Powiat - Gostyń. Historyczne zwycięstwo (galeria)

Powiat - Gostyń. Historyczne zwycięstwo (galeria) - Zdjęcie główne

Wiadomości

W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Poznaniu, przy ul. Tarnowskiej, 10 kwietnia, odbył się 27 turniej finałowy Mistrzostw Wielkopolski w Piłce Siatkowej Chłopców LICEALIADA 2014. Drużyna ZSZ Gostyń zdobyła historyczny złoty medal. Jest to pierwsze tak wysokie osiągnięcie szkoły w rozgrywkach siatkarskich. W inauguracyjnym meczu nasi siatkarze zmierzyli się z rówieśnikami z ZST w Kole, wychodząc na mecz skoncentrowani i pewni siebie, wygrali go 2-0 (25-15; 25-16). W drugim pojedynku półfinałowym, gospodarze turnieju XVI LO Poznań, po pasjonującym meczu pokonali drużynę ZSOiP Nowy Tomyśl 2-0 (25-19, 25-21). Następnie po przerwie przyszedł czas na rywalizację o 3 miejsce w województwie, którą wygrała drużyna ZSOiP Nowy Tomyśl pokonując ZST Koło 2-0.

Kolejny mecz tego dnia to finał ,w którym reprezentantom ZSZ przyszło mierzyć się z gospodarzami wspieranymi przez pełne trybuny kibiców zaopatrzonych w bębny. Podczas finału w sali zrobiło się bardzo głośno, a atmosfera bardzo napięta. Nie wpłynęło to jednak na postawę gostyńskiej drużyny, która grając bardzo pewnie wygrała finał w stosunku 2-0.

Po turnieju przyszedł czas na rozdanie medali oraz nagród indywidualnych. Z pośród Gostyniaków wyróżnienia otrzymali: Wojciech Łaszkowski oraz Tomasz Piotrowski.

Drużyna w drodze do mistrzostwa, począwszy od finałów powiatowych do finału wojewódzkiego w żadnym z pojedynków nie straciła nawet seta, wygrywając wszystkie swoje mecze 2-0.

Dzięki zdobyciu tytułu mistrzowskiego ZSZ w Gostyniu zakwalifikował się do rozgrywek centralnych z udziałem najlepszych drużyn w kraju, które odbędą się w dniach 19-22 czerwca w Ostródzie.

Skład zwycięskiej drużyny ZSZ w Gostyniu: Patryk Michalczyk(K), Kamil Janicki(L), Michał Hechmann, Karol Olejniczak, Łukasz Błyga, Adam Rolnik, Robert Kowandy, Kamil Wlaźlak, Wojtek Łaszkowski, Tomek Piotrowski, Szymon Mrozek.