Reklama

Ponad 3,5 miliona złotych do budżetu gminy Gostyń. Będą remontowane drogi, budowane place zabaw i zakupy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: arch. gostynska.pl/fotomontaż Zbigniew Pacanowski

Ponad 3,5 miliona złotych do budżetu gminy Gostyń. Będą remontowane drogi, budowane place zabaw i zakupy - Zdjęcie główne

Radni Rady Miejskiej w Gostyniu "rozdali" wolne środki na 2022 r. | foto arch. gostynska.pl/fotomontaż Zbigniew Pacanowski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gostyńscy radni na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Gostyniu wnieśli zmiany do budżetu gminy na 2022 rok i zdecydowali, na co zostaną wydane niewykorzystane pieniądze z tzw. „wolnych środków” Dzięki temu zostaną wykonane nowe zadania inwestycyjne, a także zakupy. Jakie?

W czwartek, 28 kwietnia 2022r. odbyła się 37. sesja gostyńskiej rady miejskiej. Podczas obrad radni rozpatrywali uchwałę dotyczącą zmian uchwały budżetowej gminy Gostyń na 2022 rok i zdecydowali o zwiększeniu wydatków o kwotę ponad 3,5 mln zł. Pieniądze na nowe zadania budżetowe pochodzą z tzw. „wolnych środków”.

Nowe zadania drogowe głównie na os. Pożegowo w Gostyniu

Dzięki dodatkowym pieniądzom w budżecie będą mogły być wykonane nowe zadania inwestycyjne (w tym drogowe), zakupy i remonty.

Za 1 mln zł wybudowana zostanie droga w ul. Laurentowskiego na osiedlu Pożegowo. To zadanie sprawi, że w sumie w bieżącym roku gmina poprawi i przebuduje nawierzchnię na 5 ulicach w nowej części Pożegowa, co wpłynie na poprawę komfortu i warunków życia mieszkańców tej części Gostynia. 

Pisaliśmy wcześnej na portalu gostynska.pl, że wkrótce rozpoczną się prace, związane z utwardzaniem nawierzchni ul. Boratyńskiego, Bzdęgi, Hejnowicza i Kołomłockiego - SPRAWDŹ TUTAJ. Po sesji w budżecie pojawiła się nowa inwestycja - budowa ul. Laurentowskiego.

Rajcy zdecydowali, że część z wolnych środków ma zostać przeznaczonych na przebudowę drogi gminnej w Malewie. Na tę drogową inwestycję przekazali 0,5 mln zł.

Milion na remont gostyńskiej "piątki"

Ustalono, że zwiększone o 1 mln zł zwiększone zostaną fundusze na „Kompleksową modernizację Szkoły Podstawowej nr 5 w Gostyniu”. Warto przypomnieć, że na realizację tej inwestycji samorząd gminny pozyskał dofinansowanie z programu „Polski Ład” w wysokości 4 675 000 zł.

Dodatkowo gostyńscy radni zdecydowali o przekazaniu 40 tys. zł. na przygotowanie dokumentacji technicznej inwestycji dotyczącej włączenia do ronda Józefa Zeidlera nowo budowanego łącznika ul. Leszczyńskiej z ul. Górną.

Dzięki tym zakupom dla ZGKiM będzie porządek w mieście?

Na inwestycjach drogowych podział „wolnych środków” się nie zakończył. Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Gostyniu wzbogaci się o nowe maszyny. Gmina kupi ciągnik (155 tys. zł) i pojazd do zbierania odpadów z koszy ulicznych (60 tys. zł). 

Przedszkole w Gostyniu wymaga inwestycji i doposażenia

Sporo pieniędzy ulokowanych zostanie w najstarszym Przedszkolu Miejskim w Gostyniu - tzw. jedynce, które - jak uznali samorzadowcy - wymaga już wykonania pewnych prac i doposażenia. Kupione zostaną m.in. urządzenia na plac zabaw, piec konwekcyjno-parowy, wyposażenie kuchni oraz wykonane zostaną remonty pomieszczeń. 

Gmina przekaże także pieniądze do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gostyniu na realizację dofinansowanego z zewnątrz zadania „Szatnia na medal” - o tym, że jest szansa na remont jednej z szatni na krytej pływalni pisaliśmy TUTAJ.

oraz do Gostyńskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” na zakup projektora cyfrowego do gostyńskiego kina, na to zadanie GOK pozyskał zewnętrzne dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej - pisaliśmy o tym TU.

Samorząd gminy Gostyń wesprze także finansowo zakup wozu dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu (25 tys. zł) i samochodu słuzbowego dla Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu (50 tys. zł).

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy