Przez kilka miesięcy pracownicy działu sieci wodno-kanalizacyjnej Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Gostyniu montowali w wyznaczonych miejscach przepływomierze z rejestratorami, a pracownicy firmy Złote Runo zakładali rejestratory i montowali wszystkie urządzenia w jeden system.
- Do rodziny miast zmonitorowanych naszym systemem dołącza Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Gostyniu - poinformowała na swoim fanpage’u warszawska spółka Złote Runo. To lider na polskim rynku monitoringu sieci wodociągowej.
W mieście oraz na jego obrzeżach wyznaczono w sumie 6 stref (m.in. os. Pożegowo, Głogówko, centrum), w których zostały zamontowane przepływomierze z rejestratorami. Gostyński rynek, ul. Kolejowa, a także miejscowość Krajewice wraz z Ziółkowem - to kolejne strefy zaplanowane do włączenia do monitoringu. Kiedy montaż przepływomierzy?
- To kwestia przyszłości. Wszystko zależy od budżetu, jakim będziemy dysponowali - mówi Paweł Piasecki, kierownik utrzymania ruchu w ZWiK w Gostyniu
Po co monitoring sieci wodociągowych? W skrócie można powiedzieć, że na pewno pomoże ekipie pogotowia wodno-kanalizacyjnego w szybszym wykryciu awarii, gdyż ZWiK w Gostyniu będzie miał kontrolę nad pracą sieci wodociągowej.
- Monitoring z zamontowanymi przepływomierzami i rejestratorami to proces, którego głównym celem jest dostarczenie jak największej ilości informacji dotyczących aktualnych parametrów sieci wodociągowej - wyjaśnia Paweł Piasecki.
Uzyskane dane pozwalają na wykonanie dokładnych pomiarów, także w kontekście niezawodności dostaw wody do odbiorców, odnosząc się do jej ilości oraz ciśnienia. Dzięki zamontowanym urządzeniom i podłączeniu ich do jednego systemu pracownicy gostyńskich „wodociągów” będą mieli wgląd na takie parametry, jak kierunek przepływu i czas przepływu wody, jej ilość oraz ciśnienie w sieci.
- Dzięki takim działaniom możemy poddać ocenie oraz pełnej kontroli jakość wody dostarczanej do naszych odbiorców oraz sprawdzić na bieżąco stan techniczny, zarówno przewodów, jak i innych elementów systemu wodociągowego - tłumaczy Paweł Piasecki.
Uzyskane informacje pomogą w przyszłości dokładniej i szybciej lokalizować awarie oraz optymalizować ciągłą i niezakłóconą dostawę wody dla odbiorców.
- Zdobyte dane pozwolą nam na łatwiejsze sterowanie oraz regulację hydrauliczną pracy całej sieci wodociągowej - dodaje kierownik utrzymania ruchu w ZWiK w Gostyniu.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.