Pierwsze takie zawody

Pierwsze takie zawody - Zdjęcie główne

Wiadomości

13 osób wzięło udział w pierwszych zawodach w wyciskaniu sztangi leżąc, które odbyły się 1 maja w krobskiej siłowni. W kategorii 16 - 18 lat zwyciężył Kamil Świst, uzyskując 82,2 punkty. Wycisnął 117,5 kg. - Zawodnik ten wcześniej startował w Gostyniu i tam też wygrał. Ma 17 lat i jest naprawdę rewelacyjny, jak na swój wiek - podsumowuje Janusz Tomyślak, dyrektor GCK w Krobi. - Pozostałe osoby regularnie ćwiczą w krobskiej siłowni. Trudno sobie inaczej wyobrazić rywalizację - dodaje. II miejsce zajął Filip Krzesiek, a III - Szymon Chudy.

W kategorii open bezkonkurencyjny okazał się Przemysław Musielski, wyciskając 170 kg i uzyskując tym samym 100,01 punktów. II miejsce - ze stratą blisko 20 punktów - zajął Tomasz Sobański, a III - Rafał Linkowski.

Organizatorem wszystkich sportowych turniejów było Gminne Centrum Kultury w Krobi, które ufundowało dla laureatów puchary. Nagrody wręczali Sebastian Czwojda - burmistrz Krobi i Ireneusz Jóźwiak - przewodniczący krobskiej rady miejskiej.(AgFa)