Reklama

Przetarg unieważniono. Czyżby inwestycja przepadła? Co z ul. Strzelecką w Gostyniu?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Agata Fajczyk

Przetarg unieważniono. Czyżby inwestycja przepadła? Co z ul. Strzelecką w Gostyniu?  - Zdjęcie główne

Gostyń. Przejazd ul. Strzelecką w Gostyniu to dla kierowców koszmar. Z niecierpliwością czekają na przebudowę drogi do Brzezia | foto Agata Fajczyk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kto naprawi ul. Strzelecką w Gostyniu? Zarząd powiatu gostyńskiego unieważniły przetarg na przebudowę drogi powiatowej biegnącej przez ul. Strzelecką w Gostyniu aż do szkoły w Brzeziu. Samorząd zmienia formułę realizacji zadania.

Reklama

„Już byli w ogródku, już witali się z gąską” - w takim nastroju mogli być kierowcy  - szczególnie ci z gminy Gostyń - kiedy kilka tygodni temu TUTAJ z NASZEGO PORTALU dowiedzieli się o otwarciu ofert przetargowych w Starostwie Powiatowym w Gostyniu na wykonanie inwestycji, związanej z gruntownym remontem drogi powiatowej Gostyń - Brzezie wraz z budową ciągu pieszo-rowerowego. Dziś wiemy, że postępowanie zostało unieważnione, a powiat gostyński zmienia formułę realizacji zadania. 

Po interpelacjach radnych z Rady Powiatu Gostyńskiego oraz licznych wnioskach o remont szosy, napływających do zarządcy od gminnych rajców, droga ma być naprawiona, a wtedy koszmarna jazda slalomem przy omijaniu dziur odejdzie w niepamięć. Zakres inwestycji ma dotyczyć gruntownego remontu najbardziej zniszczonego fragmentu szosy (ul. Strzeleckiej), a także dalszego odcinka drogi powiatowej, prowadzącego przez Brzezie.

Kto naprawi ul. Strzelecką?

Samorząd powiatowy na realizację inwestycji otrzymał dofinansowanie w wysokości ok. 2 mln zł w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W ramach inwestycji zaplanowano przebudowę ciągu na długości 1,5 kilometra od ul. Strzeleckiej w kierunku Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu. Prace zakładają budowę kanalizacji deszczowej, modernizację chodnika (w tym powstanie ścieżki pieszo-rowerowej), wykonanie nawierzchni na całej długości przebudowywanej drogi oraz utwardzenie poboczy jezdni frezem bitumicznym. W ogłoszonym przez zarządcę. W wyznaczonym terminie w postępowaniu przetargowym swoje oferty złożyło 3 wykonawców. Najniższa oferta, jaką złożyła spółka Brukpol ze Strzelec Wielkich, opiewała na kwotę 3.639.000 zł. Najwyższej ceny 6.239.857 zł za wykonanie zadania zażądało przedsiębiorstwo drogowe Drogbud z Grabonogu. 

 

Wiemy co dalej z obwodnicą Gostynia dla drogi wojewódzkiej 434? - SPRAWDŹ TUTAJ

Kto naprawi ul. Strzelecką?

Dziś sytuacja wygląda tak, że powiat gostyński unieważnił postępowanie o udzielenie zamówienia. Najtańsza oferta firmy spółki Brukpol musiała zostać odrzucona ze względu na niespełnienie wszystkich wymagań zawartych w warunkach zamówienia.

- Druga w kolejności oferta firmy Infrakom z Kościana opiewała na kwotę 4 277 940 zł. Zaproponowana cena znacznie przewyższała środki, które zamawiający zabezpieczył w budżecie na realizację tej inwestycji - wyjaśnia Joanna Jakubiak z Biura Promocji Starostwa Powiatowego w Gostyniu.

Kto naprawi ul. Strzelecką?

Unieważnienie postępowania i nie wyłonienie wykonawcy nie oznacza, że inwestycja „przepadła”. Powiat gostyński nadal zamierza realizować zadanie, jednak w innej formie. Poprzedni przetarg ogłoszony był w formule ,,zaprojektuj – wybuduj”. To oznaczało, że zadaniem potencjalnego wykonawcy byłaby nie tylko realizacja inwestycji, ale także odpowiedzialność za kwestie formalne: dokumentację i pozwolenie na budowę.

- Obecnie samorząd ma w planach samodzielnie przygotować niezbędną dokumentację oraz uzyskać pozwolenie na budowę, a następnie ogłosić przetarg. Nie zmieni to ostatecznego terminu realizacji zadania, gdyż w poprzednim przetargu czas na dopełnienie kwestii formalnych związanych w inwestycją był wkalkulowany w zaproponowany okres realizacji całego przedsięwzięcia - kontynuuje Joanna Jakubiak w wyjaśnieniach.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy