Reklama

Prezes Grzegorz Grzeszkowiak odchodzi ze Spółdzielni Mleczarskiej w Gostyniu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: arch. gostynska.pl

Prezes Grzegorz Grzeszkowiak odchodzi ze Spółdzielni Mleczarskiej w Gostyniu - Zdjęcie główne

Grzegorz Grzeszkowiak przez 34 lata był prezesem Spółdzielni Mleczarskiej w Gostyniu | foto arch. gostynska.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przepracował w Spółdzielni Mleczarskiej w Gostyniu prawie 50 lat. Od 1 stycznia, po 34 latach, zwalnia fotel prezesa zarządu. Grzegorz Grzeszkowiak przechodzi na emeryturę. Kto będzie następcą?

Stanowisko prezesa Spółdzielni Mleczarskiej w Gostyniu Grzegorz Grzeszkowiak objął w 1988 r. 

- Do 29 grudnia jest jeszcze pracownikiem Spółdzielni Mleczarskiej w Gostyniu. Od 1 stycznia 2023 roku nastąpi zmiana na stanowisku prezesa spółdzielni – wyjaśnia Marian Kamyczek, szef Rady Nadzorczej Spółdzielni Mleczarskiej w  Gostyniu. – Pan Grzeszkowiak skończył 70 lat, a ustawowy wiek emerytalny dla mężczyzn ustalono na 65 lat – dodaje. 

Zdradza, że podczas ostatniego posiedzenia rada nadzorcza zaproponowała przejęcie „pałeczki” dotychczasowemu zastępcy – Stefanowi Stachowiakowi, który wyraził na to zgodę. Tym samym od 1 stycznia 2023 r. nowym prezesem gostyńskiej spółdzielni mleczarskiej będzie Stefan Stachowiak. 

Grzegorz Grzeszkowiak urodził się 24 sierpnia 1952 r. w Lesznie. Pracę zawodową rozpoczął w 1977 r., jako kierownik działu kondensowni w Spółdzielni Mleczarskiej w Gostyniu. W 1988 r. objął stanowisko prezesa zarządu w zakładzie. Funkcję tę sprawował będzie do końca 2022 r. 

Prezes Grzeszkowiak otrzyma odprawę. Wysokość odprawy, jak zapewnił szef rady nadzorczej, została ustalona w regulaminie wynagradzania firmy.

– Kilka lat temu zmieniły się zasady w tej kwestii. Wysokość odprawy jest inaczej regulowana, wciąż ma na to wpływ staż pracy. Nie będzie nic więcej, od tego, co się należy - zapewnia Marian Kamyczek, szef rady nadzorczej zakładu w Gostyniu.

Grzegorz Grzeszkowiak "Zasłużony dla powiatu gostyńskiego"

Odchodzący na emeryturę prezes jest m.in. laureatem honorowego tytułu ,,Zasłużony dla Powiatu Gostyńskiego" - wyróżnienia przyznawanego corocznie przez Radę Powiatu Gostyńskiego. 

- Cieszy się dużym autorytetem i uznaniem wśród członków, dostawców mleka, jak i całej załogi. Należy do osób stale inicjujących rozwój Spółdzielni Mleczarskiej. Pod jego kierownictwem zakład osiąga wysokie wyniki produkcyjne i gospodarcze. W 1997 roku nastąpił wzrost wartości sprzedaży o 27 %. W 1991 r. wprowadził system bezpośredniego odbioru mleka od dostawców. Przygotował również produkcję do uzyskania znaków Q na wyroby Spółdzielni. Dzięki jego szerokiej wiedzy z zakresu wymagań jakościowych i olbrzymiemu zaangażowaniu wprowadził System Jakości wg modelu normy międzynarodowej (...) - tak przedstawiano kandydaturę Grzegorza Grzeszkowiaka w 2005 r., kiedy otrzymywał wyróżnienie.

Jego wizerunek, przedstawiany wówczas w samych superlatywach na pewno naruszyła afera mleczna [PRZECZYTASZ TUTAJ], która wyszła na jaw we wrześniu 2019 r. Policja zatrzymała wówczas 11 osób. Wśród nich byli kierowcy cystern, którymi przewożono mleko, a także rolnicy dostarczający je do spółdzielni. Podczas policyjnej kontroli w czterech cysternachodkryto tzw. "kraniki próbobiórcze". Urządzenie to prawdopodobnie służyło do fałszowania wskazań liczników.

Rzecznik wielkopolskiej policji, mł. insp. Andrzej Borowiak informował wówczas, że Spółdzielnia w Gostyniu wypłacała rolnikom wyższe kwoty niż powinna, natomiast rolnicy później dzielili się nadwyżką z nieuczciwymi pracownikami.

Przyszły prezes Spółdzielni Mleczarskiej w Gostyniu nieuchwytny

Grzegorz Grzeszkowiak podobno przebywa w delegacji, telefonu nie odbiera. Na razie nie wiemy, w jakim nastroju po niemal 50 latach pracy opuszcza gostyńską "mleczarnię" i jak zamierza spędzać czas na emeryturze? 

Próbowaliśmy też porozmawiać z następcą prezesa Grzeszkowiaka, m.in. o planach rozwoju firmy. Stefan Stachowiak 13 grudnia był nieuchwytny, a kiedy skończyły się spotkania biznesowe (którymi się usprawiedliwiał), odmówił  udzielenia wywiadu portalowi gostynska.pl.

Tymczasem ogłoszono konkurs na zastępcę prezesa Spółdzielni Mleczarskiej w Gostyniu. Do 25 grudnia 2022 r. można składać dokumenty. Od kandydatów wymagane jest wyższe wykształcenie, minimum 3-letnie doświadczenie zawodowe – w pracy na stanowisku dyrektora zarządzającego, dyrektora oddziału, dyrektora handlowego (lub równorzędne stanowisko) w organizacji należącej do branży FMCG, a także doświadczenie w bezpośrednim zarządzaniu kilku/kilkunastoosobowym zespołem pracowników. Wśród wymagań są także umiejętności komunikacyjne i interpersonalne, dbałość o rozwój pracowników oraz znajomość j. angielskiego. 

Zastępca prezesa Spółdzielni Mleczarskiej w Gostyniu będzie ściśle współpracował z prezesem zarządu oraz Radą Nadzorczą Spółdzielni w zakresie organizacji funkcjonowania zakładu. Do obowiązków nowego zastępcy prezesa będzie należało współtworzenie planów biznesowych, wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań w firmie oraz reprezentowanie jej na spotkaniach zewnętrznych (udział w spotkaniach i negocjacjach z partnerami biznesowymi).

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy