Reklama

Będzie gruntowny remont przebieralni na pływalni w Gostyniu. Znikną kałuże wody

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: arch. gostynska.pl

Będzie gruntowny remont przebieralni na pływalni w Gostyniu. Znikną kałuże wody - Zdjęcie główne

foto arch. gostynska.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wszystko wskazuje na to, że 2022 r. to dobry czas na gruntowny remont przebieralni (w szerokim znaczeniu tego słowa) wraz z zapleczem na krytej pływalni w Gostyniu. Gmina otrzyma pieniądze na ten cel z programu "Szatnia na medal".

Pływalnia w Gostyniu w tym roku doeczeka sie remontu jednej szatni

Inwestycja gostyńskiej gminy znalazła się na liście rankingowej zadań remontowych, rekomendowanych do dofinansowania w ramach 5. edycji programu „Szatnia na medal” w 2022 r.  Zadanie pod nazwą „Remont pomieszczenia szatni wraz z zapleczem sanitarnym na krytej pływalni w Gostyniu” znajduje się na 17. miejscu. To oznacza, że gmina może otrzymać 100 tys. zł i dzięki temu przebudować jedną z przebieralni na krytej pływalni.

- Cieszę się z tego względu, gdyż otrzymaliśmy możliwie najwyższą kwotę dotacji. Przydadzą się te pieniądze. Pewne rzeczy są na pływalni już wyeksploatowane, zużyły się przez kilkanaście lat, chociażby szafki czy płytki podłogowe w szatni - mówi Zbigniew Kordus, dyrektor Ośrodks Sportu i Rekreacji w Gostyniu.

Na krytej pływalni znajdują się dwie duże, główne szatnie wraz z przebieralniami - damska i męska. To tam goście zostawiają swoją odzież, by opłukać się i przebrać przed wejściem na część basenową. Pula środków z programu „Szatnia na medal” miałaby być finansowym wsparciem zadania związanego z remontem jednej z głównych przebieralni.

- Tak sobie zaplanowałem, że w tym roku wyremontowalibyśmy jedną szatnię, a w przyszłym ponownie weźmiemy udział w programie, złożymy wniosek w naborze. Gdybyśmy otrzymali środki, to wtedy wyremontowalibyśmy drugą szatnio-przebieralnię - przyznaje Zbigniew Kordus.

W przebieralniach krytej pływalni w Gostyniu znikną zastoiny wody

Kryta pływalnia w Gostyniu została otwarta w 2008 r.  Od tego czasu w przebieralniach prowadzony był tzw. remont gwarancyjny w 2013 r., wymieniane były również baterie. Tegoroczny miałby być gruntownym remontem, z wymianą płytek, naprawą odwodnienia, regulacją spadów.

- Znikną zastoiny wody w przebieralniach. Czytniki, które otwierają szafki już się zużyły, nie produkuje się do nich części. Wymianę frontów szafek na odzież i torby  i tak mieliśmy na uwadze, więc teraz zrobimy przy realizacji w jednego zadania -  wyjaśnia Zbigniew Kordus.

Realizację zadania dyrektor planuje w II połowie 2022 r. Która przebieralnia będzie remontowana jako pierwsza - damska czy męska?

- Pierwsza z brzegu - odpowiada Z. Kordus. - One są podobne, parametry mają takie same. Trzeba liczyć się z tym, że wystąpią pewne utrudnienia. Na okres remontu nie chciałbym całkowicie zamykać pływalni. Nasi goście będą korzystać z jednej przebieralni, która stanie się koedukacyjną. Druga w tym czasie będzie przebudowywana. Do realizacji zadania chciałbym wykorzystać coroczną przerwę technologiczną, wtedy wykonamy brudne roboty - odkuwanie starych płytek i tym podobne - dodaje Zbigniew Kordus.

Jest "błogosławieństwo" programu "Szatnia na medal", czy gmina Gostyń dołoży pieniądze?  

Z informacji dyrektora wynika, że kosztorys zadania remontowego opiewa na 200.000 zł. Połowę należałoby dołożyć z budżetu gminy Gostyń.

- Teraz, kiedy mamy błogosławieństwo, na najbliższej sesji radni będą podejmować uchwałę o zmianach w budżecie, by rezerwować środki pozostałe - wyjaśnia dyrektor gostyńskiego OSiR-u. 

„Szatnia na medal” to autorski program samorządu województwa wielkopolskiego, którego edycja pilotażowa była realizowana w 2018 roku. Jego popularność dowiodła, że był to strzał w dziesiątkę. Samorząd województwa, dzięki realizacji programu, chce budować pozytywny wizerunek sportu kojarzonego ze zdrowiem i higieną. Głównym celem jest poprawa warunków ogólnodostępnych budynków szatniowo-sanitarnych przy obiektach sportowych w województwie wielkopolskim. Program kierowany jest głównie do mniejszych miejscowości, z wyłączeniem miast powyżej 50.000 mieszkańców.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy