Reklama

Pierwsze decyzje tymczasowej dyrekcji szpitala w Gostyniu. Przetasowania w administracji

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: arch. portalu gostynska.pl

Pierwsze decyzje tymczasowej dyrekcji szpitala w Gostyniu. Przetasowania w administracji  - Zdjęcie główne

foto arch. portalu gostynska.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dynamiczny rozwój wypadków w gostyńskim szpitalu. Nie minął tydzień od czasu powołania przez zarząd powiatu pełniącej obowiązki dyrektora, a już mamy kolejne zmiany w administracji.

Reklama

Kolejne przetasowania w administracji SPZOZ w Gostyniu. Pełniąca obowiązki dyrektora szpitala przywróciła do pracy główną księgową. Co jeszcze się zmieniło?

 

Dziś w Starostwie Powiatowym w Gostyniu odbyła się sesja nadzwyczajna Rady Powiatu Gostyńskiego. Została zwołana po tym, jak wypowiedzenie umowy o pracę do pracodawcy (zarząd powiatu gostyńskiego) złożyła Justyna Jaskulska, która zarządzała lecznica w Gostyniu od marca 2018 roku - o sytuacji i wywołanym zamieszaniu portal gostynska.pl informuje TUTAJ.

Tymczasowo - do czasu powołania nowego dyrektora SP ZOZ w Gostyniu - obowiązki te zarząd powierzył Karolinie Wachowiak. Teraz konieczne jest ogłoszenie konkursu, stąd zwołanie  nadzwyczajnej sesji rady powiatu. Chodziło o to, aby radni rozpatrzyli i podjęli uchwałę w sprawie powołania komisji konkursowej do przeprowadzenia naboru na stanowisko dyrektora SP ZOZ w Gostyniu. 

 

Zmiany w gostyńskim szpitalu. Zaniepokojeni radni dociekają

Podczas dyskusji prowadzonej nad projektem uchwały liczne pytania związane z aktualną sytuacją szpitala zadał wiceprzewodniczący rady powiatu Marcin Krawiec. Chciał wiedzieć, jak funkcjonuje ZP ZOZ w kryzysowej sytuacji, patrzą pod kątem protestów pracowników ochrony zdrowia. Obawiał się, że gostyńska lecznica może mieć problemy ze świadczeniem usług medycznych i opiekuńczych, związane chociażby z kadrami, gdyby pracownicy zaczęli protestować. Pytał, czy do zarządu powiatu dotarły jakieś informacje z tym związane. Starosta gostyński Robert Marcinkowski poinformował, że w ubiegłym tygodniu spotkał się z gronem kierowników zarówno oddziałów medycznych, jak i przedstawicieli administracji gostyńskiego szpitala.

- Muszę powiedzieć, że było to bardzo dobre, merytoryczne i w życzliwej atmosferze odbyte spotkanie. Szpital pracuje normalnie, zachowuje ciągłość usług medycznych, to jest w tej chwili najważniejsze. W sytuacji konfliktów i nieporozumień najważniejsze jest, aby szpital służył pacjentom. To jest cel zarówno pracowników, jak i nas wszystkich - odpowiadał włodarz powiatu. 

 

Kolejne zmiany w gostyńskim szpitalu. Księgowa wróciła

Starosta przekazał, że nie otrzymał od dyrekcji żadnch szczególnie niepokojących informacji, dotyczących kadry lekarskiej. Za to przekazano mu pozytywnie wieści. 

- Dotarła do nas informacja o tym, że Karolina Wachowiak pozytywnie ocenia współpracę z główną księgową i postanowiła ją do pracy przywrócić - mówił starosta gostyński.

Przypomnijmy, główna księgowa Małgorzata Garbarczyk została zwolniona przez Justynę Jaskulską 31 sierpnia. Zarząd powiatu gostyńskigo był tą decyzją zupełnie zaskoczony.

- Tego dnia przed południem rozmawialiśmy z dyrektorem SP ZOZ o. sytuacji w szpitalu. Pani Jaskulska informowała nas o trudnej współpracy z główną księgową, że ma poważne wątpliwości co do sporządzanych przez nią dokumentów (...). Natomiast w żadnym stopniu nie mówiła o swojej decyzji. Tymczasem kilka godzin później dowiedzieliśmy się o tym, że główna księgowa została zwolniona dyscyplinarnie - komentował sytuację Robert Marcinkowski, gostyński starosta - WIĘCEJ TUTAJ.

 

Kolejne zmiany w gostyńskim szpitalu. Odchodzi zastępca dyrektora ds. medycznych

Podczas poniedziałkowej sesji nadzwyczajnej włodarz powiatu gostyńskiego podał też informacje z ostatniego posiedzenia Rady Społecznej Szpitala.

- Ze względu na sytuację zdrowotną  i zapowiadaną wcześniej operację złożyła rezygnację z tej funkcji - mówił Robert Marcinkowski. 

Podał też radnym powiatowym informację niemal z ostatniej chwili - od 13 września w gostyńskim szpitalu pracuje nowy zastępca dyrektora ds. medycznych. Jak się okazało funkcję tę pełni dr nauk medycznych Marcin Grochowalski, chirurg niegdyś już związany z gostyńskim szpitalem. Jak mówił starosta, wcześniej startował już w konkursie na dyrektora gostyńskiej lecznicy.

- Ale pamiętacie państwo - ten konkurs nie został rozstrzygnięty z przyczyn proceduralnych - przypomniał starosta.

I dalej uspokajał:

- Nie oczekuję przynajmniej w najbliższych miesiącach rewolucji - lekarze dostali wyraźny sygnał, podkreślaliśmy to na spotkaniu - mają dbać o pacjentów i robić swoje.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy