Reklama

Monitoring to pełna kontrola nad siecią wodno-kanalizacyjną. ZWiK w Gostyniu zakończył inwestycję za 150 tysięcy

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakończono montaż monitoringu sieci wodociągowych w Gostyniu. Wyznaczono strefy pomiarowe w mieście. Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Gostyniu zapłacił za inwestycję ok. 150 tys. zł.

Przez kilka miesięcy pracownicy działu sieci wodno-kanalizacyjnej Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Gostyniu montowali w wyznaczonych miejscach przepływomierze z rejestratorami, a pracownicy firmy Złote Runo zakładali rejestratory i montowali wszystkie urządzenia w jeden system.

- Do rodziny miast zmonitorowanych naszym systemem dołącza Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Gostyniu - poinformowała na swoim fanpage’u warszawska spółka Złote Runo. To lider na polskim rynku monitoringu sieci wodociągowej.

W mieście oraz na jego obrzeżach wyznaczono w sumie 6 stref (m.in. os. Pożegowo, Głogówko, centrum), w których zostały zamontowane przepływomierze z rejestratorami. Gostyński rynek, ul. Kolejowa, a także miejscowość Krajewice wraz z Ziółkowem - to kolejne strefy zaplanowane do włączenia do monitoringu. Kiedy montaż przepływomierzy?

- To kwestia przyszłości. Wszystko zależy od budżetu, jakim będziemy dysponowali - mówi Paweł Piasecki, kierownik utrzymania ruchu w ZWiK w Gostyniu

Po co monitoring sieci wodociągowych? W skrócie można powiedzieć, że na pewno pomoże ekipie pogotowia wodno-kanalizacyjnego w szybszym wykryciu awarii, gdyż ZWiK w Gostyniu będzie  miał kontrolę nad pracą sieci wodociągowej.

- Monitoring z zamontowanymi przepływomierzami i rejestratorami to proces, którego głównym celem jest dostarczenie jak największej ilości informacji dotyczących aktualnych parametrów sieci wodociągowej - wyjaśnia Paweł Piasecki. 

Uzyskane dane pozwalają na wykonanie dokładnych pomiarów, także w kontekście niezawodności dostaw wody do odbiorców, odnosząc się do jej ilości oraz ciśnienia. Dzięki zamontowanym urządzeniom i podłączeniu ich do jednego systemu pracownicy gostyńskich „wodociągów” będą mieli wgląd na takie parametry, jak kierunek przepływu i czas przepływu wody, jej ilość oraz ciśnienie w sieci. 

- Dzięki takim działaniom możemy poddać ocenie oraz pełnej kontroli jakość wody dostarczanej do naszych odbiorców oraz sprawdzić na bieżąco stan techniczny, zarówno przewodów, jak i innych elementów systemu wodociągowego - tłumaczy Paweł Piasecki.

Uzyskane informacje pomogą w przyszłości dokładniej i szybciej lokalizować awarie oraz optymalizować ciągłą i niezakłóconą dostawę wody dla odbiorców.

- Zdobyte dane pozwolą nam na łatwiejsze sterowanie oraz regulację hydrauliczną pracy całej sieci wodociągowej - dodaje kierownik utrzymania ruchu w ZWiK w Gostyniu. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy