Reklama

UWAGA!!! Ważna inwestycja. Będą zakręcać wodę w Gostyniu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: fotomontaż Zbigniew Pacanowski/ZWiK Gostyń

UWAGA!!! Ważna inwestycja. Będą zakręcać wodę w Gostyniu - Zdjęcie główne

ZWiK w Gostyniu realizuje ważną inwestycję - zakładają wodomierze | foto fotomontaż Zbigniew Pacanowski/ZWiK Gostyń

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przed nami kolejna ważna inwestycja. Wdrażamy system monitoringu pracy sieci wodociągowej dla miasta Gostyń – czytamy w komunikacie Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Gostyniu. To przyczyna wyłączeń wody w różnych rejonach miasta, o czym regularnie informujemy mieszkańców.

Wyłączenia wody następują ostatnio co tydzień, na kilka godzi. Tym razem, jak informuje ZWiK w Gostyniu, wody nie będzie 15 września 2022 r. (tj. czwartek). Przerwa w dostawie planowana jest od godziny 8.00 do 14.00. Wody nie będą mieli mieszkańcy Gostynia z następujących ulic:

  • ul. Hutnika nr 1, 1A, 1B, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
  • ul. Polna nr 12
Sytuacja spowodowana jest koniecznością wykonania niezbędnych prac związanych z wdrożeniem monitoringu sieci wodociągowej. ZWiK prosi mieszkańców o wstrzymanie się z korzystania z wody do czasu wypłukania sieci wodociągowej.

Zakład Wodociągów i Kanalizacji wykonuje ważną inwestycję, która korzystna będzie również na odbiorców wody. W mieście wydzielonych zostanie sześć stref wodociągowych – SZCZEGÓŁY TUTAJ. 

- W związku z tym nasi pracownicy z działu sieci wodociągowej będą montować w wyznaczonych miejscach w mieście przepływomierze wraz z rejestratorami – informuje Dariusz Szymański, prezes ZWiK. 

Dzięki tym urządzeniom pracownicy „wodociągów” będą mieli wgląd na takie parametry jak kierunek przepływu i czas przepływu wody, jej ilość oraz ciśnienie w sieci. 

- Uzyskane informacje pomogą nam w przyszłości dokładniej i szybciej lokalizować awarie oraz optymalizować ciągłą i niezakłóconą dostawę wody dla naszych odbiorców – tłumaczy prezes ZWiK. 

Prosi o wyrozumiałość mieszkańców, gdyż w wyniku prowadzonych prac w najbliższym czasie mogą występować przerwy w dostawie wody oraz chwilowe spadki ciśnienia w sieci wodociągowej.

Realizacja inwestycji będzie kosztowała 150 tys. zł. ZWiK w Gostyniu wykonuje ją z własnych środków budżetowych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy