Reklama

Kolejny wakat w Komendzie Powiatowej PSP w Gostyniu. Tym razem są szczególne wymagania

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: arch. KP PSP Gostyń

Kolejny wakat w Komendzie Powiatowej PSP w Gostyniu. Tym razem są szczególne wymagania - Zdjęcie główne

W gostyńskiej komendzie jest wakat | foto arch. KP PSP Gostyń

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gostyńska Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej ponownie ogłasza nabór. Tym razem nie jest to praca związana z bezpośrednim udziałem w działaniach ratowniczo- gaśniczych. Jakie są warunki?

Reklama

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu, st. kapitan Marcin Nyczka  po raz kolejny ogłasza nabór do służby przygotowawczej w zawodzie strażak w Państwowej Straży Pożarnej.

Tym razem dostępny jest 1 wakat dla stażysty, stanowiskiem docelowym jest posada głównego księgowego. Stanowisko to nie jest zatem bezpośrednio związane z udziałem w działaniach ratowniczo-gaśniczych. 
Osoba przyjęta po postępowaniu kwalifikacyjnym będzie pracowała w Komendzie Powiatowej PSP w Gostyniu w systemie codziennym.
Przewidywany termin przyjęcia do służby - I półrocze 2023 roku.

Niezbędne wymagania

Osoba ubiegająca się o przyjęcie do służby w Państwowej Straży Pożarnej musi spełniać wymagania określone w art. 28 ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o Państwowej Straży Pożarnej (t. j. Dz.U. z 2022 r. poz.1969). Są to:

  • posiadać obywatelstwo polskie,
  • korzystać w pełni z praw publicznych,
  • posiadać co najmniej wykształcenie średnie,
  • nie być karanym za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
  • posiadać zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia służby w PSP.

Dodatkowe warunki do spełnienia

Z uwagi na rodzaj docelowego stanowiska służbowego i specyfikację zadań służbowych, zgodnie z art. 54 ust. 2 pkt 5 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 roku o finansach publicznych (tj. Dz. U. z 2022 r. poz. 1634 za zmianami), kandydat musi spełniać jeden z poniższych wymogów:

  • ukończył ekonomiczne jednolite studia magisterskie, ekonomiczne wyższe studia zawodowe, uzupełniające ekonomiczne studia magisterskie lub ekonomiczne studia podyplomowe i posiada co najmniej 3 letnią praktykę w księgowości,
  • ukończył średnią, policealną lub pomaturalną szkolę ekonomiczną i posiada co najmniej 6 letnią praktykę w księgowości,
  • jest wpisany do rejestru biegłych rewidentów na podstawie odrębnych przepisów,
  • posiada świadectwo kwalifikacyjne uprawniające do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych lub certyfikat księgowy, wydane na podstawie odrębnych przepisów.
Nabór trwa od czwartku 12 stycznia 2023 r. i potrwa do 26 stycznia 2023 r. Wymagane dokumenty (lista pod TYM linkiem) muszą być własnoręcznie podpisane przez kandydata czytelnym podpisem z imienia i nazwiska i doręczone osobiście do sekretariatu komendy przy ul. Wrocławskiej 247 w Gostyniu lub przesłane pocztą.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy