Reklama

Stało się! Burmistrz Gostynia odstawił płotki. Aleja Niepodległości otwarta dla pojazdów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To jest moje ostatnie zadanie służbowe do wykonania w 2022 roku – komentował Jerzy Kulak, burmistrz Gostynia, kiedy wraz z naczelnikiem wydziału inwestycji odstawiał płotki i pachołki na nowo wybudowanej drodze – łączniku. Inwestycję zakończono kilka tygodniu temu. Do dziś nie wpuszczano tam jednak pojazdów. 

Ostatnie służbowe zadanie burmistrza Gostynia

- Do wykonania na dzisiaj nie mam już nic, na jutro też mam pusty kalendarz – mówił Jerzy Kulak, burmistrz Gostynia na skrzyżowaniu ul. Górnej z Podgórną i Aleją Niepodległości w Gostyniu.

Włodarz pojawił się tam z Mariuszem Koniecznym, naczelnikiem wydziału inwestycji gostyńskiego magistratu chwilę po tym, jak z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Gostyniu odebrali ważny dokument - pozwolenie na użytkowanie nowej drogi gminnej.

- Od 30 minut formalnie ta droga mogłaby być otwarta dla ruchu – powiedział zadowolony Jerzy Kulak.

 Szereg formalności, dokumentów, pozwoleń do załatwienia przez kilka tygodni

Wykonywanie inwestycji kościańskie przedsiębiorstwo zakończyło 30 listopada 2022r. Powstała nowa, gminna droga o długości ok. 1,7 km, z kanalizacją deszczową, zamontowanym oświetleniem, chodnikiem i ścieżką pieszo-rowerową. Wydawałoby się, że 1 grudnia al. Niepodległości mogłyby pojechać pierwsze samochody, jednak do załatwienia pozostało wiele formalności związanych z odbiorem inwestycji. Należało przygotować szereg dokumentów. Wiadomo było, że przed świętami drogą nie pojedziemy - CZYTAJ TUTAJ.

-  Po zakończeniu inwestycji realizowana jest inwentaryzacja geodezyjna. Powstał całkowicie nowy odcinek drogi, należy uzyskać wszelkie pozwolenia i zgody. Należy zebrać wszystkie dokumenty, jakie dostarczy nam firma realizująca zadanie, przetworzyć je i przygotować wnioski o uzyskanie pozwolenia na użytkowanie. Dopiero wtedy będziemy mogli otwierać drogę – tłumaczył miesiąc temu naczelnik Konieczny.

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Gostyniu szybko się uwinął

30 grudnia 2022 r. ostatnie zdanie w sprawie alei Niepodległości należało do powiatowego inspektora nadzoru budowlanego.

- Uzyskane przez gminę pozwolenia na użytkowanie, dokumenty od różnych instytucji: sanepidu, straży pożarnej i policji wczoraj trafiły do nadzoru budowlanego. Poprosiliśmy o sprawne załatwienie sprawy. To najdłuższa nowo budowana droga w historii Gostynia – mówił Jerzy Kulak. - Dzięki osobistemu zaangażowaniu szefa inspektoratu Marka Żeromskiego udało się wszystkie formalności dopełnić jeszcze dziś – mamy rok 2022 i już możemy poruszać się nową aleją Niepodległości – dodał gostyński włodarz.

Jerzy Kulak i Mariusz Konieczny, rozpoczynając od skrzyżowania nowej drogi z ul. Górną, osobiście odstawiali pachołki oraz płotki. Usuwali blokady, które zakazywały poruszania się po drodze. Obyło się bez wstęgi i 40 osób, które miałyby przemawiać.

- Już legalnie, zgodnie z prawem można tą drogą jeździć. Jest sprawdzona, jest bezpieczna – powiedział Jerzy Kulak. 

Apel burmitrza o bezpiecznie korzystanie z drogi

Burmistrz zachęca mieszkańców Gostynia i osoby przyjezdne, by korzystały z nowej drogi, ale zwraca uwagę, by zachować ostrożność w poruszaniu się na nowych skrzyżowaniach. 

- W tej części miasta to zupełnie nowy ciąg komunikacyjny. Proszę wszystkich użytkowników drogi, by zwrócili uwagę na 3 elementy - skrzyżowanie ulicy Górnej, alei Niepodległości i Podgórnej, w Brzeziu – na skrzyżowanie z ul. Strzelecką, a także bardzo ważne skrzyżowanie – alei Niepodległości z ulicą Leszczyńską. Trzy kluczowe miejsca, bardzo ważne, jeśli chodzi o poruszanie się w naszym mieście i proszę o zachowanie ostrożności – powiedział Jerzy Kulak. 

Gostyński włodarz zaprasza zainteresowanych mieszkańców gminy we wtorek (3.01.2023) o godz. 15.00 na oficjalne otwarcie nowej drogi. Zaplanowano wspólny spacer aleją Niepodległości, w którym będą uczestniczyć samorządowcy. Osoby, które wezmą udział w formalnym otwarciu, usłyszą między innymi o tym, jak dzięki alei Niepodległości zmieni się południowo-zachodnia część miasta.

- Nie będzie otwarcia z przecinaniem wstęgi przy dużej grupie gości, ale będzie można dowiedzieć się wielu rzeczy o samej inwestycji i o planach gminy związanych z nowo powstałą drogą – zapewnił Jerzy Kulak. 

Więcej informacji i galeria wkrótce

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy