko grać. My myśleliśmy, że z kim gramy? Drugą połowę mieliśmy zagrać trochę wyżej, na połowie Centry. Mieliśmy gości wybijać z rytmu. Ułatwiliśmy im zadanie. Momentami graliśmy zbyt szeroko, natomiast rywal dokładnie, bardzo dobrze z przodu. Centra wykorzystała nasze błędy - podsumował trener Korony Piaski.

Korona Piaski – Centra Ostrów Wielkopolski 2 : 5 (2 : 1)
0 : 1 – Jakub Kłobusek (1’)
1 : 1 – Piotr Sarbinowski (29’)
2 : 1 – Jakub Draszczyk (42’)
2 : 2 – Patryk Cierniewski (55’)
2 : 3 – Jakub Michalski (66’)
2 : 4 – Daniel Bąk (86’)
2 : 5 – Szymon Strączkowski z rzutu karnego (90+1’)
Korona: Michałowicz – Tomaszewski, Skowron, Cubal, Dorsz, H,. Szymczak, Rerak, J. Draszczyk (70’ Tor Junior Simon), P. Draszczyk, Słoma (80’ T. Szymczak), Sarbinowski