Reklama

Reklama

Nie doszło do molestowania? Prokurator odmówił wszczęcia dochodzenia. Co zrobią policjantki?

Opublikowano: pon, 22 mar 2021 21:58
Autor: | Zdjęcie: archiwum portalu/A. Fajczyk

Nie doszło do molestowania? Prokurator odmówił wszczęcia dochodzenia. Co zrobią policjantki? - Zdjęcie główne

Pokrzywdzonymi w sprawie są 4 kobiety z KPP w Gostyniu | foto archiwum portalu/A. Fajczyk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wracamy do sprawy nieetycznego zachowania jednego z szeregowych policjantów KPP w Gostyniu w stosunku do koleżanek z pracy. Znamy nowe fakty. Jest kilka pokrzywdzonych kobiet, pracujących w KPP w Gostyniu. Według prokuratury zebrane w trakcie przesłuchań informacje nie wskazują na molestowanie seksualne, ale raczej na naruszenie nietykalności cielesnej.

Reklama

Nie dochodziło do przemocy, nie było gróźb, nie doszło do przestępstwa związanego z ewentualnym dopuszczeniem się tzw. „innych czynności seksualnych” - takie informacje płyną z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu w związku z wydarzeniami w Komendzie Powiatowej Policji w Gostyniu.

KPP w Gostyniu - co się stało? 

 

Kilka tygodni temu TUTAJ informowaliśmy o tym, że na początku 2021 r. do komendanta powiatowego policji w Gostyniu mł. inspektora Piotra Goryni dotarły informacje, które dotyczyły nieetycznego zachowania jednego z szeregowych policjantów w stosunku do koleżanek z pracy. Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Rawiczu. 

Wtedy udzielano bardzo lakonicznych informacji. Prowadzący postępowanie nie podawali, na czym miało polegać nieetyczne zachowanie jednego z szeregowych policjantów wobec koleżanek z pracy, ile policjantek zgłosiło się do przełożonego w tej sprawie. 

KPP w Gostyniu - co zdecydowała prokuratura? 

 

Dziś wiemy, że przez nieetyczne zachowanie kolegi pokrzywdzone są 4 policjantki. Wszystkie zostały przesłuchane przez prokuratora prowadzącego. Po przeanalizowaniu materiałów, zeznań kobiet, informacji z postępowania wyjaśniającego, 5 marca rawicka prokuratura rejonowa wydała postanowienie o odmowie wszczęcia dochodzenia. Jak poinformował Łukasz Wawrzynak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, mamy do czynienia z zachowaniem typu „naruszenie nietykalności cielesnej”.

Prokuratur prowadzący nie usprawiedliwia postępowania policjanta. Twierdzi, że zachowania, które były przedmiotem badania, nie powinny  mieć miejsca w relacjach koleżeńskich pomiędzy osobami pracującymi ze sobą i w ocenie prokuratury wyczerpują one znamiona przestępstwa „naruszenia nietykalności cielesnej”.

- Funkcjonariusz, który miał się dopuszczać zachowań nagannych, i które nie powinny mieć miejsca w funkcjonowaniu normalnej instytucji, a zwłaszcza komendy policji, stanowi jedynie występek z art. 217 - jest to przestępstwo prywatne skargowe. Prokurator nie dopatrzył się możliwości ścigania tego czynu z urzędu - informuje Łukasz Wawrzyniak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. - Pokrzywdzonymi są osoby pełnoletnie i w pełni mogą wykorzystać swoje uprawnienia poprzez wniesienie aktu prywatnego oskarżenia wobec sprawcy zachowań - dodaje.

Czy kobiety będą chciały same dochodzić roszczeń w trybie prywatnego oskarżenia? To już zależy od nich.

KPP w Gostyniu - co z policjantem? 

 

Komendant Piotr Gorynia polecił wszcząć wewnętrzne postępowanie sprawdzająco-wyjaśniające wobec pracownika KPP w Gostyniu. Jak poinformował w poniedziałek, postępowanie dyscyplinarne wciąż się toczy i wkrótce powinno się zakończyć. Policjant, którego sprawa dotyczy nie wykonuje obowiązków służbowych i wciąż przebywa na zwolnieniu lekarskim.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (7)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 10 miesięcy temu | ocena +6 / -0

  Bobo

  Coś długo choruje ten policjant. Może warto wszcząć postępowanie dotyczące zasadności zwolnienia lekarskiego... Kpina

  • 10 miesięcy temu | ocena +0 / -6

   BOR

   Bobo komentarze w Twoim stylu to niezla kpina. Jednak dzieki zwolnieniu tego policjanta masz zajecie na jakis czas dlaczego on tak dlugo na zwolnieniu jest..no kur....bardzo inspirujący temat do rozkminy..obyś rozwikłać ta zagadkę...

 • 10 miesięcy temu | ocena +5 / -6

  Nopey

  Pociągnąć te panie do odpowiedzialności za składanie takich rzeczy jeśli zadna teraz nie będzie chciala nic dalej z tym zrobić znaczy ze nic nie miało miejsca.

  • 10 miesięcy temu | ocena +3 / -0

   benek

   dzban jesteś i tyle, nie wiesz jak było to morda w kubeł

  • 10 miesięcy temu | ocena +3 / -4

   haha

   wymyśliły to może za żartował sobie

   • 10 miesięcy temu | ocena +0 / -0

    benek

    wymyślił to ciebie stary jak ciebie robił ,następny dzban

  • 10 miesięcy temu | ocena +4 / -5

   ...

   "policjantki" koń by się uśmiał..