Reklama

Przeklęta przez kierowców droga w przebudowie. Przygotujmy się na „rozgrzebany Gostyń” i duże utrudnienia w ruchu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: arch. gostynska.pl fotomontaż Zbigniew Pacanowski

Przeklęta przez kierowców droga w przebudowie. Przygotujmy się na „rozgrzebany Gostyń” i duże utrudnienia w ruchu - Zdjęcie główne

foto arch. gostynska.pl fotomontaż Zbigniew Pacanowski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kierowcy i pozostali użytkownicy dróg w Gostyniu i okolicy powinni się przygotować na utrudnienia, związane z  przebudową dróg. Od poniedziałku, 9 stycznia 2023 r., rusza generalny remont ul. Strzeleckiej w Gostyniu. To dopiero "wierzchołek góry lodowej" jeśli chodzi o roboty na ulicach w mieście.

Reklama

Co zrobią za ponad 4 miliony?

Jednak to nie koniec inwestycji w południowej części miasta. Już jutro (9 stycznia) rusza przebudowa ul. Strzeleckiej w Gostyniu (początek przy DK 12, od ronda Czarnego Legionu) w kierunku Brzezia (do skrzyżowania z al. Niepodległości). Roboty na powiatowej szosie będą prowadzone na odcinku prawie 560 m. Koszt zadania to 4.370.440 zł. Część pieniędzy pochodzi z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. 

W ramach zadania wykonane zostaną roboty:

  • drogowe (nawierzchnia, chodnik po lewej stronie wraz z budową ścieżki pieszo-rowerowej, budowa parkingu na wysokości budynku bowlingu  tzw. ”kręgielnia”, budowa zatoki autobusowej oraz zjazdów do posesji), 
  • kanalizacyjne (budowa kanalizacji deszczowej wraz ze studniami i studzienkami), 
  • elektryczne (nowe oświetlenie uliczne, przebudowa telekomunikacyjnej) 
  • teletechniczne.

Przebudowa ul. Strzeleckiej w Gostyniu - ruch wahadłowy. Zamknięcie pod koniec realizacji zadania

Przebudowę ul. Strzeleckiej oraz drogi w Brzeziu, na zlecenie Powiatu Gostyńskiego, będzie realizowało przedsiębiorstwo drogowe ,,Drogbud” Sp. z o.o. Od najbliższego poniedziałku (09.01.2023 r.) zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu, zgodnie z zatwierdzonym projektem. Ruch będzie odbywał się wahadłowo.

W trakcie wykonywania robót drogowych można się też spodziewać całkowitego zamknięcia drogi.

- Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to zamknięcie drogi będzie trwało maksymalnie 2, 3 dni - w momencie układania ostatniej warstwy masy bitumicznej. Poza tym, cały czas inwestycja będzie realizowana „pod ruchem”, z zapewnionym dojazdem. Dzięki nowej Alei Niepodległości na pewno komunikacja Brzezia z pozostałą cześcią miasta będzie dużo łatwiejsza - cieszy się Robert Marcinkowski, starosta gostyński.

Chcesz zobaczyć, jak będziemy jeździć po remoncie drogi? KILKNIJ w mapkę

Budowa ronda na DW 434. Utrudnienia na ul. Poznańskiej w Gostyniu jeszcze w styczniu? 

To niejedyne inwestycje, jakie w Gostyniu zaplanowano do realizacji - przynajmniej w I połowie 2023 r. Mieszkańcy miasta i podgostyńskich miejscowości mogą spodziewać się poważnych trudności w ruchu drogowym. Najprawdopodobniej pod koniec stycznia rozpocznie się przebudowa skrzyżowania u zbiegu ulic al. Kasyna Gostyńskiego, Europejskiej i Poznańskiej. Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich wybuduje tam rondo. Wykonawcą tej inwestycji również jest lokalne przedsiębiorstwo Drogbud.

- Cała budowa ronda przy ul. Poznańskiej w Gostyniu będzie dużo bardziej skomplikowana niż przebudowa ul. Strzeleckiej. Należy spodziewać się sporych utrudnień związanych z ruchem na ul. Poznańskiej przez kilka miesięcy - ostrzega Jerzy Kulak, burmistrz Gostynia. 

Budowa obwodnicy DK 12 dla Gostynia - wiosną startuje

Wiosną 2023 roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje natomiast rozpoczęcie inwestycji związanej z budową obwodnicy DK 12 dla Gostynia. 

- Prawdopodobnie kawałek dalej od powstającego na ul. Poznańskiej ronda, czyli na wysokości szosy prowadzącej do Dusiny, rozpocznie się budowa wiaduktu. Przed nami, przed kierowcami dość trudne czasy, ale udowodniliśmy przy budowie nowej al. Niepodległości, patrząc jak ona przebiegała, że warto było przez jakiś czas znosić te niedogodności, by po zakończeniu inwestycji, po kilkunastu miesiącach jeździć nową, solidną drogą - podsumowuje gostyński włodarz.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy