Poniec „w nogę” najlepszy. Media pokonały samorządowców (galeria)

Poniec „w nogę” najlepszy. Media pokonały samorządowców (galeria) - Zdjęcie główne

Wiadomości

Drużyna z gminy Poniec została zwycięzcą tegorocznego VI Samorządowego Turnieju w Piłce Nożnej o Puchar Starosty Gostyńskiego. I - uwaga: w powiecie gostyńskim przez najbliższy rok będą rządziły media. Zapewniły to sobie, wygrywając mecz z ekipą VIP-ów. W tym roku gospodarzem turnieju była Pogorzela. To tam, na stadionie miejskim wczoraj odbyły się rozgrywki piłkarskie. Pogoda dopisała. Zawodnicy nie zawiedli. 8 drużyn przemaszerowało po płycie stadionu do hitu ostatnich tygodni - hymnu reprezentacji Polski na EURO 2012 pt. „Koko koko Euro spoko” Oficjalnego otwarcia imprezy dokonali burmistrz Pogorzeli Piotr Curyk oraz gostyński starosta Andrzej Pospieszyński. Pogorzelski włodarz zaraz potem założył koszulkę reprezentacji swojej gminy i wyruszył na rozgrzewkę, a starosta Pospieszyński zasiadł na ławce gości i trzymał kciuki „za swoich”. Mecz otwarcia rozegrały media z samorządowcami. Był bardzo wyrównany. Pierwsza połowa należała do zawodników prasy, radia i telewizji. Kiedy komentator stwierdził stanowczo, że to media mają przewagę, samorządowcy się zmobilizowali. Bramka padła w drugiej połowie. Strzelił ją Michał Jaskierski dla drużyny mediów. I w ten sposób tradycji stało się zadość. Już trzeci rok w powiecie gostyńskim rządzić będą środki masowego przekazu. W rywalizacji poszczególnych drużyn samorządowych długo nie padała bramka. Ze szczególnym zainteresowaniem obserwowano mecz gminy Gostyń z samorządem powiatowym. Reprezentacja powiatu wygrała go 5:0. W finałowym starciu na boisku stanęła drużyna Ponieca i ubiegłoroczny zwycięzca - Pępowo. Zawodnicy, reprezentujący poniecką gminę okazali się lepiej przygotowani i wygrali mecz. Tam właśnie powędruje Puchar Starosty Gostyńskiego. Przyszłoroczny turniej odbędzie się w gminie Piaski.(AgFa)